Články autora - Redakce

 • Ve svatebním koutku nesmí chybět kvalitní tiskárna

  Začátek nového roku se tradičně pojí s prvními rozhodnutími ohledně jednoho z nejdůležitějších dnů života – svatby. Fotokoutek se už stal jejich neodmyslitelnou součástí. Díky moderním fototiskárnám lze vytisknout fotografie během chvilky. Novomanželé, rodina i přátelé si tak mohou odnést perfektní vzpomínku na tento speciální den.

   0
 • Aktuální FotoSoutěže v Galerii FotoAparát.cz

  Každý měsíc se můžete zúčastnit několika soutěží v naší galerii. Každá má přitom trošku jiná pravidla, Školu světla hodnotí zkušený fotograf MQEP Jan Pohribný, o vítězích dvouměsíční soutěže rozhodujete sami svým bodovým hodnocením a Téma dne si určujete sami a má unikátně pouze slovní hodnocení. Každý měsic probíhá také instagramová soutěž @fotoaparatcz, pokaždé s jiným tématem.

 • PF 2023

  Milí fotografové, milí naši čtenáři, do nového roku 2023 Vám přejeme co nejvíce krásného světla a jasné oblohy jak pro Vaše fotografie, tak i v osobním životě. Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na společný, již 23. fotografický rok s FotoAparát.cz.

   8
 • JAK PROBĚHL FESTIVAL SETKÁNÍ FOTOGRAFŮ 19. LISTOPADU

  V sobotu 19. listopadu proběhlo již 34. ročník oblíbeného fotografického festivalu, a to Setkání Fotografů. Jako každý rok, byl připravený velmi bohatý program plný různých přednášek. Ti, kteří se chtějí dále vzdělávat, mohli navštívit nějaký z připravených workshopů, kde si kromě teorie, vyzkouší i praxi. Jak celá událost probíhala, se podívejte níže.

   1
 • FOTOVIDEO ZÁŘÍ 2022

  Přesně před rokem časopis FotoVideo uvedl, že zářijové FotoVideo vždy září. A o potvrzení tohoto výroku se ze všech sil pokusil i letos. V devátém vydání letošního roku najdete úctyhodnou řadu fotografických hvězd a současně s nimi i setkání špičkových foto a video produktů. Otevřte si tedy zářijové číslo a vychutnejte si čtení a prohlížení. 

   0
 • FOMEITOP 2022 proběhne 15. a 16. září

  Přijeďte na FOMEITOP!  Ve dnech 15. a 16. září v Hradci Králové pořádá firma Fomei dvoudenní akci pro fotografy, filmaře a fototiskaře. Přijeďte se inspirovat, načerpat vědomosti a setkat se s lidmi z branže. Vstup na akci je ZDARMA.

   0
 • "Barvy a krása květin" - NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE SOUTĚŽE A ROZHOVOR S VÍTĚZI

  Od poloviny dubna do 18. června jste měli možnost přispívat do soutěže v naší galerii na FotoAparát.cz na téma "Barvy a krása květin". Všichni naši čtenáři pak měli možnost vybírat nejzdařilejší snímky a udělit jim patřičný počet bodů. Celkem jste vložili 161 fotografií! Nejúspěšnějších 10 snímků ukážeme spolu s odpovědí na naše otázky v následujícím článku. Hodnotné knižní ceny poskytlo vítězům nakladatelství ZonerPress.

 • Fotovideo srpen 2022

  Vydání, které vychází pokaždé v samém centru prázdnin a dovolených je tentokrát barevně krásné i černobíle vzpomínající. Co si z něj vyberete je jen na vás! Příběh fotografa nebo jen příběh fotografie. Rozhovory s vynikajícími fotografkami či fotografy? Rady, jak narovnat věž či co si pořídit do fotokomory? Novinky velkých a zavedených značek nebo dravých a cenově přístupných? Srpnové FotoVideo má širokou nabídku pro všechny, které alespoň trochu baví fotit nebo natáčet, a přitom chtějí být ještě o něco lepší.

   0
 • Soutěž "Environmental Photographer of the Year 2022"

  Nikon vyhlašuje soutěž Environmental Photographer of the Year za rok 2022. Soutěž trvá do 31. srpna 2022. Zúčastnit se může jak profesionální, tak i amatérský fotograf, více na webu EPOTY.

   0
 • FOTOVIDEO ČERVEN 2022

  Je tu další vydání časopisu "FotoVideo" plné zajímavých informací. Otevíráte vydání plné mistrů. Jsou to mistři nápadu, obrazu dobrého oka a myšlenky. Toto vydání je tedy plné obrazů, nápadů a myšlenek tvůrců, jejichž práce si určitě rádi prohlédnete.

   0