• Ladak - kláštery a slavnosti

  Ladak je buddhistická oblast obklopená Himálajem, označovaná často jako "Malý Tibet". Kláštery tu byly stavěny na nepřístupných místech. Jednou za rok se tu konají slavnosti, na které přicházejí lidé z dalekého i blízkého okolí. Jak tyto slavnosti vypadají a co to je "púdža" najdete  v článku. 

   0
 • Setkani fotografu
 • Fotoexpedice Skotsko 2018 s FotoInstitut.cz

  Byla to moje pátá fotoexpedice s Fotoinstitutem a nadělil jsem si ji k narozeninám. Vyhovuje mi styl, jakým jsou expedice organizovány, vyhovuje mi dobrá a máločetná parta a mám rád atmosféru, kdy se spolupráce při fotografování (…hele, tam je pěkný šutr pod břízkou…) mísí s lehkým humorem. Během expedice do Skotska na jaře 2018 se má očekávání naplnila beze zbytku, a tak mi dovolte si tuto akci připomenout a podělit se s vámi o několik fotografií.

 • Toskánsko - malebná krajina, cypřiše, olivy a dobré víno

  Cestujeme po světě a zapomínáme, že nejkrásnější místa jsou často za humny. Mojí oblíbenou destinací je Afrika. A tak mi kamarádi nevěřili, když jsem vyrazil na fotoexpedici do Toskánska, které nabízí dokonalou přírodní scenérii.

   0
 • Japonsko, 1.část

  Japonsko je země plná kontrastů a záhad a to jí dělá i jednu z nejtajuplnějšich zemí na světě. Ze samurajských filmů víme, že Japonci byly schopni lidem usekávat hlavy mečem a co se týče japonské kuchyně mnozí z nás věří, že jedí snad skutečně pouze syrové ryby. Pokud jde o bezpečnost tak nás zneklidňuje kontrast mezi vyspělostí a japonskou mafií „yakuza”, kterou známe z filmů. V první části článku o této zemi se dozvíte něco málo o jejich kultuře, jídle a najdete zde i pár tipů na pěkná místa k fotografování. 

   1
 • Václav Šilha: Antarktida

  Název věčně zmrzlého kontinentu pochází z řečtiny a výraz Antarktis použil poprvé v roce 1840 Američan Ch.Wilkins, který zde během své výpravy prozkoumal zhruba 3000 km pobřeží. Volně jej lze přeložit jako „naproti Arktidě“ nebo naproti severu.

   0
 • Fotografujeme zatmění Slunce v USA: den “D“ 21. Srpna 2017

  Prudké ochlazení, tma a to náhle za horkého poledne ve vyprahlé části státu Wyoming na středozápadě USA. Co si o tomto úžasném jevu museli myslet naši předkové před tisíci lety? Dnes se však na tento jev můžeme my fotografové dokonale připravit. Přesto jsou ty dvě minuty úplného zatmění Slunce neskutečné krátké a vy to nesmíte pokazit. Příště už třeba ve vašem životě nikdy nebude. 

   0
 • LADAK - ÚDOLÍ NUBRA PŘES SEDLO KHARDUNG LA

  Ladak je vysokohorská oblast ležící na severu Indie. Obklopena je nejvyššími pohořími světa jakými jsou Himálaj, Karákóram nebo Zanskar, a tak se tu pohybujete ve výšce 3500 metrů a výše. Do údolí Nubra, kam se dnes vydáme, je nutné povolení, jedná se o oblast sousedící přímo s Pákistánem.

   0
 • Ladak - jezera a noční fotografie vysokých hor

  Ve druhé polovině června naše fotoexpedice vyráží opakovaně na sever Indie do Ladaku, vysokohorské oblasti přezdívané "Malý Tibet". Zdejší krajina, lidé, zvířata...to je ráj pro fotografy. Pohybujete se však v nadmořské výšce nad 3500 metrů a rovněž tak trochu na horké půdě. Ladakh totiž sousedí s Čínou a Pákistánem a patří do "nepokojného" regionu Džammú a Kašmír.

   4
 • Vietnamská překvapení

  Již dlouho mne lákalo poznat Vietnam z trochu jiného úhlu, než je u nás obvyklé. A tak, když se počet volných míst na nově vypsané expedici do severního Vietnamu zmenšil na jedno, jsem se přihlásil. Zlákala mne nejen vlastní lokalita a program cesty, ale zejména fakt, že bude k dispozici průvodce s výbornou místní znalostí, vládnoucí nejen jazykem, ale i fotoaparátem, a navíc Čech žijící již delší dobu ve Vietnamu. To vše slibovalo jak zážitky, tak zejména hlubší nahlédnutí do života Vietnamců, které většina Čechů zná jen z tržnic nebo televizních zpráv. Je to s podivem, ale moje očekávání se naplnila beze zbytku.

   0
 • Borneo očima Petra Bambouska

  Příroda ostrova Borneo patří k nejkouzelnějším, jaké jsem zatím na svých cestách mohl navštívit. Tamní fauna je tak unikátní a různorodá, že se těžko odolává všem motivům, které nabízí. To ovšem po fotografovi přírody vyžaduje, aby odhodil svou specializaci na ptactvo, hmyz nebo savce a vnímal rozmanitost bornejské přírody jako celek. A to je přesně forma, kterou se snažím na svých cestách zaznamenat na snímcích. Pojďme se podívat, co oko fotografa může zaznamenat při procházkách v různých biotopech. Začneme pěkně od hladiny moře …

   2

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace