• NOVÝ NIKON Z 5 A OBJEKTIV NIKKOR Z 24–50 mm f/4–6,3

  Společnost Nikon uvádí novou plnoformátovou bezzrcadlovku NIKON Z 5 a spolu s ní i nový objektiv NIKKOR Z 24–50 mm f/4–6,3, který lze označit jako nejkratší a nejlehčí dostupný zoomový objektiv pro FX mirrorless fotoaparáty.

   0
 • Nové FF bezzrcadlovky Canon EOS R5 a R6

  Společnost Canon Inc. uvádí na trh nové full-frame bezzrcadlovky Canon EOS R5 a EOS R6. Oba patří do profesionální třídy. Nová R5 disponuje rozlišením až 45 megapixelů a rychlostí až 20 sn./s a podporuje záznam videa v rozlišení 8K RAW při snímkové frekvenci až 29,97 sn./s interně a 4K při 120p. EOS R6  má rozlišení 20,1 Mpx.

   0
 • Nový fotoaparát FUJIFILM X-T200

  V únoru 2020 uvádí FUJI na trh nový fotoaparát FUJIFILM X-T200. Co nabízí? Nový kompaktní CSC digitální fotoaparát s lehkým kompaktním tělem vybavený nově navrženým elektronickým hledáčkem, rychlou detekcí a automatickým ostřením na obličej, možností pořizovat snímky v rozlišení 24,2 Mpx, sériové snímání rychlostí 8 FPS a záznam videa v kvalitě 4K UHD.

 • Novinka Nikon D6 - FF jednooká zrcadlovka

  Společnost Nikon dnes představuje svou novou vlajkovou digitální jednookou zrcadlovku: Nikon D6. Fotoaparát s velikostí senzoru formátu kinofilmu - tzv. full frame - je nástupcem úspěšného modelu Nikon D5 a je určen především profesionálům, ať už fotografují zpravodajské události či mezinárodní sportovní akce. 

 • Nová bezzrcadlovka OLYMPUS OM-D E-M1 Mark III

  Olympus dnes představil nový model, profesionální bezzrcadlovku OM-D E-M1 Mark III. Lze ji zařadit (kam i svým názvem patří) mezi špičkový model OM-D E-M1X a předchůdce OM-D E-M1 Mark II. Co umí nového? O tom píšou wildife fotografové Petr Bambousek a Rosťa Stach, kteří s ním už krátce fotili.

   3
 • FUJIFILM představuje nový fotoaparát FUJIFILM X100V

  X100V, pátý model řady Fujifilm X100, prošel oproti předchozímu modelu zásadní modernizací. Nový je nově navržený objektiv 23mm/F2, vylepšený hybridní hledáček, odolnost vůči povětrnostním vlivům* nebo nový výklopný zadní LCD displej. Fujifilm X100V je vybaven snímačem X-TransTM CMOS4** a X-Processorem 4, díky nimž se z něj stává snadno použitelný a sofistikovaný nástroj. Je určen všem kreativcům od profesionálů po každodenní fotografy. X100V patří do řady ikonických, snadno přenosných a zábavných prémiových digitálních fotoaparátů řady X100.

 • Fotomobil Xiaomi Mi Note 10 má 5 objektivů

  Chytrý telefon Xiaomi Mi Note 10 má fotoaparát složený z pěti objektivů, je multi-instrumentálním zařízením a dá se říci, že už nahradil amatérské kompaktní fotoaparáty.

 • Nová vlajková loď Canon EOS-1D X Mark III

  Společnost Canon dnes na trh uvedla nový EOS-1D X Mark III určený především pro sportovní a přírodní fotografii, má mimořádnou rychlost a je určen pro profesionály. Zdokonaleno je i automatické ostření se sledováním objektu, obrazová kvalita a komunikačními schopnostmi představuje vrchol řady Canon EOS-1. Jeho cena je téměř 190 tisíc korun.

   1
 • Nový NIKON D780

  Nikon dnes představuje novou jednookou zrcadlovku D780. Pro příznivci zrcadlovek se jedná o fotoaparát, který kromě fotografování umí i dobře filmovat. 

   0
 • Sony Alpha A9 II - vylepšení vlajkové lodi

  Společnost Sony přináší svůj vrcholový model pro sportovní a akční fotografii - Alpha A9 Mark II. Staví na dosavadním modelu, který však vylepšuje po všech důležitých stránkách. Je rychlejší, odolnější a praktičtější, aniž by výrobce znovu "vynalézal kolo". Osvědčený 24MPx fullframe senzor zůstal, podobně jako základní vzhled modelů Sony Alpha, ale pod kapotou toho dost přibylo: nový procesor, rychlejší ostření, vylepšené sériové snímání, vyšší odolnost, dva UHS-II sloty či rychlé připojení přes Ethernet či 5GHz Wi-Fi. S větším gripem se bude přístroj lépe držet a výkonnější stabilizace je zejména pro práci s teleobjektivy rovněž užitečná.

   1

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace