RSS feed
 • Knižní BESTSELLERY vydavatelství Zoner Press

  Nedílnou součástí fotografova rozvoje jsou knihy. V nich najdete ustálené myšlenky a mnohaleté zkušenosti těch, kteří se fotografií živí. O fotografických bestsellerech posledních dvou let jsem si povídala s Květou Filipi z vydavatelství Zoner Press. V Zoner Press se specializují na vydávání a překlady publikací především ze světa fotografie. A jaké knížky by neměly chybět ve vaší knihovně?

   0
 • Knižní tip: Svícení – věda a magie ve fotografii

  Světlo je z mého pohledu alfou a omegou fotografie - věřím, že většina fotografů s tím bude souhlasit. Jen pro to správné světlo jsme občas schopni vstát ještě v průběhu noci, abychom byli ve správný čas na předem vybraném místě. V knize Svícení – věda a magie ve fotografii se dozvíme zejména, jak pracovat se světlem, které máme tu možnost ovládat a přizpůsobit obrazu svému. Samo o sobě nám titul určuje i oblasti fotografování, ve kterých se budeme pohybovat, jedná se zejména o produktovou fotografii a ateliérové fotografování obecně, ale i dozvíte se také, jak využívat systémové blesky například při reportáži. Autoři Svícení – věda a magie ve fotografii jsou Fil Hunter, Steven Biver, Paul Fuqua, jedná se o velmi zkušené fotografy s impozantním výčtem fotografických úspěchů, nemusíte se tedy bát, že byste se neučili od odborníků.

   1
 • ROBERT VANO a jeho nejnovější kniha MEMORIES

  Kniha, kvůli které přerovnáte celou knihovnu, když pro ni budete hledat čestné místo, na kterém vynikne. Kniha, která by neměla chybět v knihovně milovníků umění a fajnšmekrů. Kniha, nad kterou se člověku tají dech. To je zatím poslední publikace Roberta Vano s názvem Memories. A nyní už o novém díle se samotným mistrem...

   2
 • Knižní tip - Alice Prokopová: Za zrcadlem

  Dnešní 'Knižní tip' bude trochu jiný, než obvykle. Nejde o knihu návodů nebo učebnici fotografie. Milan Hospodka se podíval na knihu s názvem "Za zrcadlem" plnou fotografií Alice Prokopové, jejíž charakteristickou tvorbu můžete znát z galerie FotoAparát.cz. Více v článku.

   4
 • Knižní tip: Kreativní barva ve fotografii – Jan Pohribný

  Kniha, kterou vám na dalších řádcích krátce představím, je úzce specializovaná, ale jinak než tomu bylo u knih, které byly zaměřeny žánrově. V této publikaci se dozvíte v podstatě vše, co vás může napadnout ve spojitosti s barvami ve fotografii. Spousta informací je obecného charakteru, tudíž je možné využít nové poznatky také v jiných odvětvích umělecké tvorby.

   3
 • Knižní tip: Naučte se exponovat kreativně – Bryan Peterson

  V dnešním Knižním tipu se podíváme na knihu autora Bryana Petersona "Naučte se exponovat kreativně" (v originále Understanding Exposure). Jde o knihu, kterou ocení zejména začínající fotografové, ale nejen oni. Nyní vyšla v novém, přepracovaném a doplněném vydání

   0
 • Knižní tip: 100% Dítě – Allison Tyler Jones

  Kniha, kterou vám představím na dalších řádcích, by mohla najít své místo vedle dalších publikací mnoha nadšených fotografů. Je tomu díky tématu, které možná přivedlo k fotografování některé z vás, případně se s ním dříve nebo později pravděpodobně setkáte. V tomto případě se jedná o fotografování dětí, jak už název napovídá.

   0
 • Knižní tip - Jay Maisel: Fotografie – to není o nastavení clony

  Do rukou se mi dostala kniha od Jaye Maisela, léty praxe ověřeného profesionála, který na poli fotografie dosáhl úspěchů, jako fotografie na obálkách časopisu Sports Illustrated nebo ocenění, jakým je uvedení do síně slávy Art Directors Club Hall of Fame. Dnes se Jay Maisel věnuje zejména vedení fotografických workshopů a přednášek. Dnes se na jeho knihu podíváme blíže.

   0
 • Knižní tip: Eliot Siegel - Naučte se fotografovat ženy: 1000 dokonalých póz

  Dnes si představíme knihu od renomovaného módního fotografa Eliota Siegela. V této publikaci nehraje tolik prim text jako velké množství fotografií - co do počtu fotografií se jedná o nejobsažnější knihu, kterou jsem měl tu možnost prezentovat, což je v tomto typu publikace, kde hraje názornost velkou roli, jasné plus. Už název nás nenechá na pochybách o jasném zaměření knihy, módní fotografie a portrét jsou žánry, kterými se autor zabývá.

   1
 • Recenze knihy - David Gibson: Manuál pouličního fotografa

  Pouliční fotografie, nebo chcete-li street fotografie, patří k tématům, která zdánlivě svou dostupností evokují pocit, že není obtížné vzít fotoaparát a zachytit život v ulicích. Opak je pravdou, žánr totiž vyžaduje jiný náhled na běžný městský shon i detaily, které jindy opomíjíme. Průvodcem žánrem street fotografie vám v knize Manuál pouličního fotografa je David Gibson, dlouholetý lektor kurzů a fotograf, který se zabývá primárně tímto tématem a zároveň je členem uskupení fotografů In-Public.

   0

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace