• Březnové FotoVideo: rozhovor s Davidem Neffem nebo průvodce Analogovými foťáky

  Březnové FotoVideo vznikalo v počátcích ještě tmavého února, ale jaro je z něj už přeci jenom cítit. Témata fotograficky závažná střídají romantické příběhy, černobílá si konkuruje s barevnou. Krom toho je březnové vydání plné rozhovorů a užitečných rad.

   0
 • FotoVideo únor 22

  Je tu nové, již druhé vydání roku 22. Vedle pravidelných rubrik tu najdete větší množství praktických rad a inspirativních informací. Potěšilo nás, že zde najdeme portréty Soňi Šeré, kterou známe z naší galerie, v tištěné podobě. Dokonce již na titulce! Dozvíte se, jaké je nové téma Fotografa roku a jiné.

   7
 • Lednové FotoVideo 2022

  Přinášíme krátkou upoutávku na to, co vás čeká v lednovém čísle FotoVideo. Najdete tu například rozhovor s Filipem Nagy, nebo Stanislavem Peterou o focení armádní techniky, nebo jak si Petr Jan Juračka i v drsných podmínkách velehor zachovává věčný úsměv a vtip.

   0
 • Prosincové FotoVideo: focení Wildlife, ale i rozhovor s Lorenzem Holderem

  V prosincovém vydání FotoVideo najdete například zajímavý dvojrozhovor o wildlife se španělskou fotografkou Marina Cano a našim fotografem Vladimírem Čechem. Jak už se stalo tradicí, přivádí toto číslo opět někoho z ciziny. Minulé vydání FotoVideo neprošlo díky krásné obálce Adolfa Ziky na prudérních sociálních sítích. Věřme, že prosincová obálka z dílny Gabriely Ksandr už vadit nebude. Podívejte se, co nového se ve FotoVideo dočtete.

   0
 • ​Něžná krása listopadového FotoVideo

  Listopadové vydání časopisu Fotovideo je tentokrát zaměřeno na něžnou krásu - fotografický akt, který patří mezi ty nejkrásnější a nejstarší fotografické disciplíny. A jaké jsou plány Adolfa Ziky, který svůj návrat do světa fotogrfie myslí opravdu vážně? Podívejte se, jak fotí člen proslulé agentury Magnum Photos, Jérôme Sessini – mimořádný člověk a vynikající fotograf.

   0
 • Kouzla říjnového časopisu FotoVideo

  Říjnové vydání časopisu Fotovideo je tradičně bohaté na novinky, barvy a osobnosti. Přestože má tentokrát klasicky černobílou obálku, svou podzimní kouzelnou hru barev tohoto období v sobě nezapře. 

   0
 • Andrej Macenauer: nová kniha Noční obloha – Naučte se fotografovat krajinu v noci

  V nabídce nakladatelství Zoner Press je od 11. 11. 2020 k dostání horká novinka Andreje Macenauera - kniha "Noční obloha – Naučte se fotografovat krajinu v noci". Tato kniha je vhodná pro začátečníky i pokročilé a provede vás krok za krokem vším, co musí fotograf noční oblohy znát. Můžete se naučit fotografovat například Mléčnou dráhu, polární záře, meteory, zatmění Slunce a Měsíce nebo i objekty hlubokého vesmíru. Kniha je doplněna mnoha doprovodnými fotografiemi z celého světa. V rozhovoru jsme aktualizovali video, kde Andrej svou knihu představuje.

   0
 • Digitální foto 181

  V tomto čísle jsme se zaměřili na portréty a máme pro vás pět tipů, jak je atraktivně nasvítit – s jedním bleskem a minimem dalšího příslušenství. Že pro zajímavé nasvícení toho nepotřebujete hodně vám potvrdí i Ladis Zeman, který vyráží do terénu s malými LED světly v kapse (viz str. 87). A když jsme u toho světla. V pravidelné rubrice Profi zóna se tentokrát věnujeme úspěšnému přechodu na jiný fotografický žánr. A pokud váš nový žánr bude fotografování ptactva, máme pro vás několik stran cenných profesionálních tipů. V rubrice Fotovýbava najdete exkluzivní test Phase One XF IQ4 Trichromatic či velký srovnávací test 50mm objektivů, které právem patří k základní fotografické výbavě. Také vám prozradíme, jaký mobil fotí nejlíp či jaký externí mikrofon stojí za to.

 • Prosincové vydání FotoVideo

  Co všechno naleznete v prosincovém vydání magazínu FotoVideo?

 • Digitální foto 179

  Jak zachytit rozhodující okamžik je jedním ze stěžejních fotografických témat a uznávaná street fotografka Linda Wisdomová o něm něco ví – vydejte se s ní do ulic. Pokud spíš toužíte po přítmí ateliéru a ladných křivkách, nalistujte hlavní téma tohoto čísla věnované uměleckým aktům. Ať už fotíte akty, pouliční reportáž či něco jiného, určitě se zabýváte tím, jak fotografie vylepšit ve Photoshopu. A pokud patříte k těm, kteří už ovládají úplné základy, pravděpodobně toužíte své fotografie odlišit, vytvořit si vlastní rukopis úprav. Právě vám je určen velký článek na stranách 28–40. A konečně, ve čtvrtém velkém článku jsme se zaměřili na svatební fotografii. Měl by vám pomoci nastartovat úspěšnou kariéru svatebního fotografa. A pokud vás svrbí ruce a toužíte po nějakém cenově dostupném full-framu, podívejte se na náš velký srovnávací test.

   0