Články autora - Redakce

 • Monitory EIZO a jejich kalibrace

  Fotografové, kteří si sami upravují své fotografie, potřebují mít jistotu, zda je jejich fotografie zobrazena na monitoru opravdu barevně správně tak, jak ji zachytil fotoaparát. Monitory EIZO používají profesionální fotografové jako například Martin Stranka nebo Petr Bambousek, ale stejně tak jsou monitory EIZO výbornými nástroji pro pokročilé fotografy nebo nadšence, zkrátka pro všechny milovníky focení. Výhodou fotografických monitorů EIZO je, že jsou již při výrobním procesu předkalibrovány přímo v továrnách výrobce.  Ing. Antonínu Charvátovi, řediteli EIZO CZ, jsme položili 7 otázek, kde nám monitory EIZO přiblíží a především pohovoří o kalibraci.

   0

 • Vítězné fotografie soutěže "Pod pláštěm noci"

  Přinášíme vám přehled první desítky vítězných fotografií soutěže "Pod pláštěm noci", do které jste vložili magických "stojedenáct" fotografií. Fotosoutěž probíhala od října do  prosince 2019 v naší Galerii. V článku najdete také krátký rozhovor s vítězi, které jsme požádali přidat ještě přání do nového roku a také, aby se pochlubili svou tvorbou.

   1
 • Nová vlajková loď Canon EOS-1D X Mark III

  Společnost Canon dnes na trh uvedla nový EOS-1D X Mark III určený především pro sportovní a přírodní fotografii, má mimořádnou rychlost a je určen pro profesionály. Zdokonaleno je i automatické ostření se sledováním objektu, obrazová kvalita a komunikačními schopnostmi představuje vrchol řady Canon EOS-1. Jeho cena je téměř 190 tisíc korun.

   1
 • Nový NIKON D780

  Nikon dnes představuje novou jednookou zrcadlovku D780. Pro příznivci zrcadlovek se jedná o fotoaparát, který kromě fotografování umí i dobře filmovat. 

   0
 • Nikon ohlašuje dva nové objektivy: Nikkor 120–300 mm f/2,8 a Nikkor Z 70–200 mm f/2,8

  Společnost Nikon dnes představuje dva nové profesionální teleobjektivy se zoomem. Objektiv AF-S NIKKOR 120–300 mm f/2,8E FL ED SR VR je určen pro digitální jednooké zrcadlovky v ceně 269.490 Kč a zahájí prodej 23.1.2020. Pro fotoaparáty mirrorless Nikon Z je tu nový NIKKOR Z 70–200 mm f/2,8 VR S  v ceně 67.490 Kč a v prodeji od 13.2.2020.

   0
 • PF 2020

  Milí fotografové, milí čtenáři,

   do nového roku 2020 vám přejeme hodně trpělivosti, pohody a především "Dobré světlo". Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na další již dvacátý fotografický rok s FotoAparátem.cz. 

   0
 • FotoSoutěže v Galerii FotoAparát.cz - prosinec 2019

  Každý měsíc se můžete zúčastnit několika soutěží v naší galerii. Každá má přitom trošku jiná pravidla, soutěž Okem Profesionála hodnotí zkušený fotograf, dvouměsíční soutěž zase sami návštěvníci naší fotogalerie, Téma dne si určujete sami a má unikátně pouze slovní hodnocení. Jako výzvu jsme naše soutěže tentokrát doplnili o  dvě témata "Za měsíčního světla" "Upravte směr paprsků pomocí filtrů", kde inspiraci můžete čerpat ze seriálu "Škola světla Jana Pohribného". To by byla nadílka od naší redakce Fotoaparát.cz. Přejeme "Veselé Vánoce" vám všem :)

   0
 • Fotokniha Layflat má vyšší kvalitu

  Fotoknihy jsou na trhu již dlouho. Nás ale zajímalo, jaké fotoknihy jsou vhodné pro fotografující nadšence, kteří už nejsou začátečníci? U českého výrobce Bontia hobby a profi fotografové přechází na vyšší kvalitu, na fotoknihy s plochou vazbou (fotoknihy Layflat). Požádali jsme country manažerku Petru Hansenovou, aby nám je víc přiblížila.

   0
 • Skvělé zprávy z certifikace QEP/MQEP v Praze

  Asociace profesionálních fotografů ČR se minulý týden stala hostitelem uznávané evropské certifikace profesionální kvality udílenou Federací evropských profesionálních fotografů. Jak akce probíhala a kdo certifikaci získal se dozvíte níže.

   1
 • Workshopy na Setkání fotografů 16.11.2019

  Jaké fotografické workshopy můžete navštívit na podzimním Setkání fotografů 16.11.2019 v Praze - Chodově v KC Zahrada? Fotografové jako Robert Vano, František Konopa, Martin Stranka, Jiří Píša, Andrej Macenauer, Jan Tichý, Jan Novák, Pavel Bokr, či odborníci firem Canon, Nikon, Sony, Zoner, Focus Nordic, Sigma nebo Fomei spolu s FotoAparát.cz si pro vás přichystali celou řadu zajímavých témat od žánrové fotografie až po ovládání techniky.

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace