• FOTOVIDEO ŘÍJEN 2023

  S novým měsícem, již tradičně, přinášíme malou ochutnávku magazínu FotoVideo pro řijen 2023. V tomto čísle Vás čekají nové rozhovory, fotoudálosti a spustu dalšího.

   0
 • FOTOVIDEO SRPEN 2023

  S novým měsícem, již tradičně, přinášíme malou ochutnávku magazínu FotoVideo pro červen 2023. V tomto čísle Vás čeká například analogová škola s Petrem Březinou, test stativu Gitzo s Jiřím Šebkem, výstava Jefa Kratocvhíla, Blatenský fotofestival a spoustu dalších.

   0
 • FOTOVIDEO ČERVEN 2023

  S novým měsícem, již tradičně, přinášíme malou ochutnávku magazínu FotoVideo pro červen 2023. V tomto čísle Vás čeká analogová škola s Petrem Březinou, rozhovor s Angelem Purgetem o aktu, soutěž The Eisa Maestro Photography Contest 2023 a spoustu dalších.

   0
 • FOTOVIDEO KVĚTEN 2023

  S novým měsícem, již tradičně, přinášíme malou ochutnávku magazínu FotoVideo pro květen 2023. V tomto čísle Vás čeká rozhovor s fotografem Vladimírem Kyselou, s Petrem Bambouskem a objektivem Laowa 6 mm f/2 se podíváte do Kostariky a na Petr Kozlík Vám úkáže, jak fotí portréty na Xiaomi 13 Pro.

   0
 • FOTOVIDEO DUBEN 2023

  S novým měsícem, již tradičně, přinášíme malou ochutnávku magazínu FotoVideo pro duben 2023. S Jirkou Šebkem a Tomášem Vocelkou se podíváme na pobřeží Baltu. Ve videoporadně Vám pomůžeme vybrat základní příslušenství pro natáčení videa. 

   0
 • FOTOVIDEO BŘEZEN 2023

  S novým měsícem, již tradičně, přinášíme malou ochutnávku magazínu FotoVideo pro březen 2023. V tomto díle se např. s Jardou Horou a Markem Svobodou podíváme do Moravského Toskánska, otestujeme si Sony A7R V, ohlédneme se za Fotovestivalem Blatná. Do 31. března se můžete zapojit do soutěže Fotograf roku s tématem "Černobílá". Tak pojdmě na to!

   0
 • FOTOVIDEO ÚNOR 2023

  Čas neúprosně letí, letošní únor by snad konečně mohl být bílý (teď ve druhé polovině ledna, kdy jde do tisku je toho sněhu kolem docela dost…) a my jsme tu s dalším, opět nabitým vydáním roku 2023. Tentokrát možná trochu ovlivněni ještě probíhajícím soutěžním tématem Fotografa roku s názvem KRAJINA. tématem, které vám opravdu jde a my se už těšíme, až se v dubnovém FotoVideo objeví jeho výsledky!

   0
 • FOTOVIDEO PROSINEC 2022

  Úvodu tohoto vydání vládne černobílá fotografie! Na dalších stranách se můžete setkat se skvělými zástupci mladé, nastupující fotografické generace, kterým není cizí klasika a umí zacházet s obrazem tak, že mohou i v relativně mladém věku předávat své zkušenosti dál. Je moc dobře, že patří k těm, kterým bezzubé cvakání a odesílání polovičatých výtvorů na odpadkovou pouť sociálních sítí nic moc neříká.

   0
 • FOTOVIDEO LISTOPAD 2022

  Barevnost listopadového FotoVideo podtrhujeme už v úvodu úžasnými fotkami a krásným vyprávěním Františka Ortmanna, výrazné osobnosti současné české fotografie. V krátkém závěsu za ním najdete neopakovatelné rady a postřehy Tomáše Třeštíka a Tomáše Lébra. Po dvoustranách recenzí nových knih Šimona Pikouse a Jaroslava Kučery následuje excelentní FotoEsej Kevina V Tona. Přečtěte, prohlížejte, ale nezastavujte se!

   0
 • FOTOVIDEO ŘÍJEN 2022

  Vedle krás obsažených ve fotografických obrazech jsme se snažili vás i tak trochu naladit na některé další fotografické žánry. Samozřejmě víme, že vaše focení a natáčení ovlivní říjnové počasí a jím produkované světlo. Přesto si však i v tomto období můžete do sytosti vyzkoušet například fotografování architektury a inspirovat se dvěma skvělými autory, se kterými se v tomto vydání jistě rádi potkáte.

   0