RSS feed
 • Digitální foto 160 – březen 2017

  Po čase se Digitální foto opět vrací k oblíbené fotografické disciplíně – k pouliční fotografii. Výhodou tohoto žánru je, že k němu nepotřebujete drahou výbavu (stačí nenápadný fotoaparát s pevným objektivem a pohodlné boty) a nemusíte se trmácet na druhý konec světa – jen zajedete do nejbližšího města. V hlavním tématu se dozvíte deset užitečných rad a další tipy potom najdete v článku o třech špičkových street fotografech. Česko-slovenskou tvorbu představí také Rudolf Baranovič ve velkém rozhovoru. Dále se seznámíte s výhodami rádiového odpalování blesků. V rubrice fotovýbava najdete zase přímé srovnání vlajkových lodí Canonu a Nikonu, recenzi Canonu EOS M5 či Sony A99 Mark II nebo velký srovnávací test grafických editorů – alternativ k Photoshopu.

 • Digitální foto 152

  Léto je ideálním časem pro cestování, a proto si pro vás Digitální foto magazín připravil vydání zaměřené na toto téma – samozřejmě z fotografického hlediska. V hlavním tématu tohoto čísla najdete spoustu rad od profesionálních fotografů-cestovatelů, nicméně i v jiných rubrikách je cestování zastoupeno. Otestována je třeba horká novinka od WD – externí disk se slotem pro SD kartu a Wi-Fi či tři lehké stativy na cesty. Blíže se také seznámíte se skvělou cestovatelskou aplikací Fripito, která vám výrazně usnadní pořízení působivých fotografií v místech, kde to neznáte, ať se jedná o naše luhy a háje, či exotičtější lokality typu Kyrgyzstán nebo Brooklyn.

  Dále vás čeká jedna novinka: od příštího čísla odstartuje rubrika Fotoburza. Pokud chcete něco prodat nebo sháníte bazarové zboží, pošlete inzerát a Digitální foto ho zdarma otiskne.

 • Speciální vydání Digitálního fota: Ovládněte Nikon

  Kouzlo zrcadlovek – a ty od Nikonu samozřejmě nejsou výjimkou – spočívá v tom, že s nimi můžete pořídit mnohem kvalitnější snímky než s běžnými kompakty či smartphony. Nicméně nelze očekávat, že jen zmáčknete spoušť a zrcadlovka zařídí vše za vás. Abyste ze sofistikovaného fotoaparátu dostali maximum, musíte porozumět ovládacím prvkům a položkám v menu a naučit se je efektivně používat.

 • Digitální foto 151

  Vytvořit jednu povedenou fotografii leckdy stojí značné úsilí. Pořídit reprezentativní soubor snímků je zpravidla o to těžší. No a nafotografovat cyklus fotografií, které budou nejen (vizuálně a tematicky) držet pohromadě, ale taky budou vytvářet příběh, už vyžaduje značné zkušenosti. Slavný reportér Stuart Freedman, jehož si najímají ty nejlepší časopisy jako Life, Time, Der Spiegel či Newsweek, je má. V tématu tohoto měsíce, které exkluzivně vytvořil pro Digitální foto, radí, jak prostřednictvím fotografických esejů vyprávět silné lidské příběhy…

 • Digitální foto č. 150

  Pokud vás někdy napadlo fotografovat hvězdné nebe, ale nebyli jsme si jisti, jak se to vlastně dělá, máte teď v ruce dobrý návod pro začátek. Astrofotografii se věnuje hlavní téma tohoto čísla. Chcete-li zůstat na zemi, je zde pro vás otevřený rozhovor s Vlastimilem Kulou, jehož proslavily erotické fotografie. Světové renomé získal poté, co mu prestižní nakladatelství Taschen vydalo obsáhlou monografii. Najdete zde ale i decentnější téma...

 • Digitální foto č. 149 – duben 2016

  V hlavních tématech zpravidla zaznívají rady a názory více profesionálních fotografů, tentokrát je tomu ale jinak. Digitální foto požádalo známého Michaela Ernesta Sweeta, aby pro nás shrnul svůj pohled na pouliční fotografii, které se dlouhodobě věnuje. Jeho postřehy jsou osobité a možná i trochu provokativní – posuďte sami.

 • Digitální foto 148 – březen 2016

  Přepadla vás právě tvůrčí krize? Nezoufejte, hlavní téma je se zaměřeno na kreativní nápady a zajímavé techniky. Připraveno je pro vás hned 52 nejrůznějších foto projektů (a jeden bonusový). Pokud byste se každému věnovali jeden týden, vyjde vám to na celý rok! 

  Ve velkém rozhovoru se představí současná hvězda prestižní webové galerie 500px.com Sean Archer. Prozradí vám, jak fotografuje své působivé portréty. Možná vás překvapí, že nepoužívá studiové záblesky ani externí blesky, vystačí si s denním světlem, které zjemňuje pomocí závěsů. Nic víc nepotřebuje.

 • Digitální foto 145

  S aktuálním číslem Digitálního fota nahlédnete pod pokličku profesionála v nové rubrice "Jeden den s profíkem". Je toho ale mnohem víc - dozvíte se v článku.

 • Představujeme nové Digitální foto

  Podle důvěryhodných zdrojů je Peter Lik nejvýdělečnějším fotografem, který kdy vzal aparát do ruky. Zasloužil se o to prodejem snímku Fantom, za nějž byl anonymní kupec ochoten zaplatit šest milionů dolarů, tedy přes 147 milionů Kč. Nás může těšit aspoň to, že Likovi v krvi koluje trochu české krve, je to potomek někdejších českých emigrantů. Pokud tedy toužíte stát se komerčně úspěšným fotografem, přečtěte si velký rozhovor tohoto čísla.

 • Digitální foto v novém

  Nové číslo Digitálního fota vypadá docela jinak než vydání předchozí. A nejde jen o vzhled – po vyhodnocení výsledků čtenářské ankety byly některé rubriky zrušeny, jiné rozšířeny a přibyly i nové. Při přípravě čísla se tým Digitálního fota soustředil na to, aby se vám do rukou dostalo ještě více praktických rad od profesionálů. Věříme, že se vám nové Digitální foto bude líbit.

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace