Chcete se na nové verzi fotoaparat.cz poprvé přihlásit se svým starým účtem? Použijte prosím aktivační formulář.
RSS feed

Fotočlánky

 • Fujifilm X-T2 - test bezzrcadlovky pro náročné

  Model X-T2 tvoří spolu s X-Pro 2 vrchol nabídky výrobce - a dá se říci, že X-Pro 2 i překonává. Je zaměřen více na milovníky zrcadlovek (evokuje SLR) a jak je pro výrobce typické, retro prvky nešetří. Snímač je 24MPx X-Trans CMOS velikosti APS-C, který disponuje senzory rychlého PDAF ostření a umí i natáčet 4K video. Důraz tentokrát výrobce kladl i na rychlost, takže ostření a snímání je bleskurychlé. Přidejte propracovanou ergonomii, kvalitní konstrukci a skvělý hledáček i displej a máte zajímavou alternativu k "poloprofi" zrcadlovce... 

   0
 • Fotografie týdne za 3. kvartál 2016 z naší FotoGalerie

  Tradičně se formnou článku vracíme k Fotografiím týdne za uplynulé čtvrtletí - třetí kvartál 2016. Všem, jejichž fotografie se staly Fotem týdne na naší Galerii, gratulujeme! Zeptali jsme se autorů, zda nám ke svým fotografiím řeknou několik slov.

  Galerii fotek a informace ze zákulisí jednotlivých snímků naleznete v článku.

   0
 • Test Sony Alpha a68 - dědictví Minolty stále živé

  Systém Alpha A-mount od Sony (dříve Minolta A) byl v poslední době trochu upozaděn na úkor bezzrcadlovek E-mount. A to tak, že se mnozí obávali o jeho budoucnost. Dnešní článek - test SLR zrcadlovky a68 - by měl odpovědět na dotaz, zda byly a jsou tyto obavy opodstatněné. Jaká je tato amatérská zrcadocvka s 24MPx senzorem, stabilizací a 79 AF body v praxi?

   0
 • Okem profesionála - vyhodnocení zářijového tématu "Rytmus"

  Zářijovým tématem seriálu Okem profesionála bylo "Rytmus". Vaše fotografie hodnotil profesionální fotograf Milan Šusta. Kterou vaši fotografii vybral jako vítěznou? Dozvíte se v článku.

  Připomínáme, že zářijovým tématem je "Schody". Hodnotí profesionální fotograf Kamil Varga. Fotografie můžete nahrávat až do 31.10.2016.

   0
 • Setkání fotografů proběhne 26.11.2016 v KC Zahrada

  Setkání fotografů, celorepublikový svátek pro všechny, kteří rádi fotí, proběhne 26.11.2016. Nabídne vám jedinečnou příležitost setkat se s předními českými fotografy v čele s Antonínem Kratochvílem, lektory FotoInstitut.cz či ambasadory firem Canon a Nikon, se kterými můžete v přátelské atmosféře diskutovat na různá témata nebo prostě jen načerpat inspiraci pro své další fotografické zážitky.

 • Knižní tip: Kreativní barva ve fotografii – Jan Pohribný

  Kniha, kterou vám na dalších řádcích krátce představím, je úzce specializovaná, ale jinak než tomu bylo u knih, které byly zaměřeny žánrově. V této publikaci se dozvíte v podstatě vše, co vás může napadnout ve spojitosti s barvami ve fotografii. Spousta informací je obecného charakteru, tudíž je možné využít nové poznatky také v jiných odvětvích umělecké tvorby.

   3
 • Jan Šibík - Street fotografie

  Jan Šibík, jeden z nejznámějších reportážních fotografů u nás. Street foto je pro něho tréninkem a skvělí fotografové trénují každý den. Pohotovost a nenápadnost jsou prý nejdůležitějšími faktory při focení street foto. Jak se dostat k lidem na ulici co nejblíže a udělat skvělé fotky? Jací lidé Jana Šibíka na ulici nejvíce zaujmou? Proč začal fotit mobilem? Jak řeší konflikty s lidmi na ulici, kteří nechtějí aby je fotografoval? O tom všem už v rozhovoru.

   

   0
 • Robert Vano - výstava fotografií a nová kniha "Memories"

  Robert Vano vystavuje v OD Kotva - poprvé kompletně v barvě! Ode dneška ji můžete navštívit v Dancing House galerii ve třetím patře. Výstava navazuje na novou knihu "Memeories", která obsahuje více než sto devadesát barevných a černobílých fotografií, které vznikaly od roku 1968 až po současnost. Patronkou výstavy a knihy je herečka Iva Janžurová, slavnostní vernisáž proběhla v úterý 4.10.

   0
 • Podvodní test: Fujifilm FinePix XP90

  16MPx kompakt, který můžete potopit do hloubky 1m, je prachutěsný, odolá pádu z výšky až 1.75m a je mrazuvzdorný až do -10°C. A k tomu je za rozumné peníze - otestovali jsme Fujifilm FinePix XP90. Je to ideální foťák na rodinnou dovolenou?

   0
 • Vyhlášení výsledků Okem profesionála srpen 2016: Kapky

  Srpnovým tématem seriálu Okem profesionála bylo "Kapky". Vaše fotografie hodnotil profesionální fotograf Pavel Krásenský. Kterou vaši fotografii vybral Pavel jako vítěznou? Dozvíte se v článku.

  Připomínáme, že zářijovým tématem je "Rytmus". Hodnotí profesionální fotograf Milan Šusta. Fotografie můžete nahrávat až do 30.9.

   4

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace