RSS feed

Články autora - Redakce

 • Nový Nikon COOLPIX P1000 má ohnisko 24 až 3000mm

  Nikon dnes představil nový megazoom COOLPIX P1000, kompaktní fotoaparát, který má v současné době největší 125× optický zoom.Ve srovnání s předchozím, tři roky starým modelem P900 (měl 83x optický zoom), už podporuje RAW formát, natáčí 4K video, můžete ho ovládat mobilem nebo nabíjet přes USB.

   6
 • Výstava fotografií Viktora Máchy HUTĚ

  Nikon Photo Gallery uvádí od 11. července do 19. srpna 2018 pro veřejnost výstavu fotografií Viktora Máchy - Hutě.

   0
 • Sony představuje 400/2.8 G Master

  Sony dnes představila už delší dobu očekávaný vysoce světelný teleobjektiv s pevným ohniskem 400mm F2.8 G Master.  Je 35,9 cm dlouhý  s průměrem 15,8 cm, hmotnost má 2895g. Ostřit lze od 2,7 metru, clona má 11 lamel a 23 optických členů v 17 skupinách. Je utěsněný proti prachu. Vysoké kvalitě, kterou tento nový objektiv bezesporu má, odpovídá i cena, která se pohybuje okolo 12 tisíc dolarů.

   7
 • Co najdete v časopise Digitální FOTO - červen 2018

  Klasická černobílá fotografie nevychází z módy, a proto se k ní počase opět vracíme. Ve velkém tématu se dozvíte, jak fotografovat, převádět a zpracovávat fotografie, aby vznikly dokonalé černobílé snímky. V dalším článku jsme se zaměřili na kritický přístup k vlastní tvorbě, který je základem zdravého fotografického růstu. A máme pro vás i dvě ryze letní témata, kterými se můžete inspirovat, zejména pokud se chystáte na mořské pobřeží... V rubrice Fotovýbava najdete podrobnou recenzi Sony A7 III, duel nejlepších zrcadlovek od Canonu a Nikonu či velký srovnávací test cenově dostupných stativů. 

   0
 • Samyang uvádí FF objektiv AF 24mm F2.8 Sony FE

  Společnost Samyang Optics přináší nový objektiv s automatickým zaostřováním pro vlastníky fotoaparátů Sony. V pondělí 11.června 2018 oznámil Samyang uvedení objektivu Samyang AF 24mm F2.8 FE pro full framer fotoaparáty s bajonetem Sony E, který kvalitou a cenou konkuruje možnostem značky Sony. Tento lehký širokoúhlý objektiv zdědil proslulou kvalitu obrazu řady Samyang širokoúhlých objektivů a poskytuje tichý, rychlý a přesný systém AF.

   0
 • VÍTĚZOVÉ 6. PRAŽSKÉHO FOTOMARATONU

  V sobotu 16.6.2018 proběhl už 6. Pražský FotoMaraton - celosvětová soutěž, kde úkolem je nafotit za 5 hodin 6 témat v zadaném pořadí. Ale pozor, témata se účastníci dozvěděli až na startu a nebyla vůbec jednoduchá: Tvář města; Křivky; Štěstí; Pouliční život; Úlet; V pohybu. 
  V článku naleznete 11 vítězných sérií i celkové pořadí všech účastníků, kteří zvládli dorazit včas do cíle. 

   3
 • ​Soutěž Sony World Photography Awards zahajuje ročník 2019

  12. ročník soutěže Sony World Photography Awards byl zahájen. V článku najdete jména fotografů z řad vítězů minulého ročníku, kteří získávají grant Sony, a tři nové kategorie pro ročník 2019.

   0
 • Brněnský E-FotoMaraton 2018 – vítězné fotografie

  E-FotoMararaton 2018 má své vítěze. Témata byla vylosována živě v sobotu 9. června, výsledky a hodnocení fotografií pak probíhalo živě ve středečním vysílání 13. června. Vylosována byla tato témata: Marťan, Písmeno, Myšlenka, Střecha, Voda. A kdo vyhrál?

   0
 • Zveme vás na 6. Pražský FotoMaraton 16.6.

  Srdečně všechny zveme na 6. Pražský FotoMaraton, který se uskuteční už tuto sobotu 16. června 2018. Úkolem soutěžících je nafotit za 5 hodin 6 témat v zadaném pořadí. Zahájíme ve FotoŠkoda v centru Prahy a ukončíme na Masarykově koleji v Dejvicích. Od 18:00 vám čekání na výsledky zpříjemní povídání s mistrem Robertem Vano. FotoMaraton je celosvětově oblíbená fotografická soutěž pro širokou veřejnost. Vyhrát můžete zajímavé ceny. Na soutěž 6. Pražský FotoMaraton vás zve FotoAparát.cz a Centrum FotoŠkoda.

 • SONY RX100 VI - nový kapesní ultrazoom


  NOVÝ kapesní ultrazoom SONY RX100 VI má kromě detekce tváře i detekci oka. Je nejrychlejší, nově má rozsah zoomu od 24mm až po 200mm, clonu už od 2,8. Je to opravdu malý zato nabušený kapesní kompakt. RX100 IV můžeme směle zařadit mezi průlomové foťáky, fotí srovnatelně se zrcadlovkou a je opravdu malý. Firma SONY ho ve středu uvedla na trh. Snad jediné, co se mu dá vytknout, je poměrně vysoká cena. 

   0

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace