Knižní tip - Alice Prokopová: Za zrcadlem

Dnešní 'Knižní tip' bude trochu jiný, než obvykle. Nejde o knihu návodů nebo učebnici fotografie. Milan Hospodka se podíval na knihu s názvem "Za zrcadlem" plnou fotografií Alice Prokopové, jejíž charakteristickou tvorbu můžete znát z galerie FotoAparát.cz. Více v článku.

Čas od času v některém z knižních tipů zdůrazňuji, že kniha, kterou právě představuji, je úplně jiná, než knihy, se kterými jste měli tu možnost se seznámit v předešlých článcích.

U té dnešní knihy to snad ani nemusím zmiňovat, protože je to jasně zřejmé už na první pohled. Vůbec není škoda, že vás kniha neobohatí o žádnou technickou vychytávkou, pří­padně sofistikovanou možnost, jak modelce vyhladit vrásky v grafickém editoru. Fotografování je stále hlavně o fotce samotné a proto mám vždy velkou radost, mohu-li listovat knihou, časopisem nebo jakoukoliv jinou publikací plnou osobitých autorských fotografií.

V tomto případě se jedná o knihu plnou fotografií od Alice Prokopové, mým úkolem je především pogratulovat, protože Alice Prokopová je jedním z vás čtenářů Fotoaparát.cz, nebo bych měl spíše použít jedním z přispívajících fotografů do místní galerie. Nebojím se říct, že patří k velmi pilným přispěvatelům, což je potvrzuje více než 350 fotografií v galerii. Ovšem bylo by to jen poloviční členství v této komunitě, kdyby také nepřidala úctyhodný počet komentářů pod fotografie dalších přispěvatelů.

Z fotografií v knize Za zrcadlem jsem cítil výrazný rukopis, tak, jako je tomu ve fotografiích, které všichni můžete od autorky zde v galerii vídat. Proto přeji, aby vám, Alice, originální pohled na svět skrze hledáček vydržel ještě do dalších mnoha knih a fotografií. 

http://www.alicepro.cz

Kniha „Alice Prokopová: Za zrcadlem“ na webovém portálu Heureka

   

Líbil se vám článek?

Pokračovat v sérii

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru
 • Líheň
  Líheň
  23.11.2016 19:17

  Určitě krásná kniha... Ovšem poslední vložená fotka od Alice v galerii Fotoaparátu.cz je ze září 2012. To jen tak na okraj... (s otázkou pod čarou - čím to jen může být? ;)

 • Helena Macenauerová
  Helena Macenauerová
  24.11.2016 16:35

  Když mi před pár měsíci zazvonil na stole telefon a ozvalo se: "Tady Alice"...bylo to jako pohlazení ...
  Alici gratuluji ke krásné knize. Hlavně k fotografiím, které promlouvají...

 • Taky..
  Taky..
  25.11.2016 09:20

  Alice, gratuluji, bude to jistě moc pěkná kniha a už se těším, až si ji koupím a v klidu prohlídnu. Na papíře je to vždycky lepší než na webu.

 • Alice Prokopová www.alicepro.cz
  Alice Prokopová www.alicepro.cz
  26.11.2016 11:28

  Mockrát díky!! ... za Milanovo povídání, za všechna vaše přání ... a taaak ... mám radost :-) ... mj. i z toho, že v době všemocných fotošopů (a jiných -šopů ... tedy nic proti nim, taky si ráda za-fotošopo-řádím:) je furt ještě vícenásobná expozice skvělá zábava (ze které i občas něco zajímavýho vyleze) ...

  ... a přemejšlím nad otázkou "pod čarou":) od "Pochodeň" ... a vlastně na ni ani neznám jednoznačnou odpověď ... asi jsem byla na FA už moc dlouho - od 2003 - a chtělo to odpočinek ... a taky - to tedy možná hlavně - FA byl pro mě strašnej časožrout!!! ... teď rozpačitě přešlapuju a váhám ... do téže řeky nevstoupím, to je jasný ... tak vás, FAááci, všechny zdravím! ... a asi ukončím přešlapování :-D

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (4)

Tisknout článek

Tip na článek

Jak funguje režim vysokého rozlišení
Jak funguje režim vysokého rozlišení

40 mo­delů fo­to­a­pa­rátů dnes ge­ne­ruje fo­to­gra­fie s vy­so­kým roz­li­še­ním (high re­so­lu­tion mode) ty­picky 4× vět­ším, než je roz­li­šení vlast­ního sen­soru. Pa­na­so­nic Lu­mix 5S II tak zvýší množ­ství pi­xelů z 24Mpix na 96Mpix. Re­žim vy­so­kého roz­li­šení u Pa­na­so­nic Lu­mix 5S II jsem vy­zkou­šel na Šu­mavě při fo­to­gra­fo­vání hor­ského po­toka dlou­hými časy, kra­jiny krát­kým te­le­ob­jek­ti­vem a rysa os­t­ro­vida krát­kou ex­po­zicí.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

Články v sérii:

Další články ze série
FotoAparát.cz - Instagram