Články autora - Adam Švarc

 • "Lidské tváře a jejich příběhy" - nejlepší fotografie a rozhovor s vítězi

  Od poloviny dubna do 18. června jste měli možnost přispívat do soutěže v naší galerii na FotoAparát.cz na téma "Lidské tváře a jejich příběhy". Všichni naši čtenáři pak měli možnost vybírat nejzdařilejší snímky a udělit jim patřičný počet bodů. Celkem jste vložili 73 fotografií! Nejúspěšnějších 10 snímků ukážeme spolu s odpovědí na naše otázky v následujícím článku. Hodnotné knižní ceny poskytlo vítězům nakladatelství ZonerPress.

   0
 • FOTOVIDEO ŘÍJEN 2022

  Vedle krás obsažených ve fotografických obrazech jsme se snažili vás i tak trochu naladit na některé další fotografické žánry. Samozřejmě víme, že vaše focení a natáčení ovlivní říjnové počasí a jím produkované světlo. Přesto si však i v tomto období můžete do sytosti vyzkoušet například fotografování architektury a inspirovat se dvěma skvělými autory, se kterými se v tomto vydání jistě rádi potkáte.

   0
 • Nikon představuje objektiv NIKKOR Z 17–28 MM f/2,8

  Společnost Nikon uvádí svůj doposud nejlehčí širokoúhlý objektiv se zoomem pro fotoaparáty mirrorless formátu FX: NIKKOR Z 17–28 mm f/2,8. Tento extrémně širokoúhlý objektiv se zoomem, který byl vytvořen s cílem rozšíření tvůrčích možností fotografů a videografů – a také s cílem poskytnutí lehčího vybavení – je nepostradatelným objektivem pro cestování, akce a tvůrčí vyprávění příběhů.

   1
 • Jak probíhal 12. Šumavský FotoMaraton

  V sobotu 17. září se konal již 12. ročník Šumavského FotoMaratonu v Kašperských Horách. Byly vyhlášeny dvě kategorie, pro mobilní telefon a pro fotoaparát. Vítězům pogratuloval i Mistr Robert Vano. Atmosféra akce byla skvělá, všichni fotili s nadšením. Děkujeme všem účastníkům, vítězům gratulujeme!

   3
 • ​JAK PROBÍHAL 11. ŠUMAVSKÝ FOTOMARATON

  Tuto sobotu 18. září proběhl již 11. ročník Šumavského FotoMaratonu. Start i závěr se konaly v infocentru NP Šumava v Kašperských Horách. Na rozdíl od loňského "online", letos vše proběhlo standardně a vítězům pogratuloval i Mistr Robert Vano. Atmosféra akce byla skvělá, fotili jste s nadšením. Děkujeme všem účastníkům, vítězům gratulujeme!

   0
 • Jak probíhal 10. Šumavský FotoMaraton

  V sobotu 19. září se konal jubilejní 10. ročník Šumavského FotoMaratonu v Kašperských Horách. Letos soutěžilo přes 60 fotografů. Byly vyhlášeny dvě kategorie, pro mobilní telefon a pro fotoaparát. Kvůli současné situaci se letos nekonal doprovodný program s prezenčním vyhlášením. To proběhlo v sobotu 26. září ve Fotoinstitutu v Praze za účasti Mistra Roberta Vano a fotografky Heleny Macenauerové.

   0