PODFUKY , fakt to nikdo nevidí?

  • Lenka Klimtová
    Lenka Klimtová
    Autor
    16.05.2023 18:58

    ...montáž z cizí kresby , dokonce se dostal do TOP

  • Lenka Klimtová
    Lenka Klimtová
    Autor
    16.05.2023 19:02

    ....obrázek vytvořený umělou inteligencí...stačí se podívat na prsty.
    Anebo Tamy, co si zaplatit lepší verzi :-D
    ...mimochodem taktéž je v TOP

  • Lenka Klimtová
    Lenka Klimtová
    Autor
    16.05.2023 19:53

    škoda je, že na fotografickém serveru jsou lidé kteří se nechtějí učit fotit, fotografie je nazajímá......vlastně nevím proč tady jsou, aby měli nějakou blbost v TOP??? To snad nemůže zajímat nikoho.......leda snad pokud je Tamy 9-ti leté dítě,....takto se omlouvám to bych dokázala pochopit :-)

  • E.B.E
    E.B.E
    16.05.2023 21:30

    bohužel je to tady každýmu fuk :-( Upozorňoval jsem už několikrát pod fotkou, přes upozornění si ostatní stejně jedou svoje šestkový blues. A vidím, že většinu těchto děl už smazala. Přesto se ještě najde pár přesvědčivě "autorských" kousků

  • E.B.E
    E.B.E
    16.05.2023 21:32

    ...tohle je samozřejmě jen "špička ledovce". Co čekáš, že se teď (po založení vlákna) stane ? Ani upozornění na nepoctivé výherce soutěží nezaznamenalo povšimnutí, ne tak řešení

  • Lenka Klimtová
    Lenka Klimtová
    Autor
    18.05.2023 15:45

    Tak to jsem netušila, že je to tak zlé, nejsem tu tak často tak jsem to postřehla až teď.
    K čemu je to vlákno dobré se ptáš, tak alespoň k tomu, že když takovou příšernost potkám znovu, vložím ji sem, možná to udělá i někdo další. Když nic, alespoň takové věci zmizí z fotogalerie (teď se osvědčilo, autorka to smazala), ale tady v tom vláknu nekalost zůstane jako taková třešnička a ukázka, čeho jsme schopni.
    Ještě mě zaráží, že taková "umělecká díla" tu nechávají adminové bez povšimnutí. Vždyť tím tento server ztrácí. A lidi, které zajímá opravdová fotografie se přestanou vracet a to je myslím škoda. Dobré světlo všem.

  • E.B.E
    E.B.E
    18.05.2023 19:39
    Reaguje na Lenka Klimtová 18.05.2023 15:45:

    "Tak to jsem netušila, že je to tak zlé, nejsem tu tak často tak jsem to..." - zobrazit celý komentář

    ...kdepak bez povšimnutí. Poradí "podvodníkovi", jak pravidla obejít a na (několikeré) upozornění na podvod prohlásí, že už se s tím "nedá nic dělat" :-(

  • Lenka Klimtová
    Lenka Klimtová
    Autor
    18.05.2023 21:12
    Reaguje na E.B.E 18.05.2023 19:39:

    "...kdepak bez povšimnutí. Poradí "podvodníkovi", jak pravidla obejít a na ..." - zobrazit celý komentář

    .... jaký to má smysl? Čím to tomuto serveru prospěje?

  • smallgrammar
    smallgrammar
    26.06.2023 10:23

    Ja by som si umelú "foto-inteligenciu" definoval ako šikovné, štatistické, masové vykrádanie obrázkov, ktoré pôvodne vytvoril človek. Šikovné v tom, že tieto pôvodne človekom vytvorené obrázky sú transformované tak, že je z nich obrázok v mnohom "nový". Ak to vykrádanie nie je dosť šikovné a na výtvore/výstupe z umelej inteligencie sa dá identifikovať napr. logo fotobanky, z ktorej tvorcovia danej umelej foto-inteligencie čerpali a neobťažovali sa zaplatiť, teda, keď je podfuk očividne dokázateľný, tak vtedy sa to dostane aj pred súd.

    Je asi viac inak dobrých fotografov, ktorí začali pre tvorbu obrázkov používať aj umelú foto-inteligenciou, ale majú to vo svojom portfóliu označené aspoň ako "AI", keď už nič iné. Každého svojho pôvodného fanúšika tým iste nenadchli, ale umelci majú radi experimentovanie a fotoaparát je iba jeden z prostriedkov pre tvorbu foto-grafie.

    V istom zmysle je už každý digitálny fotoaparát umelou foto-inteligenciou. Už len tým, že ak to nie je špeciálny fotoaparát a senzor má bayerov RGB filter, tak zelených pixelov je dvojnásobok (v súlade s citlivosťou ľudského zraku) oproti červeným a modrým pixelom. Ale nejde iba o prevahu zelených pixelov pri expozícii, farba každého pixelu výsledného obrázku je vlastne vypočítaná na to určeným algoritmom, vo fotoaparáte či pri prevode RAW súboru v počítači.

    Skrátka, niekedy to je evidentný podfuk, inokedy je to ako napr. s Google translátorom, kde ten podfuk nie je taký evidentný, ale štatistický, strojový preklad je založený na rovnakom princípe ako umelá foto-inteligencia. Prehnať algoritmom strojového učenia astronomické množstvo textov, ktoré majú verzie v rôznych jazykoch a výkonný multi-počítač sa tak "naučí", ako asi približne jednotlivé slová v rôznych jazykoch korešpondujú.

    Korporácia, ktorá takýto "naučený" stroj vlastní zarobí priamo či nepriamo (sám Google translátor je aj zadarmo), ale tí, bez ktorých by celý tento úžasný trik nefungoval, teda ľudia, ktorí si dali tú námahu s učením sa jazykov a pracným prekladom, tí za svoju námahu nedostanú od danej firmy/korporácie ani halier (povedia: "Veď tie "tréningové" texty boli na webe verejne prístupné!"), ale to ich preklad bol použitý vlastne ako program, to oni sú tvorcovia zázraku štatistického prekladu, v porovnaní, samotné algoritmy strojového učenia až tak zázrak nie sú, samé o sebe nemajú cenu. Umelá foto-inteligencia funguje podobne.

    Môj subjektívny dojem je, že neviem, čo kto ako vidí (možno ja som ten, kto nevidí), ale zdá sa mi, že si tu (opäť) nájde fanúšikov aj "asistovaná tvorba", keď sa tak pozerám:

    https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/fotografie/512477/

    Čo sa mňa týka, už som sa tu takto raz pomýlil, veriac, že ide o "normálnu" fotografiu (hoci sa mi od začiatku niečo intuitívne nezdalo), ale dodatočne som si to uvedomil, hoci som to vtedy chápal skôr ako fotomontáž, než výtvor foto-UI (AI), nech už to bolo tak či onak, nebola to "normálna" fotografia, tým ale nechcem povedať, že som proti digitálnemu umeniu, či proti pokojne aj masívnej manipulácii digitálnej fotografie v počítači, či skladaniu viacerých fotografií do jedného obrázku; všetko sú to postupy vo fotografii bežne používané.

    Aj tá "najnormálnejšia" analógová fotografia má dlhú a silnú tradíciu často až dramatického, veľmi detailného a pracného ovplyvňovania pri procese vyvolávania v záujme čo najlepšieho výsledného umeleckého efektu obrázku, či proste len aby bol obrázok vizuálne aspoň trochu tak pôsobivý ako vnímanie scény očami.

    Len ma asi nenadchla idea tvorby obrázkov použitím umelej "foto-inteligencie", kde aj to "umelej" znamená naučenej z obrázkov vytvorených ľuďmi a to "naučenej" znamená, že tých obrázkov, teda vstupných dát pre fungovanie takej "foto-inteligencie" bolo masívne množstvo.

    Tiež, netvrdím, že teraz nejako zázračne vidím presne, čo je a čo nie je "normálna" fotografia. Môžem sa ľahko mýliť v jednom či druhom smere a hlavne, pre každého môže byť "normálna", či proste fotografia všeobecne, niečo iné.

  • Lenka Klimtová
    Lenka Klimtová
    Autor
    26.07.2023 19:42

    Děkuji !!!! smallgrammar, právě pro tohle jsem toto vlákno založila. Opět ....... od Tamy - vkládám fotografii aby bylo jasné už z náhledu.
    Pokud i ostatní budete mít podezření na použití umělé ineteligence nebo krádeže cizího uměleckého díla prosím vložte sem. DOBRÉ SVĚTLO.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Přiložené fotografie u diskuse

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse