• Recenze Zoner Photo Studio X - poslední verze ZPS

  Rok se s rokem sešel a opět vyšla nová verze programu pro správu a úpravy fotografií Zoner Photo Studio. Tentokrát je ale něco jinak. Přestože je novinka v pořadí devatenáctá, nazývá se Zoner Photo Studio X. Podobně jako jsou Windows 10 finální verzí Windows, je ZPS X poslední verzí Zoner Photo Studia...

   5
 • Novinky v Zoner Photo Studio 17

  Rok se s rokem sešel a jak se již stalo pravidlem, společnost Zoner představila novou verzi komplexního nástroje pro správu a úpravy fotografií Zoner Photo Studio 17. Již před několika lety se spekulovalo, zda Zoner dodrží tento jednoletý cyklus. Zda je každý rok dost novinek na vydání nové verze. Zdá se, že stále je. Pojďme se tedy podívat, co nového ZPS17 nabídne.

   2
 • Užitečné Android aplikace pro fotografy

  Pokud to s fotografováním myslíte vážně a záleží vám na výsledné fotografii, můžete se dostat do situace, kdy nechcete (nebo nemůžete) i přes použití digitálního fotoaparátu jen tak bezhlavě cvakat a doufat, že "to nějak vyjde" – zkrátka potřebujete si fotoaparát nastavit co nejlépe předem. V článku najdete tipy na několik užitečných aplikací pro telefony a tablety s Androidem, které jsou zdarma a s nastavením pomohou.

   4
 • Novinky v Zoner Photo Studio 16

  Nedávno představila brněnská společnost Zoner novou verzi programu pro správu a úpravy fotografií Zoner Photo Studio 16. Novinka vyšla necelý rok po uvedení předchozí verze. Přináší velkou změnu uživatelského rozhraní, několik nových a několik vylepšených funkcí. V článku změny prozkoumáme.

   0
 • Recenze Camera FV-5 – pokročilý kompakt z vašeho telefonu

  Prográmků a aplikací, které umožní v telefonech a tabletech s Androidem fotografovat, je poměrně dost. Pokud ale hledáte do svého telefonu "pořádný foťák", brzy zjistíte, že všechny ty úžasné programy slibující široké možnosti nastavení jsou vlastně sbírkou efektů na fotky. Camera FV-5 je jiný.

   0
 • Zoner Photo Studio pro Android - aktualizováno pro verzi 1.1.2

  Zoner Photo Studio - Edit & Go pro mobilní telefony a tablety se systémem Android je aplikace, která má ambice stát se ultimátním nástrojem pro zpracování fotografií na těchto zařízeních. Co tento mobilní Zoner umí, co přinesla nedávno představená verze 1.1.2, a nakolik se inspiroval desktopovou verzí, se podíváme v recenzi.

   2
 • Jak na zaostření neostrých a rozmazaných fotografií

  Každému fotografovi se už jistě podařilo zkazit fotografii rozmazáním – ať už pohybem fotoaparátu při expozici, nebo nesprávným zaostřením. V takové situaci ani programy jako Photoshop nepomohou a při sledování různých kriminálek si většina z nás ťuká na čelo. Naštěstí najdete na internetu pár užitečných prográmků, často děl nadšenců, které opravdu pomohou takové chyby zkorigovat.

 • Novinky v Zoner Photo Studio 15

  Zoner nedávno představil novou verzi svého univerzálního programu na správu a úpravy fotografií – Zoner Photo Studio 15. V článku se podíváme na novinky které přináší. Těch velkých sice není mnoho, o to užitečnější ale mohou být. Vyplatí se upgradovat?

   1
 • Novinky v Adobe Photoshop CS5

  Před měsícem představila společnost Adobe nový nástroj pro úpravu fotografií a tvorbu grafiky – Adobe Photoshop CS5. Na to, co tento známý, propracovaný a také celkem drahý fotoeditor přinesl ve své 12. verzi fotografům, se podíváme v tomto článku.

 • Zoner Photo Studio 11

  Program Zoner Photo Studio 11 je letošním novým modelem ze stáje firmy Zoner. Změnil se vzhled ikon, přibyl velmi příjemný prohlížeč obrázků, činnost programu se díky optimalizaci urychlila, hlavně pro vícejádrové procesory. Nově nalezneme deformační mřížku, magnetické laso a masku s dočasnou vrstvou úprav. Postupně se Vám pokusíme nabídnout přehled a popis některých novinek a vylepšení.