Test mobilu Realme GT NEO2 5G

Tentokrát jsme dostali k testování nový mobil Realme GT Neo 2, jedná se o levnější model z vrcholné řady Realme GT. Jde už o třetí telefon této řady, který byl představený letos. Na zadní straně telefon nabízí hned tři objektivy - široký, makro a pak samozřejmě základní 24mm objektiv. Zaujme také kapacita baterky a to 5000 mAh, i přes takhle obrovskou baterku se telefon nabije z "nuly na sto" za 36 minut. Samozřejmostí je už podpora 5G sítí nebo velmi výkonný 120Hz displej. Více se dozvíte v následujícím testu.
Když se mi tento telefon dostal do ruky, byl jsem k němu trošku skeptický, jsem totiž zarytý jablíčkář a cokoliv jiné pro mě není jednoduše řečeno dost dobré. Musím ale říct, že mě Realme velice mile překvapilo. Jednak se mi hodně líbí použití displeje s obnovovací rychlostí 120 Hz, o které si u nižší řady nových iPhonů můžeme nechat jen zdát a za druhé mě dost baví integrovaná čtečka prstů, která je dost praktická, pokud na sobě zrovna máte roušku.
Úvod
Jak už jsem zmiňoval v úvodu, telefon má nejnovější AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a úhlopříčkou 6,62". Samozřejmostí je i automatické přizpůsobení podle prohlíženého obsahu, nebo aktuálním světelným podmínkám v okolí. Pro snadné odemykání telefonu je v displeji také zabudovaná čtečka otisků prstů.
Realme GT Neo 2 pohání výkonný osmi jádrový procesor Snapdragon 870 5G, naší redakcí testovaná verze nabízela 128 GB úložiště a 8 GB RAM. Dále jde zakoupit verze s 12 GB RAM, u té máte ještě možnost dynamického rozšíření o 7 GB a 256 GB velkým úložným prostorem. Telefon běží klasicky na operačním systému Android 11. Nabízí tři varianty designu.
Tři varianty designu
Výdrž zajišťuje velmi silná baterie s kapacitou 5000 mAh, takže se vám určitě nestane, že se vám mobil vybije uprostřed dne a vy budete muset hledat nabíječku. V kombinaci s 65W SuperDart nabíječkou nabijete telefon z nuly na 100 % za 36 minut. Trošku mě mrzí absence bezdrátového nabíjení, což lze ale při pohledu na cenu odpustit.
Design se podle mě Realme povedl
Cena se nyní (11/2021) pohybuje okolo 10.990–12.000 Kč (128GB) nebo 12.500–13.500 Kč (256GB),
viz heureka. Ceny mobilů se ale rychle můžou změnit.
Fotoaparát
Realme GT Neo 2 nabízí tři objektivy na zadní straně, hlavní kameru 64MPx se světelností f/1.8, dále pak 8MPx širokáč se světelností f/2.2 a v neposlední řadě 2MPx makro kameru. Fanoušky „selfíček“ nebo pak možná zaujme přední 16MPx kamera, která je dostačující například i pro videohovory. Telefon také nabídne video s maximální rozlišením 4K60fps. Při testování se opět ukázalo, jak velkou roli u fotoaparátu dnes hraje software a umělá inteligence. Realme nabízí celou řadu kreativních režimů, dost mě zaujal režim „ulice“, který nabízí hned několik ohnisek – 16mm, 24mm, 50mm a 120mm. Bohužel, jak už bývá zvykem, jedná se o digitální zoom.
Potom se mi hodně líbilo skenování textu, které fungovalo opravdu dobře, viz video.
Režim „ulice“ a 50 mm
Ohnisko „16 mm“
„Noční“ režim
Prostředí fotoaparátu je jinak velice přehledné a intuitivní. Fotografové pak určitě ocení možnost manuálního nastavení fotoaparátu.
Prostředí fotoaparátu
Přepínání nejen mezi režimy, ale třeba také zoomování, je velice plynulé. To se ale bohužel nedá říct o přepínání mezi základním fotoaparátem a širokáčem, tady Realme trošku pokulhává, při přepínání mi telefon občas na jednu až dvě vteřiny zamrzl.
Ohnisko „16 mm“
Hodně mě překvapila podpora focení do RAWu, bohužel se mi zdá výstup z RAWu celkem nepoužitelný. Barvy jsou z něj extrémně přesaturované, takže jsem je nebyl schopný v Adobe Camera RAW nijak upravit. Na druhou stranu, ale výstup ve formátu JPEG je více než uspokojivý, takže já osobně bych RAW vůbec nepotřeboval.
![]() |
![]() |
2MPx makro kamera mě moc neoslovila, ostření sice funguje perfektně, ale obrazová kvalita není nic moc.
Závěr a hodnocení
Na závěr bych chtěl říct, že Realme GT Neo 2 je povedený, a přitom cenově dostupný telefon. Na každodenní focení na výletech, po cestě do školy a nebo do práce je rozhodně dostačující. V práci a nebo právě ve škole určitě oceníte již zmiňovanou výbornou funkci skenování textu. Rozhodně musím vyzdvihnout výdrž baterie a rychlost jejího nabíjení, nikdy se mi nepodařilo telefon vybít za jeden den. Další předností je 120Hz AMOLED displej, světelnost 1,8 u hlavního objektivu, stereo reproduktory, a musím uznat, že i prostředí Android je příjemné. Trošku škoda absence bezdrátového nabíjení.
Klady
- výdrž baterie
- množství kreativních režimů
- světelnost hlavního objektivu
- displej
- celkově rychlost telefonu
Zápory
- absence bezdrátového nabíjení
- pomalejší přepínání mezi normálním a širokoúhlým objektivem
- nižší odolnost


Komentáře
Tento článek nemá žádné komentáře
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.