Chcete se na nové verzi fotoaparat.cz poprvé přihlásit se svým starým účtem? Použijte prosím aktivační formulář.
RSS feed

Fotočlánky

 • Sedm otázek pro fotografku Lenku Hatašovou

  Lenka Hatašová prošla s fotoaparátem v ruce válečným bojištěm na Balkáně či tenisovými kurty slavného grandslamu. Svět reportáží a dokumentaristiky opustila v 90.letech, kdy začala fotografovat pro média známé osobnosti kultury, sportu či politiky. Nyní se věnuje stylizovanému portrétu a její fotografie zdobí titulní stránky magazínů, obaly desek českých zpěváků, kalendáře nebo fotografické vizuály k televizním kampaním a kampaně spojené se známými osobnostmi vůbec.

   0
 • Okem profesionála - vyhodnocení tématu 'Barvy podzimu'

  Tématem Okem profesionála bylo tentokrát 'Barvy podzimu'. Seriál „Okem profesionála“ nabízí možnost nafotit dané téma a nechat si své snímky zhodnotit profesionálním fotografem. Téma hodnotil profesionální fotograf Milan Šusta.

  Připomínáme, že listopadovým tématem seriálu „Okem profesionála“ je „Krásné nové stroje“.

   1
 • Borneo očima Petra Bambouska

  Příroda ostrova Borneo patří k nejkouzelnějším, jaké jsem zatím na svých cestách mohl navštívit. Tamní fauna je tak unikátní a různorodá, že se těžko odolává všem motivům, které nabízí. To ovšem po fotografovi přírody vyžaduje, aby odhodil svou specializaci na ptactvo, hmyz nebo savce a vnímal rozmanitost bornejské přírody jako celek. A to je přesně forma, kterou se snažím na svých cestách zaznamenat na snímcích. Pojďme se podívat, co oko fotografa může zaznamenat při procházkách v různých biotopech. Začneme pěkně od hladiny moře …

   1
 • Zveme vás na 23. Setkání fotografů 28.11.2015

  Populární akce Setkání fotografů je určena každému, kdo se zajímá o fotografování. Na své si přijdou začátečníci, zapálení fandové, ale i profesionální fotografové. Celý den zde budou probíhat zajímavé přednášky z nejrůznějších oblastí fotografie, fotoškoly, poradny s profesionály, diskuse s fotografy a soutěže o zajímavé ceny.

 • Cestovatelská fotografie: Naučte se pozorovat světlo

  V druhém díle se podíváme na úhel dopadu světla: čelní světlo, boční světlo, protisvětlo

  Seriál Cestovatelská fotografie vás seznámí se základy, které bude každý fotograf potřebovat na svých cestách za krásnými fotografiemi. Snažíme-li se zachytit krásy světa kolem nás, musíme hlavně rozumět tomu, co je pro fotografování nejdůležitější - světlu.

   2
 • Principy ostření: DSLR a kompakty

  Autofokus, tedy automatické ostření (AF), je dnes věc běžná. Jak ale funguje? Jaké známe typy? Dnes si řekneme, proč zrcadlovky ostří jinak, než kompakty, jak to obojí funguje a co je tedy vlastně lepší – a hlavně za jakých okolností.

   5
 • Fotografie Týdne za 3. čtvrtletí 2015 z naší FotoGalerie

  Již potřetí v letošním roce se formou článku vracíme k rubrice Foto Týdne. Na FotoAparát.cz, na stránkách FotoInstitut.cz a na našem Facebooku se můžete pravidelně setkat s výběrem tvorby fotografů z naší FotoGalerie. Autorům Fotografií týdne gratulujeme! Pojďme se na fotky podívat a také si přečíst něco „ze zákulisí“.

   0
 • Okem profesionála - vyhodnocení tématu 'Horko'

  Záříjovým tématem seriálu Okem profesionála bylo 'Horko'. 

  Soutěžící mohou každý měsíc až dva zasílat své fotografie na dané téma - k vybraným se vyjádří profesionální fotograf a jedna získá cenu od partnera seriálu - Centrum FotoŠkoda. 

  Pojďte zavzpomínat na horké dny s fotografem kamilem Vargou. 

  Připomínáme, že říjnovým tématem seriálu „Okem profesionála“ je „Barvy podzimu

   3
 • Uvádíme nový FotoAparát.cz

  Milí fotografové, čtenáři FotoAparát.cz, připravili jsme pro vás nový responzivní web. Přenesli jsme přes 300 000 vašich fotografií a tisíce článků za 15 let provozu. Největšími změnami prošla Fotogalerie. Můžete si vytvořit vlastní adresu ve formátu fotoaparat.cz/uzivatel/vasejmeno. Nový web je více interaktivní. Doufáme, že vás potěší i lepší čitelnost. Jak se registrovat, najdete v článku. 

 • Recenze knihy - David Gibson: Manuál pouličního fotografa

  Pouliční fotografie, nebo chcete-li street fotografie, patří k tématům, která zdánlivě svou dostupností evokují pocit, že není obtížné vzít fotoaparát a zachytit život v ulicích. Opak je pravdou, žánr totiž vyžaduje jiný náhled na běžný městský shon i detaily, které jindy opomíjíme. Průvodcem žánrem street fotografie vám v knize Manuál pouličního fotografa je David Gibson, dlouholetý lektor kurzů a fotograf, který se zabývá primárně tímto tématem a zároveň je členem uskupení fotografů In-Public.

   0

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace
Sklik RMK - kod