Chcete se na nové verzi fotoaparat.cz poprvé přihlásit se svým starým účtem? Použijte prosím aktivační formulář.
RSS feed
 • PhotoHint: Vybíráme použitou zrcadlovku: na co pozor + pár tipů

  Mnoho lidí nakupuje s oblibou z druhé ruky - je to levnější, seženete i modely, které už na trhu nejsou... ať jde o oblečení, auta nebo fotoaparáty. Ale má to svá rizika. Dnes si zkusíme říci pár základních rad, jak nenaletět a zmínit několik pro a proti nákupu použité zrcadlovky.

   2
 • Téma "Hráči" - hodnocení Okem profesionála únor 2017

  V únoru jste měli možnost vkládat své fotografie do soutěže "Okem profesionála" na téma "Hráči". Fotografie hodnotil profesionální fotograf Milan Šusta - v článku přinášíme galerii vybraných snímků s jeho komentáři. Vítězný získává cenu od Centrum FotoŠkoda. Podívejte se, jak toto téma bylo zpracováno.

   3
 • Robert Vano – Mistři ve fotografii, část 1.

  Robert Vano střelhbitě vyjmenuje jména legendárních fotografů, mistrů ve svém oboru, které obdivuje. Jednomu z nich mnoho let stál po boku jako asistent. S žijící legendou fotografie Sarah Moon se Robert setkal osobně. Povečeřel s ní v den svých šedesátých narozenin v pražské restauraci. Robert zastává názor, že nemůžete být současně nejlepším rodičem a nejlepším fotografem. Musíte si vybrat...

   1
 • Jan Pohribný – produktová fotografie

  Jan Pohribný se po studiu Střední průmyslové školy grafické v Praze a Filmové a televizní fakulty AMU věnoval především reklamní a ilustrační výtvarné fotografii. Fotografování produktové fotografie vyžaduje odbornou znalost zákonitostí světla a je velmi náročné na techniku. Z ateliérového prostředí se s produktovou tvorbou postupně přesunul do exteriérů a zajímavých interiérů. Logisticky i technicky je fotografování produktů mimo ateliér velmi náročné. Ovšem i v jednoduchosti je krása, a tak si někdy vystačíte s dobrým nápadem. A co je u produktové fotografie opravdu důležité? O tom už níže. 

   0
 • Tip na příslušenství - stativová L-destička k fotoaparátu

  Pokud často fotografujete na stativu, může vám přijít vhod takzvaná "L-destička", která je střižena přímo na míru vašemu přístroji, umožňuje chytit fotoaparát ke stativu vertikálně i horizontálně a v neposlední řadě může zlepšovat i držení či váš přístroj chránit před poškozením. Obecně tato "elka" spolupracují se systémem Arca-Swiss Quick Release System.

   2
 • Vyhlášení výsledků Okem profesionála leden 2017: Mlha

  Lednovým tématem seriálu Okem profesionála bylo "Mlha". Vaše fotografie hodnotil profesionální fotograf Kamil Varga. Přinášíme galerii vybraných prací s komentáři od Kamila, který také jeden soutěžní příspěvek vybral jako vítězný.

   3
 • Jan Pohribný – Kreativní barva, část druhá

  Zobrazení barev na fotografiích, monitorech nebo v tisku má stále své limity. Technika se reálnému zobrazení pouze přibližuje. Co má vliv na co nejvěrnější zobrazení barev? Jaké barvy dělají na fotografiích největší neplechu a proč? Jak eliminovat nevzhlednou pleťovou barvu lidí na snímcích? A líbí se lidem obecně spíše barevná či černobílá fotografie? O tom všem v rozhovoru s Janem Pohribným.

   1
 • Leica M10 v ruce + fotky v plném rozlišení

  Leica M10 je nejnovější digitální dálkoměr tohoto německého výrobce. Má nový 24MPx čip, tenčí tělo a rychlejší sériové snímání 5sn./s. Příjemný je i větší hledáček. Samozřejmě používá objektivy bajonetu M a ostří se pouze ručně. Díky skvělému hledáčku, ale i Live-View, je to však jedna radost. 

 • Fotografování polárních září

  Fotografování Aurora borealis neboli polární záře je vždy úžasný zážitek. Poprvé jsme ji fotografovali na Islandu v září 2011 a od té doby se tam každý rok vracíme. Island díky své poloze západně od břehů Evropy je pro pozorování aurory výborným místem. Toto je aktualizovaný článek, který původně vyšel v roce 2011. Najdete v něm potřebné informace pro fotografování polárních září a hlavně nové fotografie.

   8
 • Jan Pohribný – Kreativní barva, část první

  Barvy jsou všude kolem nás. Setkáváme se s nimi každý den. Jsou přirozenou součástí našeho života. Možná proto jim nevěnujeme tolik pozornosti, kolik bychom měli. Přitom barvy mají velkou moc a psychologicky nás ovlivňují. Fotografové, kteří fotografují barevně mají v kapse velký trumf. Když budete s barvami cíleně a promyšleně pracovat, můžete své diváky ovlivňovat. Získávat si jejich přízeň a nadšení. Probouzet v nich libovolné emoce. Obsáhlou publikaci o používání barev ve fotografii napsal profesionální fotograf, pedagog a autor Jan Pohribný. Více o knize a barvách v rozhovoru.

   0

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace