RSS feed

Články autora - Redakce

 • Okem profesionála září 2018: Triptych: Kámen. Voda. Strom.

  Seriál „Okem profesionála“ nabízí možnost nafotit dané téma a nechat si své snímky zhodnotit profesionálním fotografem. Na Vaše snímky na téma "Triptych: Kámen. Voda. Strom." se již těší profesionální fotograf Pavel Bokr. Své fotografie můžete do 30. 9. vkládat do galerie Okem profesionála - Triptych.

   0
 • Digitální FOTO 177 – srpen 2018

  Srpnové vydání populárního časopisu Digitální FOTO vás zavede na 25 nejlepších krajinářských destinací, které pro vás vybral vyhledávaný krajinář Charlie Waite. S neméně slavným Stanislavem Peterou se pak vypravíte do Číny, kde na jaře fotografoval příběh šaolinského mnicha z 13. století. Dozvíte se, jak se náročné focení plánovalo a jak probíhalo. A pokud vás zajímá spíš focení ve studiu než v dalekých končinách, najdete v novém čísle exkurzi do ateliérů několika renomovaných fotografů, která pro vás může být jak inspirací, tak vám pomůže pomoci efektivně provozovat vlastní studio. V pravidelné rubrice fotovýbava pak najdete velký srovnávací test pevných 35mm objektivů, recenzi cenově dostupné zrcadlovky od Canonu či nejnovějšího přírůstku oblíbené řady Art objektivu Sigma 105 mm f1,4 DG HSM Art. Dále tu najdete test dvou špičkových fotobrašen: Peak Design na odpolední procházku či Vanguard pro válečné reportéry.

 • Fotosoutěž NIKON KALENDÁŘ 2019 startuje 1.srpna!

  10. ročník fotosoutěže "NIKON KALENDÁŘ 2019 – moje srdeční záležitost" startuje už za týden, ve středu 1. srpna 2018! Na web www.nikon-kalendar.cz můžete až do konce září, tedy od 1. srpna do 30.9.2018 23.59, vkládat soutěžní fotografie. Motto si tentokrát tato oblíbená Nikon soutěž vypůjčila od Karla Čapka: „Na světě nejsou nejkrásnější věci, ale okamžiky“.

   0
 • Nový Nikon COOLPIX P1000 má ohnisko 24 až 3000mm

  Nikon dnes představil nový megazoom COOLPIX P1000, kompaktní fotoaparát, který má v současné době největší 125× optický zoom.Ve srovnání s předchozím, tři roky starým modelem P900 (měl 83x optický zoom), už podporuje RAW formát, natáčí 4K video, můžete ho ovládat mobilem nebo nabíjet přes USB.

   7
 • Výstava fotografií Viktora Máchy HUTĚ

  Nikon Photo Gallery uvádí od 11. července do 19. srpna 2018 pro veřejnost výstavu fotografií Viktora Máchy - Hutě. Další jeho skvělé fotografie najdete i zde v Galerii Viktora Máchy na Fotoaparát.cz

   4
 • Sony představuje 400/2.8 G Master

  Sony dnes představila už delší dobu očekávaný vysoce světelný teleobjektiv s pevným ohniskem 400mm F2.8 G Master.  Je 35,9 cm dlouhý  s průměrem 15,8 cm, hmotnost má 2895g. Ostřit lze od 2,7 metru, clona má 11 lamel a 23 optických členů v 17 skupinách. Je utěsněný proti prachu. Vysoké kvalitě, kterou tento nový objektiv bezesporu má, odpovídá i cena, která se pohybuje okolo 12 tisíc dolarů.

   7
 • Co najdete v časopise Digitální FOTO - červen 2018

  Klasická černobílá fotografie nevychází z módy, a proto se k ní počase opět vracíme. Ve velkém tématu se dozvíte, jak fotografovat, převádět a zpracovávat fotografie, aby vznikly dokonalé černobílé snímky. V dalším článku jsme se zaměřili na kritický přístup k vlastní tvorbě, který je základem zdravého fotografického růstu. A máme pro vás i dvě ryze letní témata, kterými se můžete inspirovat, zejména pokud se chystáte na mořské pobřeží... V rubrice Fotovýbava najdete podrobnou recenzi Sony A7 III, duel nejlepších zrcadlovek od Canonu a Nikonu či velký srovnávací test cenově dostupných stativů. 

   0
 • Samyang uvádí FF objektiv AF 24mm F2.8 Sony FE

  Společnost Samyang Optics přináší nový objektiv s automatickým zaostřováním pro vlastníky fotoaparátů Sony. V pondělí 11.června 2018 oznámil Samyang uvedení objektivu Samyang AF 24mm F2.8 FE pro full framer fotoaparáty s bajonetem Sony E, který kvalitou a cenou konkuruje možnostem značky Sony. Tento lehký širokoúhlý objektiv zdědil proslulou kvalitu obrazu řady Samyang širokoúhlých objektivů a poskytuje tichý, rychlý a přesný systém AF.

   0
 • VÍTĚZOVÉ 6. PRAŽSKÉHO FOTOMARATONU

  V sobotu 16.6.2018 proběhl už 6. Pražský FotoMaraton - celosvětová soutěž, kde úkolem je nafotit za 5 hodin 6 témat v zadaném pořadí. Ale pozor, témata se účastníci dozvěděli až na startu a nebyla vůbec jednoduchá: Tvář města; Křivky; Štěstí; Pouliční život; Úlet; V pohybu. 
  V článku naleznete 11 vítězných sérií i celkové pořadí všech účastníků, kteří zvládli dorazit včas do cíle. 

   3
 • ​Soutěž Sony World Photography Awards zahajuje ročník 2019

  12. ročník soutěže Sony World Photography Awards byl zahájen. V článku najdete jména fotografů z řad vítězů minulého ročníku, kteří získávají grant Sony, a tři nové kategorie pro ročník 2019.

   0

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace