Aktuální FotoSoutěže v Galerii FotoAparát.cz

Každý měsíc se můžete zúčastnit několika soutěží v naší galerii. Každá má přitom trošku jiná pravidla, soutěž Okem Profesionála hodnotí zkušený fotograf, Téma dne si určujete sami a má unikátně pouze slovní hodnocení a o vítězích dvouměsíční soutěže rozhodujete sami svým bodovým hodnocením. Jako výzvu nabízíme další díl seriálu "Škola světla Jana Pohribného", tentokrát na téma "Kreativní svícení pomocí jednoho světla".

Přinášíme přehled soutěží v naší Galerii Fotoaparát.cz a jejich pravidla.

Téma dne „Ve čtyři odpoledne“

 • Datum konání: čtvrtek 4. března 2021
 • Téma: Ve čtyři odpoledne
 • Hodnotitel: Všichni soutěžící
 • Doba trvání a limit: 24 hodin / každý max. 3 fotografie

Ve čtvrtek 4. března můžete vkládat fotky do soutěže na téma „Ve čtyři odpoledne“. Hodnotí pouze soutěžící tak, že napíšou do popisku své fotografie vítěze na 1. až 3. místě – hodnotit můžete do pondělí 8.3. 2021 23:59. Vítěz pak určí téma následujícího Tématu Dne.

Vzkaz od vítěze minulého TD: „Fotografujte cokoliv ve čtyři hodiny odpoledne. Třeba cestu domů z práce nebo na nákup, odpolední kávičku, volný čas, nebo naopak svoje pracoviště (pokud se tam smí fotografovat), nebo klidně odpolední sluníčko, prostě tam, kde zrovna budete. Časomíra být v záběru nemusí, ale mělo by z něj být zřejmé, že snímek byl pořízen právě kolem 4. hodiny (a nejen z exifu). Své soutěžní snímky můžete vkládat do galerie „Téma dne“ po celý den ve čtvrtek 4. března. Těším se na náš společný portrét 4. hodiny odpolední.“ Pavel

Fotografie TD „Ve čtyři odpoledne“ vkládejte zde!

PRAVIDLA V KOSTCE:

 • Nové téma dne je „Ve čtyři odpoledne“ – foťte, přemýšlejte, inspirujte se
 • Nesmí se vkládat fotografie z archivu a musí být zřejmé, že byla fotografie pořízena právě kolem 4. hodiny (nejen z exifu…)
 • Vkládání fotek do soutěže pouze ve ČTVRTEK 4. března 2021 od PŮLNOCI do PŮLNOCI
 • Hodnocení fotek v soutěži: každý napíše vítěze na 1. až 3. místě do popisku své soutěžní fotografie (název fotky + odkaz). Hodnotit můžete až do pondělí 8.3. 2021
 • Mezi vítěze můžete zahrnout i více fotografií stejného autora (své vlastní raději ne)

Okem profesionála – „Rouška nebo respirátor“

 • Datum konání: do 31. března 2021
 • Téma: Rouška nebo respirátor
 • Hodnotící profesionál: Kamil Varga

Seriál „Okem profesionála“ nabízí každému začínajícímu i pokročilému fotografovi možnost zpracovat zadané téma a nechat si své snímky zhodnotit profesionálem. Již téměř tradičně se na vaše fotografie opět těší profesionální fotograf Kamil Varga.

"Není to ještě ani celý rok a mnoho z nás znalo roušky pouze z chirurgických sálů. Od března minulého roku se ale vzhledem k celosvětové pandemii koronaviru staly naší každodenní realitou. A nějakou dobu ještě určitě budou. Nepochybně tak máte velké množství svých fotografií s touto naší novou rekvizitou. Ty zajímavé z nich nám zašlete do soutěže Okem profesionála. Těším se.“ dodává Kamil Var­ga

Své fotografie na téma „Rouška nebo respirátor“ vkládejte zde!

PRAVIDLA V KOSTCE:

 • výherní fotografie jsou vybrány přímo profesionálním fotografem, který je spjatý s tématem soutěže
 • fotky můžete vkládat i poslední den soutěže a nebude to mít vliv na hodnocení
 • po skončení soutěže bude vítěz vyhlášen na webu FotoAparát.cz
 • vítězná fotografie i s vaším jménem se objeví na našem Facebooku s více než osmi tisíci fanoušky
 • autor vítězné fotografie obdrží hodnotnou cenu od partnera soutěžeZoner Press

Dvouměsíční soutěž – „Ptáci naší přírody“

 • Datum konání: od 4. března do 8. května 2021 (hodnotí se až do 11. května)
 • Téma: Ptáci naší přírody
 • Hodnotící: všichni uživatelé galerie na FotoAparát.cz
 • Partner věnující ceny do soutěže: Zoner Press

S blížícím se jarem se probouzí i naše ptactvo. Snímky z volné přírody jsou samozřejmě ty nejcennější, ale přijímají se i snímky od krmítek či ptáků chovaných. Podmínkou je, že druh se vyskytuje volně v naší přírodě nebo přes naše území pravidelně migruje.

Těšíme se na Vaše fotografie.

Své fotografie na téma „Ptáci naší přírody“ vkládejte zde!

PRAVIDLA V KOSTCE:

 • výherní fotografie jsou vybrány přímo uživateli FotoGalerie podle bodového součtu
 • soutěž je anonymní, nelze hodnotit vlastní fotografii
 • limit hodnocení je delší, než doba vkládání (i fotky vložené „za pět minut dvanáct“ nepřijdou o hlasy :-)
 • po skončení soutěže uveřejníme zde na webu rozhovor s vítězi (prvních 10 míst – proto si po soutěži prosím kontrolujte kontaktní email

Kompletní podrobná pravidla naleznete zde.

Škola světla Jana Pohribného – „Kreativní svícení jedním světlem“

 • Datum konání: do 15.3.2021
 • Téma: „Kreativní svícení jedním světlem“
 • Hodnotící profesionál: MgA. Jan Pohribný MQEP
 • Limit: 3 fotografie

Na základě toho, co jste se dozvěděli v článku „Škola světla Jana Pohribného – 13. díl“, nafoťte aspoň 1 fotografii podle zadání: „S pomocí jediného světla (zpravidla umělého) nasviťte kreativně portrét, akt, objekt, atd., aby vynikla modelace, tvar či struktura. Můžete zároveň využít i ambientního světla (jako světlo proporční, či protisvětlo) daného prostředí, kde svůj záměr budete realizovat.“ Jan Pohribný, MQEP

Své fotografie „KREATIVNÍ SVÍCENÍ JEDNÍM SVĚTLEM“ vkládejte zde!

Fotografie můžete vkládat až do 15. 3. 2021 23:59. Jan Pohribný poté vybere a zhodnotí vybrané snímky. Zde se nejedná o soutěž, ale spíše o výzvu, jak si umíte s daným zadáním poradit :)

Foto Týdne

Pokud se necítíte na soutěžení s určeným tématem nebo nemáte zájem o profesionální zhodnocení vašich fotek, ale přeci jen byste se svými „úlovky“ chtěli pochlubit, využijte naší galerie! Ostatní uživatelé ale i vy můžete hodnotit všechny fotky a každý týden. Ta s největším počtem bodů získá titul „Foto Týdne“ a objeví se nejen na úvodní stránce FotoAparátu.cz, ale i ve stále rostoucí komunitě se skoro osmi tisíci uživateli na Facebooku, a téměř dvěma tisíci sledujícími na našem Instagramu. Těšíme se.

Autor: Milan Strachota

   

Líbil se vám článek?

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru
 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  30.12.2020 12:00
  Reaguje na Jakub Kapaník 30.12.2020 11:51:

  "Článek bude aktualizován pro měsíc leden...." - zobrazit celý komentář

  ...bude aktualizován... ale článek čtou lidi teď, pokud se zajímají o soutěže a chtěli by soutěžit. Nikdo přece nebude čekat zase do 14 ledna, aby si mohli něco přečíst o soutěži probíhající dnes ? Viz. konkrétnější dotaz ve vedlejším vlákně. Nejsem si jistý, jestli si "rozumíme"

 • Jakub Kapaník
  Jakub Kapaník
  Admin
  Autor
  30.12.2020 14:05
  Reaguje na tencosiudělilban 30.12.2020 12:00:

  "...bude aktualizován... ale článek čtou lidi teď, pokud se zajímají o..." - zobrazit celý komentář

  Myslím, že jsem nikam nenapsal, že bude článek aktualizován až 14. 1. 2021. V současné době článek již upravuji tak, aby byl aktuální a co nejdříve bude aktualizován.

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  30.12.2020 22:05
  Reaguje na Jakub Kapaník 30.12.2020 14:05:

  "Myslím, že jsem nikam nenapsal, že bude článek aktualizován až 14. 1. 2021...." - zobrazit celý komentář

  Pak se omlouvám za nepochopení, které vyplynulo z opakovaných zkušeností s již dřívějším upozorněním stejného směru a významu. Navíc slovní spojení "...bude aktualizován pro měsíc leden" neznamená aktualizaci článku prosincového.

 • Helena Macenauerová
  Helena Macenauerová
  31.12.2020 13:14

  Do redakce nám přišly dotazy, jaké soutěže pořádáme. Za tím účelem jsme připravili článek, kde je stručný přehled aktuálních soutěží v naší Galerii a odkaz na ně. Děkujeme za podnět změnit název článku, lépe bude uvádět "Aktuální přehled soutěží" ...v této nelehké době děkujeme za Vaši podporu a každé milé slovo, kterého si velmi vážíme.

 • KIV
  KIV
  31.12.2020 13:52

  A protože je ten konec roku, chci tímto poděkovat majitelům tohoto portálu, že tu ten portál pro nás je, a jeho prostřednictvím máme možnost nejen prezentovat své fotky, ale i s přáteli o nich podiskutovat.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (10)

Tisknout článek

Tip na článek

Nový profesionální teleobjektiv M.Zuiko Digital ED 150-400mm F4.5 TC1.25x IS PRO a nový firmware k E-M1X
Nový profesionální teleobjektiv M.Zuiko Digital ED 150-400mm F4.5 TC1.25x IS PRO a nový firmware k E-M1X

Olym­pus před­sta­vil nový su­per te­le­ob­jek­tiv M.Zu­iko Di­gi­tal ED 150–400mm F4.5 TC1.25× IS PRO vhodný zejména pro fo­to­grafy wil­d­life a sportů. Tento ob­jek­tiv je vy­ba­ven ve­sta­vě­ným 1,25× te­le­kon­ver­to­rem a 5osým sta­bi­li­zá­to­rem ob­razu. K dis­po­zici bude i s vo­li­tel­ným te­le­kon­ver­to­rem M.Zu­iko Di­gi­tal 2× MC-20. Zá­ro­veň <a href=„https:/­/www.olym­pu­sob­chod.cz/“ tar­get=„_blank“>Olym­pus uvádí i nový fir­m­ware k fo­to­a­pa­rátu E-M1X s re­ži­mem na sle­do­vání a za­ost­řo­vání ptáků a vý­stu­pem RAW vi­dea.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram