Nové informace o bezzrcadlovce Canon EOS R3

Canon už před nějakou dobou oznámil příchod nové bezzrcadlovky EOS R3. Má se jednat o hybridní přístroj, který bude určen zejména pro sportovní a zpravodajské fotografy. Nové informace o bezzrcadlovce EOS R3 říkají, že tento fotoaparát bude disponovat i automatickým ostřením (AF) se sledováním pro motoristické sporty včetně automobilových a motocyklových závodů. Mimo to bude nahrávat převzorkované video 4K. Již v dubnu jsme se dozvěděli, že EOS R3 dostane nový 35mm vrs­tvený BSI CMOS snímač a obrazový procesor DIGIC X. Umět bude až 30 sn./s ve formátu RAW nebo vybírat ostřící bod pohybem oka.

Základní specifikace (známé ke dni 2. 6. 2021)

  • Nový vrstvený snímač typu BSI CMOS
  • 30 sn./s při AF/AE se sledováním objektu
  • Automatické ostření se sledováním objektu – pro fotografování lidí, zvířat (včetně ptáků) a motoristických sportů (automobilové a motocyklové závody)
  • Podpora interního záznamu převzorkovaného 4K nebo RAW a Canon Log 3
  • Výběr ostřícího bodu pohybem oka
  • Ostření při úrovni osvětlení –7 EV nebo nižší
  • Automatické ostření pomocí technologie Dual Pixel CMOS
  • Utěsnění proti prachu a vlhkosti totožné s řadou EOS-1D

Canon dnes zveřejnil další podrobnosti o nově připravovaném modelu EOS R3 – nejnovější rychlé profesi­onální bezzrcadlovce, která bude zaměřena na focení sportu a zpravodajství.

Nejnovější specifikace, které byly dnes zveřejněné ukazují, že EOS R3 dostane automatické ostření (AF) se sledováním pro motoristické sporty včetně automobilových a motocyklových závodů. Bude taky umět nahrávat převzorkované 4K video, což potěší hlavně filmaře.

RAW při 30 sn./s

Srdcem fotoaparátu EOS R3 je zcela nový vrstvený snímač CMOS se zadním osvitem, který spolupracuje s výkonným obrazovým procesorem Canon DIGIC X. Nový fotoaparát bude schopný snímat ve formátu RAW s vysokou snímkovou frekvencí 30 sn./s. U elektronické závěrky je možná synchronizace blesku při použití externích zařízení Speedlite.

Ostření

Technologie automatického ostření Dual Pixel CMOS umožňuje modelu EOS R3 udržovat fotografovaný ob­jekt v pohybu zaostřený – a to při snímání ve formátu RAW rychlostí 30 sn./s. Možné bude sledování objektu při fotografování lidí a zvířat (včetně ptáků), což znáte z modelů EOS R5EOS R6 (naše podrobné testy pod odkazy). K tomu ale EOS R3 přidává i schopnost sledovat závodní automobily a motocykly, takže je vhodný i pro fotografy motoristických sportů. Ostření neovlivní ani zhoršené světelné podmínky, protože EOS R3 umí ostřit i při úrovni osvětlení -7 EV a nižší.

? lze pořídít v ? českých e-shopech za cenu ? – ?
(Zdroj: Heureka.cz)

? lze pořídít v ? českých e-shopech za cenu ? – ?
(Zdroj: Heureka.cz)
 

Systém ostření je výjimečný také v tom, že umožňuje vybírat bod zaostření pouhým pohybem oka v hledáčku. Při nízké úrovni osvětlení nabídne EOS R3 stabilizaci obrazu až o 8 EV díky kombinované technologii. Stabilizace snímače spolupracuje s optickou stabilizací u objektivů RF.

Video v převzorkovaném 4K a RAW

EOS R3 je vhodný i pro ty, kdo chtějí točit kvalitní video. Záznam převzorkovaného 4K nebo interní záznam v RAW. K dispozici je rovněž gamma křivka Canon Log 3, která poskytuje širší dynamický rozsah a možnosti gradace barev. I při záznamu videa funguje rozpoz­návání objektu a filmař tak zachytí pohybující se objekty zaostřené.

Konstrukce

Tělo EOS R3 je utěsněné proti prachu a vodě. Dva sloty na paměťové karty podporují typy SD nebo CFexpress. Fotoaparát napájí vysokokapacitní baterie LP-E19 (kompatibilní s modelem Canon EOS-1D X Mark III). Fotoaparát bude vybavený řadou ovládacích prvků včetně vícefunkčního ovladače a inteligentního ovladače. Díky ovládacím prvkům na těle spolu s kruhovým voličem na každém objektivu RF může fotograf snadno nastavovat čas, clonu, citlivost a kompenzaci expozice s fotoaparátem u oka. EOS R3 je rovněž vybavený otočným displejem Vari-Angle, který umožňuje snadno komponovat kreativní záběry z různé perspektivy.

Konektivita

Konektivita je u přístroje pro profesionální sportovní a zpravodajské fotografy zásadní. Kabelový konektor LAN a 5GHz Wi-Fi pro připojení do počítačové sítě a komunikaci s notebooky a mobilními zařízeními umožňuje snadné a rychlé sdílení snímků. EOS R3 také kompatibilní s mobilní aplikací Canon Mobile File Transfer. Navíc bude vybavený novými sáňkami s napájením a datovou komunikací pro připojení příslušenství.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Fotografování polárních září
Fotografování polárních září

Fo­to­gra­fo­vání Au­rora bo­re­a­lis ne­boli po­lární záře na Is­landu. Is­land leží upro­střed au­ro­rár­ního ob­louku naší pla­nety, takže má velmi dobrou prav­dě­po­dob­nost vi­di­tel­nosti po­lární záře i při re­la­tivně sla­bých vý­ro­nech slu­neč­ního vě­tru. Sedm let starý člá­nek o fo­to­gra­fo­vání po­lár­ních září jsem ak­tu­a­li­zo­val o nové fo­to­gra­fie a nové po­znatky, jak fo­to­gra­fo­vat po­lární záře. 

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram