Články autora - Jakub Súkeník

 • Test vloggovacího fotoaparátu Sony ZV-E10

  Sony přináší nový foto/video hybrid pro tvůrce webového obsahu. Jmenuje se Alpha ZV-E10 a jde o takový mezistupeň mezi dřívějším 1“ modelem ZV-1 a většími profesionálními kamerami s výměnnými objektivy. Je zaměřen na podobné publikum jako předchozí ZV (amatérští i pokročilí tvůrci videí -vlogging, youtube), kterým ale přináší větší APS-C snímač a výměnné objektivy.

   2
 • Sony uvádí novou vlogovací kameru ZV-E10 s E-bajonetem

  Společnost Sony uvádí novou vlogovací kameru ZV-E10 s E-mount bajonetem a 24MPx APS-C senzorem. Umí nahrávat přesamplované 4K video a nebojí se ani Slow Motion ve Full HD. Můžete s ní ale i fotit!

   0
 • Jsou zrcadlovky mrtvé?

  A jéje, další článek na téma zrcadlovky versus bezzrcadlovky, kolikrát jsme to už četli, říkáte si? A máte pravdu. Tohle téma se řeší už od doby, kdy bezzrcadlovky přišly na trh. Téma je pořád stejné, ale odpověď se v průběhu let mění. Jak si tahle debata stojí v roce 2021?

 • Pentax - nová zrcadlovka K-3 III

  Pentax, tradiční výrobce zrcadlovek, žije. Představil novou APS-C zrcadlovku K-3 III s 26MP senzorem, výkonnou 5.5EV stabilizací, rychlým snímáním až 12sm./s a novým autofokusovým modulem SAFOX 13 se 101 AF body. Samozřejmostí u výrobce je plnohodnotné utěsnění proti nepřízni počasí.

   0
 • Test fotoaparátu Sony Alpha A1

  Co se stane, když zkřížíte rychlou řadu Sony A9 a řadu Sony A7R s vysokým rozlišením? Dostanete monstrum, v tom nejlepším smyslu slova. Sony potomka těchto dvou oceňovaných řad nazvalo Alpha A1 a po právu ho zařadila na vrchol své nabídky. Přečtěte si recenzi 50MP/8K fotoaparátu, který chroustá gigabajty dat jako lupínky. Dozvíte se také více o tom, jak fotí objektiv G-Master 135/1.8.

   1
 • Sony FE 24/2.8G, 40/2.5G a 50/2.5G - první zkušenosti

  Sony uvádí trojčata: kompaktní pevné objektivy pro fullframe bezzrcadlovky: FE 24mm F2.8G, 40mm F2.5G a 50mm F 2.5G. Měli jsme možnost si je vyzkoušet a v článku naleznete první zkušenosti a fotky v plném rozlišení. Novinky sice naboří rekordy svou světelností, ale přinášejí do portfolia Sony FE trojici kompaktních a lehkých pevných skel ve třech praktických ohniscích - protože jedna z výhod bezzrcadlovek, tedy jejich velikost, dává největší smysl v kombinaci s patřičně drobným objektivem.

   0
 • Recenze objektivu Tamron 17-28mm F2.8 Di III RXD

  V dnešní recenzi se podíváme na zajímavý objektiv pro bezzrcadlovky Sony. Jde o fullframe širokáč od Tamronu, takže bude zajímat zejména majitele fotoaparátů řad Alpha A7 a A9. Tamron zkombinoval dobrou světelnost, praktický rozsah zoomu, utěsnění a příznivou cenu. Jestli je to recept na úspěch nejen na papíře, se dočtete v článku.

   0
 • Sony Alpha A9 II - vylepšení vlajkové lodi

  Společnost Sony přináší svůj vrcholový model pro sportovní a akční fotografii - Alpha A9 Mark II. Staví na dosavadním modelu, který však vylepšuje po všech důležitých stránkách. Je rychlejší, odolnější a praktičtější, aniž by výrobce znovu "vynalézal kolo". Osvědčený 24MPx fullframe senzor zůstal, podobně jako základní vzhled modelů Sony Alpha, ale pod kapotou toho dost přibylo: nový procesor, rychlejší ostření, vylepšené sériové snímání, vyšší odolnost, dva UHS-II sloty či rychlé připojení přes Ethernet či 5GHz Wi-Fi. S větším gripem se bude přístroj lépe držet a výkonnější stabilizace je zejména pro práci s teleobjektivy rovněž užitečná.

   1
 • Novinka Sony Alpha A7R IV má 61Mpx fullframe senzor

  Sony přichází s další novinkou - čtvrtý nástupce fullframové bezzrcadlovky Sony Alpha A7R IV má 61 Mpx BSI CMOS snímač s dynamickým rozsahem až 15 EV. Dále má vylepšený hledáček, pokročilé utěsnění proti vlhkosti a prachu, tělo s 5 osou stabilizací obrazu a vynikající ostřící systém s 567 body fázové detekce, které pokrývají 74% obrazového pole.

   0
 • Recenze Samyang AF 24mm F2.8 FE

  Samyang má za sebou dlouhou historii výroby dostupných skel s dobrým optickým výkonem, zejména manuálních, ale v poslední době i autofokusových. Právě do té druhé kategorie patří Samyang AF 24mm F2.8 pro fullframe bezzrcadlovky Sony. S cenou těsně pod sedmi tisíc (v době psaní článku) a velmi kompaktními rozměry jde aspoň na první pohled o ideálního společníka k malým bezzrcadlovvým fotoaparátům. Otázka zní, zda nízká cena i hmotnost bude znamenat kompromisy v optickém výkonu – na to se podíváme.

   0