Novinky

 • FOTOVIDEO PROSINEC 2022

  Úvodu tohoto vydání vládne černobílá fotografie! Na dalších stranách se můžete setkat se skvělými zástupci mladé, nastupující fotografické generace, kterým není cizí klasika a umí zacházet s obrazem tak, že mohou i v relativně mladém věku předávat své zkušenosti dál. Je moc dobře, že patří k těm, kterým bezzubé cvakání a odesílání polovičatých výtvorů na odpadkovou pouť sociálních sítí nic moc neříká.

   0
 • LISTOPADOVÉ NOVINKY SPOLEČNOSTI NIKON

  Společnost Nikon minulý týden rozšířila svoji nabídku o čtyři nové produkty. Řadu produktů rozšiřuje černá verze ikonického fotoaparátu Nikon Z fc, objektiv NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE), grip pro dálkové ovládání MC-N10 a  superteleobjektiv NIKKOR Z 600 mm f/4 TC VR S. Na všechny se dnes podíváme. 

   0
 • Tokina představuje limitovanou edici objektivů - White Limited Edition

  Koncem letošního září společnost Kenko Tokina oslavila 65. výročí existence. U příležitosti výročí představila upomínkovou limitovanou edici tří objektivů v bílém provedení „Tokina Limited White Edition“. atx-i 11-16 mm F2,8 CF, atx-i 11-20 mm F2,8 CF a atx-i 100 mm F2,8 FF MACRO s bajonety Canon EF a Nikon F a navíc nový objektiv Tokina atx-m 11-18 mm F2,8 E.

   0
 • FOTOVIDEO LISTOPAD 2022

  Barevnost listopadového FotoVideo podtrhujeme už v úvodu úžasnými fotkami a krásným vyprávěním Františka Ortmanna, výrazné osobnosti současné české fotografie. V krátkém závěsu za ním najdete neopakovatelné rady a postřehy Tomáše Třeštíka a Tomáše Lébra. Po dvoustranách recenzí nových knih Šimona Pikouse a Jaroslava Kučery následuje excelentní FotoEsej Kevina V Tona. Přečtěte, prohlížejte, ale nezastavujte se!

   0
 • Nové objektivy Laowa 100 mm T2,9 2x Ultra Macro APO Cine a 65 mm T2,9 2x Macro APO Cine

  Společnost Laowa představila dva nové plnoformátové makro cinema objektivy. Jedná se o Laowa 100 mm T2,9 2x Ultra Macro APO Cine a Laowa 65 mm T2,9 2x Macro APO Cine. 

   0
 • FOTOVIDEO ŘÍJEN 2022

  Vedle krás obsažených ve fotografických obrazech jsme se snažili vás i tak trochu naladit na některé další fotografické žánry. Samozřejmě víme, že vaše focení a natáčení ovlivní říjnové počasí a jím produkované světlo. Přesto si však i v tomto období můžete do sytosti vyzkoušet například fotografování architektury a inspirovat se dvěma skvělými autory, se kterými se v tomto vydání jistě rádi potkáte.

   0
 • Nikon představuje objektiv NIKKOR Z 17–28 MM f/2,8

  Společnost Nikon uvádí svůj doposud nejlehčí širokoúhlý objektiv se zoomem pro fotoaparáty mirrorless formátu FX: NIKKOR Z 17–28 mm f/2,8. Tento extrémně širokoúhlý objektiv se zoomem, který byl vytvořen s cílem rozšíření tvůrčích možností fotografů a videografů – a také s cílem poskytnutí lehčího vybavení – je nepostradatelným objektivem pro cestování, akce a tvůrčí vyprávění příběhů.

   1
 • FOTOVIDEO ZÁŘÍ 2022

  Přesně před rokem časopis FotoVideo uvedl, že zářijové FotoVideo vždy září. A o potvrzení tohoto výroku se ze všech sil pokusil i letos. V devátém vydání letošního roku najdete úctyhodnou řadu fotografických hvězd a současně s nimi i setkání špičkových foto a video produktů. Otevřte si tedy zářijové číslo a vychutnejte si čtení a prohlížení. 

   0
 • FOTOVIDEO ČERVEN 2022

  Je tu další vydání časopisu "FotoVideo" plné zajímavých informací. Otevíráte vydání plné mistrů. Jsou to mistři nápadu, obrazu dobrého oka a myšlenky. Toto vydání je tedy plné obrazů, nápadů a myšlenek tvůrců, jejichž práce si určitě rádi prohlédnete.

   0
 • Fujifilm X-H2S je profesionální bezzrcadlovka s pokročilým videem

  Fujifilm uvedl pokročilou 26MP bezzrcadlovku X-H2S, která se vyznačuje zejména svou vysokou rychlostí a 6.2K videem či 4K videem se snímkovou frekvencí až 120p. Je to umožněno stacked CMOS senzorem s rychlým odečtem dat. 

   0