Články autora - Adam Švarc

 • FOTOVIDEO ÚNOR 2023

  Čas neúprosně letí, letošní únor by snad konečně mohl být bílý (teď ve druhé polovině ledna, kdy jde do tisku je toho sněhu kolem docela dost…) a my jsme tu s dalším, opět nabitým vydáním roku 2023. Tentokrát možná trochu ovlivněni ještě probíhajícím soutěžním tématem Fotografa roku s názvem KRAJINA. tématem, které vám opravdu jde a my se už těšíme, až se v dubnovém FotoVideo objeví jeho výsledky!

   0
 • CZECH NATURE PHOTO 2023

  Do 12. února se můžete přihlásit do soutěže Czech Nature Photo. Zapojit se můžete hned do několika kategorií. Organizátoři odmění vítěze opravdu hodnotnými cenami. Slavnostní vyhlášení proběhne v květnu.

   0
 • NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE TÝDNE ZA ROK 2022

  Tradičně se formou článku vracíme k Fotografiím týdne za uplynulý rok 2022. Všem, jejichž fotografie se staly Fotem týdne na naší Galerii, gratulujeme! Zeptali jsme se autorů na několik otázek. Odpovědi na ně spolu s přehledem všech fotek najdete v tomto článku.

 • Noční města - nejlepší fotografie a rozhovor s vítězi

  Od 24. září do 24. listopadu jste měli možnost přispívat do soutěže v naší galerii na FotoAparát.cz na téma "Noční města". Všichni naši čtenáři pak měli možnost vybírat nejzdařilejší snímky a udělit jim patřičný počet bodů. Celkem jste vložili 90 fotografií! Nejúspěšnějších 10 snímků ukážeme spolu s odpovědí na naše otázky v následujícím článku. Hodnotné knižní ceny poskytlo vítězům nakladatelství ZonerPress.

   0
 • FOTOVIDEO PROSINEC 2022

  Úvodu tohoto vydání vládne černobílá fotografie! Na dalších stranách se můžete setkat se skvělými zástupci mladé, nastupující fotografické generace, kterým není cizí klasika a umí zacházet s obrazem tak, že mohou i v relativně mladém věku předávat své zkušenosti dál. Je moc dobře, že patří k těm, kterým bezzubé cvakání a odesílání polovičatých výtvorů na odpadkovou pouť sociálních sítí nic moc neříká.

   0
 • Vyhlášení vítězů soutěže Vašich nejlepších fotografií

  Před časem jsme vás vyzvali, abyste nám posílali své příspěvky do fotografické soutěže pořádané u příležitosti festivalu Setkání fotografů. Soupeřit jste mohli v kategoriích Příroda – Architektura – Portrét. Jsme rádi, že se nám sešlo opravdu veliké množství krásných snímků, ze kterých porota vybírala ty vítězné.

   5
 • LISTOPADOVÉ NOVINKY SPOLEČNOSTI NIKON

  Společnost Nikon minulý týden rozšířila svoji nabídku o čtyři nové produkty. Řadu produktů rozšiřuje černá verze ikonického fotoaparátu Nikon Z fc, objektiv NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE), grip pro dálkové ovládání MC-N10 a  superteleobjektiv NIKKOR Z 600 mm f/4 TC VR S. Na všechny se dnes podíváme. 

   0
 • HVĚZDY NA SETKÁNÍ FOTOGRAFŮ 19.11. 2022

  Pomalu ale jistě se nám blíží jeden z největších svátků fotografie u nás, tedy Setkání fotografů. Akce, kde dostanete příležitost s jedničkami ve svém oboru a co víc, budete mít možnost se od nich i něco nového přiučit. Letošní podzimní termín připadá na 19. 11. 2022. Podívejte se, jaké hvězdy tam na vás budou čekat! 

   0
 • Tokina představuje limitovanou edici objektivů - White Limited Edition

  Koncem letošního září společnost Kenko Tokina oslavila 65. výročí existence. U příležitosti výročí představila upomínkovou limitovanou edici tří objektivů v bílém provedení „Tokina Limited White Edition“. atx-i 11-16 mm F2,8 CF, atx-i 11-20 mm F2,8 CF a atx-i 100 mm F2,8 FF MACRO s bajonety Canon EF a Nikon F a navíc nový objektiv Tokina atx-m 11-18 mm F2,8 E.

   0
 • FOTOVIDEO LISTOPAD 2022

  Barevnost listopadového FotoVideo podtrhujeme už v úvodu úžasnými fotkami a krásným vyprávěním Františka Ortmanna, výrazné osobnosti současné české fotografie. V krátkém závěsu za ním najdete neopakovatelné rady a postřehy Tomáše Třeštíka a Tomáše Lébra. Po dvoustranách recenzí nových knih Šimona Pikouse a Jaroslava Kučery následuje excelentní FotoEsej Kevina V Tona. Přečtěte, prohlížejte, ale nezastavujte se!

   0