• Test mobilu Realme GT NEO2 5G

  Tentokrát jsme dostali k testování nový mobil Realme GT Neo 2, jedná se o levnější model z vrcholné řady Realme GT. Jde už o třetí telefon této řady, který byl představený letos. Na zadní straně telefon nabízí hned tři objektivy - široký, makro a pak samozřejmě základní 24mm objektiv. Zaujme také kapacita baterky a to 5000 mAh, i přes takhle obrovskou baterku se telefon nabije z "nuly na sto" za 36 minut. Samozřejmostí je  už podpora 5G sítí nebo velmi výkonný 120Hz displej. Více se dozvíte v následujícím testu. 

   0
 • Recenze: Vivo X60 Pro 5G se zabudovaným gimbalem

  Do redakce se nám tentokrát dostal k testu velmi unikátní fotomobil, kterým je Vivo X60 Pro. První pohled na zadní fotoaparát odkazuje na to, že byl vyvinut ve spolupráci se společností Zeiss. Hlavní objektiv nabídne kromě zabudovaného gimbalu rozlišení senzoru 48Mpx a vysokou světelnost f/1,5. Dále na zadní straně naleznete ještě dvojnásobný teleobjektiv a 13Mpx ultraširokoúhlý objektiv. Pozadu není Vivo ani u dalších vlastností. Zde je třeba vyzdvihnout například 120Hz displej, vysoký výkon, ale i poměrně příjemnou cenu. Více v tomto testu.

   0
 • Recenze: Samsung Galaxy S21 Ultra 5G nabízí 108 Mpx i dva teleobjektivy

  V této recenzi se podrobně podíváme na novou vlajkovou loď od Samsungu. Model Galaxy S21 Ultra 5G na své zadní straně nabídne rovnou 4 objektivy - ultraširokoúhlý, základní a dva teleobjektivy. U těch zaujme například optická stabilizace, skládání pixelů nebo spolehlivé a rychlé ostření. Samsung dále nasadil špičkový 120Hz displej, který v současnosti nenajde konkurenci. O vysoký výkon se stará procesor Exynos 2100. Několik snímků jsme porovnali i s největším rivalem - iPhonem 12 Pro Max.

   0
 • Recenze: Jak fotí Huawei P40 Pro s fotoaparátem Leica?

  Tentokrát prostřednictvím recenze přinášíme pohled na fotomobil Huawei P40 Pro. Aktuálně se jedná o zřejmě druhý nejlepší fotomobil na českém trhu. Je vybaven Leica Quad Ultra Vision fotoaparátem, který zahrnuje 50 Mpx hlavní objektiv, 12 Mpx teleobjektiv, 40 Mpx širokoúhlý objektiv a senzor hloubky ToF. I mimo fotografickou stránku se jedná o prémiový mobilní telefon. Velmi citelnou ranou je ale absence Google služeb způsobená obchodní válkou mezi USA a Čínou.

   0
 • Recenze: Samsung Galaxy S20 Ultra 5G

  Tentokrát se nám dostal do ruky nejvyšší model mobilního telefonu od Samsungu – Galaxy S20 Ultra 5G. Označení Ultra přináší zejména dokonalý 108Mpx fotoaparát a 100× Space Zoom. Co dalšího tento špičkový telefon nabízí? Jaké inovace přináší? A vyplatí se investovat téměř 40 tisíc Kč do mobilního telefonu? Odpovědi se vám pokusíme přinést v následující recenzi.

   3
 • Recenze: Apple iPhone 11 Pro - první iPhone se třemi objektivy

  iPhone 11 Pro je nástupcem předchozího modelu iPhone Xs. Oba modely se od sebe vzhledově příliš neliší. Určitě si ale všimnete trojité fotosoustavy na zadní straně telefonu, což také značí, že iPhone nejvíce inovoval právě fotoaparáty. Tři objektivy nasadil Apple u iPhonu úplně poprvé. Mezi další změny patří například nový a výkonnější procesor Apple A13 Bionic nebo svítivější displej. Přinášíme podrobný test. 

   0
 • Uživatelská recenze fototelefonu Honor 20: 4 fotoaparáty v akci

  Na začátku srpna Honor uvedl do prodeje svojí novou vlajkovou loď Honor 20. Poprvé u tohoto modelu uvedl čtyři zadní fotoaparáty, hlavní z nich disponuje 48 Mpx a také umělou inteligencí při focení portrétu. Předem upozorňuji, že tato recenze bude zaměřena hlavně na fotografii. 

 • Recenze fototelefonu ​Huawei P30 PRO - jaké to je, když se do hry vloží Leica?

  O mobilním telefonu Huawei P30 Pro jste určitě už slyšeli, popřípadě jste minimálně viděli billboard či reklamu v televizi. Jedná se o vlajkovou loď tohoto výrobce s opravdu velkým zaměřením na fotografii.

   6
 • Recenze foto-telefonu Samsung Galaxy S10/S10+

  Vítáme Vás u zcela nové rubriky, ve které budeme testovat to, jak se fotí na mobilní telefony. V dnešní době je velkým trendem všech renomovaných značek klást důraz právě na zabudovaný fotoaparát. A je to logické - díky fotoaparátu se dané modely můžou odlišit od konkurence a nabídnout uživateli něco extra. Nemluvě o tom, že technologie neskutečně pokročila a troufám si říct, že kvalitní mobilní telefon se zvládne v určitých aspektech vyrovnat levné zrcadlovce. Navíc jeho největší výhodou je to, že ho máte většinou u sebe a jste na něj zvyklí. 

   5
 • FotoTest: Recenze telefonu Apple iPhone X

  Aspiruje na revoluční zařízení. Displej skoro přes celou přední stranu a několik technických vychytávek v čele s Face ID. Dokáže iPhone X konkurovat i po stránce fotoaparátů?

   0