Test bezzrcadlovky Panasonic Lumix DMC-GX8
Předchůdcem dnes recenzovaného modelu fotoaparátu Panasonic Lumix DMC-GX8 je model GX7. Ale již na první pohled je jasné, že oba se liší opravdu hodně. Vůbec bych řekl, že se GX8 vlastně nepodobá ničemu dalšímu z řady G. Podívejme se na něj blíže.
Ukázkové fotografie, srovnání citlivostí
Veškeré snímky jsou pořízeny v továrním nastavení fotoaparátu (WB auto, nastavení kvality obrazu včetně redukce šumu atp.). Případně je uvedeno, co je jinak. Na konci galerie najdete srovnání šumu na všech citlivostech. Pro info o obrázku najeďte myší či rozkliněte, pro plnou velikost rozklikněte ještě jednou do 100% náhledu:
Shrnutí a závěr
Fotoaparát Panasonic LUMIX DMC-GX8 mě příjemně překvapil. Kvalitní výstup, dobré ovládání, obrovské možnosti přizpůsobení nastavení. Návykové výklopné, otočné a navíc dotykové LCD. Chybí mi osobně integrovaný modul GPS.
V horších světelných podmínkách i ISO 1600 vychází výborně. Duální stabilizace, která je v GX8, funguje skvěle.
Hodí se rovněž technologie DFD (depth-from-defocus) převzatá z vlajkové lodě GH4. Ta zrychluje ostření pomocí identifikace rozostření objektivu – pozná, zda je zaostřeno za nebo před objekt. Díky tomu fotoaparát ostří i při rychlosti 6sn./s (bez AF až 8sn./s).
Set s objektivem 14–42 je k dispozici za cenu pod 30 tisíc Kč (únor 2016). Výhodou je relativně malá velikost a hmotnost oproti průměrné DSLR. Byť na bezzrcadlovku je GX8 poměrně rozložitý fotoaparát. Potěší poctivý grip.
Vedle toho je tu pro technické fajnšmekry i video v rozlišení 4K. Je to prostě bezzrcadlovka s veškerými výhodami (i nevýhodami), který tato třída fotoaparátů celkově a systém Micro 4/3 má.
Přečtěte si i náš přehledný článek o nejlepších bezzrcadlovkách, které jsou právě na trhu. Naleznete v něm zajímavé tipy a možnosti výběru, o kterých jste ani nemuseli uvažovat. Můžete se podívat i na další recenze bezzrcadlovek.
- Předchozí strana
- 1
- 2
- 3
- Další strana
Komentáře
Zobrazit diskusi ke článku ve fóruPřístroj jsem měl v ruce a líbí se mi, ale doufal jsem, že s novou generací snímačů se m4/3 fotoaparáty naučí nativní ISO 100. Tady je stále základní 200 a 100 je softwarové. Sice to tolik nevadí, protože obrazová kvalita je i tak dobrá, ale nevím, proč to tak je.
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.