Zpracování tématu: "Humor"

Když jsem vypisoval toto téma, měl jsem trochu strach. Mají lidé i v této hektické a složité době stále smysl pro humor? Přijde dostatek fotografií, aby to mělo smysl? Obavy byly zbytečné! Ano, tenhle národ (i ten spřízněný slovenský) zjevně neztrácí svůj smysl pro humor za žádných okolností.

Stativy Leofoto

Kompozičně bez výhrad by byl i tento další příspěvek. I když se musím zeptat, kolik lidí se tu zasměje. Takže trochu subjektivní a bohužel málo univerzální.

Čekáš na mne?

Kočky asi nemají smysl pro humor, protože na další fotografii je zase pejsek. Možná taky neposlouchají a nedají se vycvičit. Ale fotografové taky. Tenhle si měl trochu poodstoupit doleva, aby místo očekávání bylo též vidět a místo, kam se dívají obě bytosti, bylo viditelné (překážky se snad záměrně vždy namontují přímo před fotoaparáty).

Když se zamiluje kůň

Tentokrát jiné zvířátko, ale bohužel žádný humor. Snad jen ty zadnice v pozadí mě pobavily. Příklad fotografií, kterých dorazilo více. Lidé na nich se mimořádně baví, ale diváka to bohužel nechává chladným.

Typická ukázka snad zde. Bohužel divák tam nebyl a neví, co tu slečnu tak pobavilo. I když jisté následky na tváři jsou vidět. Jedině pochopit tak, že smích je nakažlivý. Výraznější u diváka bude ale asi lítost, že tam osobně nebyl. Určitě to stálo za to!

Různé formy zavěšení

Striktně vizuálně pracující fotografie. Včetně kompoziční dokonalosti. Sice mě moc nerozesmála, působí vzhledem k odevzdané póze pána spíše depresivně, ale zajímavost ji nelze odepřít. Otrlejší povahy se na kontrastu výkonu pána a dítěte na fotografii snad pobaví.

Zde zahynul šlechtic

Na závěr fotografie bez živé bytosti. Trochu černý humor. Tedy spíše modrý. Bez průvodního textu je bohužel snímek nesrozumitelný. Osobně preferuji ty fotografie, které pracují pouze s vizuální informací, protože fotografie je ve svém principu obrazem.

Kamil Varga

Téma na červenec 2010

Fotografie do tématu na červenec 2010 „Moje /naše/ ulice“ můžete posílat do konce měsíce. Seriál „Okem profesionála“ nabízí každému začínajícímu i pokročilému fotografovi možnost zpracovat zadané téma a nechat si své snímky zhodnotit profesionálem. Každý měsíc či dva je vypsáno nové téma a je jen na vás, jakým způsobem ho ztvárníte. Hodnotí se především nápad, kreativita a originální pojetí.

Fotografie na téma „Moje /naše/ ulice“ můžete posílat do 31. července 2010, 24:00 na adresu: fotoaparat@fo­toaparat.cz
Maximální počet fotografií: 2 (dvě)
Technické parametry: max. 500kB, max. 800 pxl delší strana
Hodnotí: profesionální fotograf Milan Šusta
Vyhlášení tématu najdete ve FotoBlogu.

Pro vaši informaci, jak jste zpracovali minulá témata seriálu Okem profesionála

Líbil se vám článek?

Pokračovat v sérii

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru
 • Lu...Ny
  Lu...Ny
  20.07.2010 08:39

  Vojta Sehnal co sehnal záběr otevřených zadků mne pobavil :-)

 • Radek Burda
  Radek Burda
  20.07.2010 09:02

  co dorazilo, to dorazilo, ze?

  osobne jsem pro vtipy z dilny Frantiska Dostala. Jsou tam lidi a obrazova komika je z rodu pabitelskeho...

  tohle jsou vtipy z kategorie nedelnich novin, rubrika: nasi ctenarove nam pisi.

  stare prvorepublikove Humoristicke HAHA listy, ktere delaly humor tak, ze napsaly:

  vesli dva dva panove s dorty. Podlaha byla kluzka a oni uklouzli. V tu chvilu jsme se vsichni dali do smichu.

  Vsimli jste si, ze jste se take zasmali az na konci, kdyz jste dostali prikaz? Nu, je to humorno z hovno.

  (ostatne i ta zastavka: uprimne, je to ten srdecny smich? Nebo je to spis intelektualni smich "jak to chytre umime precist" a jsme na sebe pysni?

 • Walther Krupinsky
  Walther Krupinsky
  20.07.2010 19:06

  Ja znam jeden skvelej z trampskeho casopisu.
  --- "Jede general ve vlaku, pristoupi stara babicka a general ji pusti sednout. Babicka si sedne a rekne: "dekuji ti vojacku, dekuji". A general nehne ani brvou." ---

 • Radek Burda
  Radek Burda
  20.07.2010 19:18

  jó, vono delat legraci neni zadna sranda.

 • Taffey
  Taffey
  24.07.2010 09:46

  Osobně si myslím, že způsob výkladu vítězné fotografie autorem článku je na hony vzdálen tomu, jak to myslel autor. A i kdyby byl shodný, pak to se zadaným tématem nesouvisí ani zbla. Humor je fakt těžké téma a žyrý to opravdu nemá lehké, ale snad ještě nikdy se nestalo, že bych s pořadím tak hluboce nesouhlasil.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (6)

Tisknout článek

Tip na článek

Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky
Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky

Ši­ro­ko­úhlé ob­jek­tivy ne­boli ši­ro­káče jsou mezi fo­to­grafy ob­lí­bené, ale ne vždy je snadné se mezi nimi vy­znat. Proto při­ná­šíme pře­hled nej­lep­ších ši­ro­ko­úh­lých ob­jek­tivů pro Ni­kon a Ca­non.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

Články v sérii:

Další články ze série
FotoAparát.cz - Instagram
Setkani fotografu

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace