Novinky

 • FOTOVIDEO ZÁŘÍ 2022

  Přesně před rokem časopis FotoVideo uvedl, že zářijové FotoVideo vždy září. A o potvrzení tohoto výroku se ze všech sil pokusil i letos. V devátém vydání letošního roku najdete úctyhodnou řadu fotografických hvězd a současně s nimi i setkání špičkových foto a video produktů. Otevřte si tedy zářijové číslo a vychutnejte si čtení a prohlížení. 

   0
 • FOTOVIDEO ČERVEN 2022

  Je tu další vydání časopisu "FotoVideo" plné zajímavých informací. Otevíráte vydání plné mistrů. Jsou to mistři nápadu, obrazu dobrého oka a myšlenky. Toto vydání je tedy plné obrazů, nápadů a myšlenek tvůrců, jejichž práce si určitě rádi prohlédnete.

   0
 • Fujifilm X-H2S je profesionální bezzrcadlovka s pokročilým videem

  Fujifilm uvedl pokročilou 26MP bezzrcadlovku X-H2S, která se vyznačuje zejména svou vysokou rychlostí a 6.2K videem či 4K videem se snímkovou frekvencí až 120p. Je to umožněno stacked CMOS senzorem s rychlým odečtem dat. 

   0
 • Sony představuje tři nové širokoúhlé objektivy

  Sony uvádí tři nové objektivy pro své APS-C fotoapráty s bajonetem E. Jde o powerzoom 10-20mm F4 zaměřený rovným dílem na fotografy i kameramany a dva kompaktní světelné pevné objektivy: 11mm F1.8 a 15mm F1.4. Všechny tři objektivy se vyznačují kompaktními rozměry.

   0
 • Březnové FotoVideo: rozhovor s Davidem Neffem nebo průvodce Analogovými foťáky

  Březnové FotoVideo vznikalo v počátcích ještě tmavého února, ale jaro je z něj už přeci jenom cítit. Témata fotograficky závažná střídají romantické příběhy, černobílá si konkuruje s barevnou. Krom toho je březnové vydání plné rozhovorů a užitečných rad.

   0
 • Fotoaparát OM System OM-1: první dojmy

  Bezzrcadlovka OM Systém OM-1 je novou vlajkovou lodí OM System se sensorem velikosti 4/3, s rozlišením 20Mpix avšak v nové vrstvené BSI technologii. Fotoaparát je naplněn technologickými novinkami (snímání až 120sn/s bez přeostřování a 50sn./s v AF-C, režimy AI při detekci autofokusu, vylepšení tradičně vynikající stabilizace obrazu na 8EV …). Zásadní pro ovládání je i nově uspořádané menu a další ovládací prvky, které se přiblížily ostatním značkám. Fotoaparát OM System OM-1 se má objevit v obchodech začátkem března 2022. Jeho cena je stanovena na 56990Kč včetně DPH.

   0
 • Nový smartphone střední řady Realme 9 Pro+ s fotoaparátem Sony

  Praha, 16. února 2022 – realme, dnes uvádí na evropský trh modely realme 9 Pro Series, nové vlajkové lodě své hlavní produktové řady. Jde o první telefony, které značka představuje v letošním roce. realme 9 Pro+ je zároveň prvním modelem, který do segmentu střední třídy přináší fotoaparát Sony IMX766 OIS, který byl dosud výsadou modelů nejvyšší kategorie.

   1
 • FotoVideo únor 22

  Je tu nové, již druhé vydání roku 22. Vedle pravidelných rubrik tu najdete větší množství praktických rad a inspirativních informací. Potěšilo nás, že zde najdeme portréty Soňi Šeré, kterou známe z naší galerie, v tištěné podobě. Dokonce již na titulce! Dozvíte se, jaké je nové téma Fotografa roku a jiné.

   7
 • Objektiv NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S první dojmy

  Zpráva o vývoji objektivu NIKKOR Z 400mm f/2,8 TC VR S proběhla již při uvedení bezzrcadlovky Nikon Z9 loni na podzim. Objektiv má vestavěný telekonvertor 1,4x, čímž získáte 560mm při f/4 v plném rozlišení. S přepnutím do APSC (DX) režimu pak 840mm f/4 jako crop s rozlišením podle modelu bezzrcadlovky Nikon Z (přibližně 20 MPix). Je to první objektiv 400mm s vestavěným konvertorem při světelnosti f/2,8. Cena objektivu vyvinutého pro bezzrcadlovky Nikon Z bude 381,990Kč při uvedení v druhé polovině února 2022.

   0
 • Lednové FotoVideo 2022

  Přinášíme krátkou upoutávku na to, co vás čeká v lednovém čísle FotoVideo. Najdete tu například rozhovor s Filipem Nagy, nebo Stanislavem Peterou o focení armádní techniky, nebo jak si Petr Jan Juračka i v drsných podmínkách velehor zachovává věčný úsměv a vtip.

   0