• Fotokniha Layflat má vyšší kvalitu

  Fotoknihy jsou na trhu již dlouho. Nás ale zajímalo, jaké fotoknihy jsou vhodné pro fotografující nadšence, kteří už nejsou začátečníci? U českého výrobce Bontia hobby a profi fotografové přechází na vyšší kvalitu, na fotoknihy s plochou vazbou (fotoknihy Layflat). Požádali jsme country manažerku Petru Hansenovou, aby nám je víc přiblížila.

   0
 • KNIŽNÍ TIP: Photoshop - Příklady z praxe

  Kniha Photoshop - příklady z praxe fotografovi otevře dveře k pokročilým úpravám. Pokud nevlastníte Photoshop, nemusíte knihu zavrhovat, drtivá většina úprav v knize  jsou aplikovatelné v dalších programech, které pracují s vrstvami. Jde zejména o principy úprav, které vám napoví, jak k dané úpravě přistupovat. 

   1
 • Knižní BESTSELLERY vydavatelství Zoner Press

  Nedílnou součástí fotografova rozvoje jsou knihy. V nich najdete ustálené myšlenky a mnohaleté zkušenosti těch, kteří se fotografií živí. O fotografických bestsellerech posledních dvou let jsem si povídala s Květou Filipi z vydavatelství Zoner Press. V Zoner Press se specializují na vydávání a překlady publikací především ze světa fotografie. A jaké knížky by neměly chybět ve vaší knihovně?

   0
 • Knižní tip: Svícení – věda a magie ve fotografii

  Světlo je z mého pohledu alfou a omegou fotografie - věřím, že většina fotografů s tím bude souhlasit. Jen pro to správné světlo jsme občas schopni vstát ještě v průběhu noci, abychom byli ve správný čas na předem vybraném místě. V knize Svícení – věda a magie ve fotografii se dozvíme zejména, jak pracovat se světlem, které máme tu možnost ovládat a přizpůsobit obrazu svému. Samo o sobě nám titul určuje i oblasti fotografování, ve kterých se budeme pohybovat, jedná se zejména o produktovou fotografii a ateliérové fotografování obecně, ale i dozvíte se také, jak využívat systémové blesky například při reportáži. Autoři Svícení – věda a magie ve fotografii jsou Fil Hunter, Steven Biver, Paul Fuqua, jedná se o velmi zkušené fotografy s impozantním výčtem fotografických úspěchů, nemusíte se tedy bát, že byste se neučili od odborníků.

   1
 • ROBERT VANO a jeho nejnovější kniha MEMORIES

  Kniha, kvůli které přerovnáte celou knihovnu, když pro ni budete hledat čestné místo, na kterém vynikne. Kniha, která by neměla chybět v knihovně milovníků umění a fajnšmekrů. Kniha, nad kterou se člověku tají dech. To je zatím poslední publikace Roberta Vano s názvem Memories. A nyní už o novém díle se samotným mistrem...

   2
 • Knižní tip - Alice Prokopová: Za zrcadlem

  Dnešní 'Knižní tip' bude trochu jiný, než obvykle. Nejde o knihu návodů nebo učebnici fotografie. Milan Hospodka se podíval na knihu s názvem "Za zrcadlem" plnou fotografií Alice Prokopové, jejíž charakteristickou tvorbu můžete znát z galerie FotoAparát.cz. Více v článku.

   4
 • Knižní tip: Kreativní barva ve fotografii – Jan Pohribný

  Kniha, kterou vám na dalších řádcích krátce představím, je úzce specializovaná, ale jinak než tomu bylo u knih, které byly zaměřeny žánrově. V této publikaci se dozvíte v podstatě vše, co vás může napadnout ve spojitosti s barvami ve fotografii. Spousta informací je obecného charakteru, tudíž je možné využít nové poznatky také v jiných odvětvích umělecké tvorby.

   3
 • Knižní tip: Naučte se exponovat kreativně – Bryan Peterson

  V dnešním Knižním tipu se podíváme na knihu autora Bryana Petersona "Naučte se exponovat kreativně" (v originále Understanding Exposure). Jde o knihu, kterou ocení zejména začínající fotografové, ale nejen oni. Nyní vyšla v novém, přepracovaném a doplněném vydání

   0
 • Knižní tip: 100% Dítě – Allison Tyler Jones

  Kniha, kterou vám představím na dalších řádcích, by mohla najít své místo vedle dalších publikací mnoha nadšených fotografů. Je tomu díky tématu, které možná přivedlo k fotografování některé z vás, případně se s ním dříve nebo později pravděpodobně setkáte. V tomto případě se jedná o fotografování dětí, jak už název napovídá.

   0
 • Knižní tip - Jay Maisel: Fotografie – to není o nastavení clony

  Do rukou se mi dostala kniha od Jaye Maisela, léty praxe ověřeného profesionála, který na poli fotografie dosáhl úspěchů, jako fotografie na obálkách časopisu Sports Illustrated nebo ocenění, jakým je uvedení do síně slávy Art Directors Club Hall of Fame. Dnes se Jay Maisel věnuje zejména vedení fotografických workshopů a přednášek. Dnes se na jeho knihu podíváme blíže.

   0