• Fujifilm X-H2S je profesionální bezzrcadlovka s pokročilým videem

  Fujifilm uvedl pokročilou 26MP bezzrcadlovku X-H2S, která se vyznačuje zejména svou vysokou rychlostí a 6.2K videem či 4K videem se snímkovou frekvencí až 120p. Je to umožněno stacked CMOS senzorem s rychlým odečtem dat. 

   0
 • Fotoaparát OM System OM-1: první dojmy

  Bezzrcadlovka OM Systém OM-1 je novou vlajkovou lodí OM System se sensorem velikosti 4/3, s rozlišením 20Mpix avšak v nové vrstvené BSI technologii. Fotoaparát je naplněn technologickými novinkami (snímání až 120sn/s bez přeostřování a 50sn./s v AF-C, režimy AI při detekci autofokusu, vylepšení tradičně vynikající stabilizace obrazu na 8EV …). Zásadní pro ovládání je i nově uspořádané menu a další ovládací prvky, které se přiblížily ostatním značkám. Fotoaparát OM System OM-1 se má objevit v obchodech začátkem března 2022. Jeho cena je stanovena na 56990Kč včetně DPH.

   0
 • Nový FUJIFILM X T 30 II a dva objektivy

  Fujifilm odhalil novou bezzrcadlovku FUJIFILM X-T30 II. Může se pochlubit 26,1 MP snímačem X-Trans CMOS 4 a procesorem X-Processor 4, čímž dosáhne rychlosti automatického ostření odpovídajícího modelu X-T4. Přichází také funkce sledování pohybujícího se zaostřeného objektu nebo vylepšené video (4K/30P). Spolu s novou bezzrcadlovkou byly představeny i 2 nové objektivy - XF23mm F1.4 R LM WR a XF33mm F1.4 R LM WR. Těšíme se na test.

   1
 • Sony uvádí novou vlogovací kameru ZV-E10 s E-bajonetem

  Společnost Sony uvádí novou vlogovací kameru ZV-E10 s E-mount bajonetem a 24MPx APS-C senzorem. Umí nahrávat přesamplované 4K video a nebojí se ani Slow Motion ve Full HD. Můžete s ní ale i fotit!

   0
 • Olympus představuje fotoaparát PEN E-P7

  Olympus představuje nový fotoaparát Micro 4/3 systému PEN E-P7. Tento zajímavý model disponuje 20Mpx snímačem Live MOS a 5osou stabilizací obrazu vestavěnou v těle. Nabídne i další fotografické funkce, jako např. volbu přednastavených barevných profilů. PEN E-P7 umí natáčet i stabilizované 4K/30p video.

   0
 • Nové informace o bezzrcadlovce Canon EOS R3

  Canon už před nějakou dobou oznámil příchod nové bezzrcadlovky EOS R3. Má se jednat o hybridní přístroj, který bude určen zejména pro sportovní a zpravodajské fotografy. Nové informace o bezzrcadlovce EOS R3 říkají, že tento fotoaparát bude disponovat i automatickým ostřením (AF) se sledováním pro motoristické sporty včetně automobilových a motocyklových závodů. Mimo to bude nahrávat převzorkované video 4K. Již v dubnu jsme se dozvěděli, že EOS R3 dostane nový 35mm vrs­tvený BSI CMOS snímač a obrazový procesor DIGIC X. Umět bude až 30 sn./s ve formátu RAW nebo vybírat ostřící bod pohybem oka.

   0
 • Pentax - nová zrcadlovka K-3 III

  Pentax, tradiční výrobce zrcadlovek, žije. Představil novou APS-C zrcadlovku K-3 III s 26MP senzorem, výkonnou 5.5EV stabilizací, rychlým snímáním až 12sm./s a novým autofokusovým modulem SAFOX 13 se 101 AF body. Samozřejmostí u výrobce je plnohodnotné utěsnění proti nepřízni počasí.

   0
 • Nikon oznámil vývoj nové bezzrcadlovky Z9

  Nikon oznámil vývoj první vlajkové lodě s bajonetem Nikon Z: Nikon Z 9. Bude se jednat o plnoformátový bezzrcadlový fotoaparát (formát FX) a vydání je plánováno na letošní rok 2021. Tento nový fotoaparát bude disponovat novým senzorem (podle spekulací o rozlišení 46Mpx), novým výkonným procesorem a schopností natáčet 8K video.

   0
 • Canon představuje novou bezzrcadlovku EOS M50 Mark II

  Canon představuje malý, ale výkonný bezzrcadlový fotoaparát EOS M50 Mark II, který cílí zejména na uživatele sociálních sítí. Hlavní předností tohoto fotoaparátu je všestrannost. Umožňuje natáčení videa ve 4K na šířku i na výšku nebo živě streamovat ve Full HD přímo na YouTube. Canon EOS M50 Mark II je tak ideální volbou nejen pro všechny vloggery, bloggery, influencery, ale i fotografy, kteří vyžadují malý a všestranný fotoaparát. Již brzy vám tento fotoaparát představíme i prostřednictvím uživatelské recenze.

   0
 • Novinka Sony FX3

  Sony FX3 se může pochlubit full frame 10,2 MP CMOS Exmor R snímačem s předním osvitem, rozsahem citlivosti ISO 80 až 102 400 (rozšiřitelný až na 409 600) a dynamickým rozsahem 15 EV. Tato novinka je určena především pro natáčení videa. V kvalitě 4K zvládne až 120 snímků za vteřinu.

   0