FOTOVIDEO DUBEN 2023

S novým měsícem, již tradičně, přinášíme malou ochutnávku magazínu FotoVideo pro duben 2023. S Jirkou Šebkem a Tomášem Vocelkou se podíváme na pobřeží Baltu. Ve videoporadně Vám pomůžeme vybrat základní příslušenství pro natáčení videa. 

Povídat si o tom, že vás čeká další stovka výbornými fotografiemi nabitých stránek je asi trochu zbytečné. Máme radost, že se dubnové vydání povedlo vytvořit s tak hvězdnou sestavou autorů. Začtěte se, a hlavně zadívejte do obrazových příběhů, které vám ani ta nejlepší obrazovka či displej nedokáže tak kvalitně podat. Dobře vytištěné FotoVideo je opravdu jen jedno, a navíc přesně každý poslední čtvrtek v měsíci.

Ono se tomu vlastně říká krása nechtěného. Když jsme dostali od naší skvělé poroty výsledky loňské, překrásné soutěžní kategorie #FOTOLOKACE, nevěřili jsme vlastním očím. Její vítěz nádherně zdokumentoval místa, která pro nás patří k těm nejzamilovanějším. Vypadá to neuvěřitelně, ale je to tak! Tím už ale částečně prozrazuji jednu z podstatných částí obsahu tohoto vydání.

Toto vydání má tři, krásně se prolínající roviny. Nádherné fotografie mistrů fotografického řemesla se prolínají s praktickými radami a doporučeními a tou třetí je rovina soutěžní. Stali jsme se už dávno díky naší mnohaleté soutěži Fotograf roku platformou, na které se potkávají vítězové mnoha dalších soutěží, a hlavně a samozřejmě jejich fotografie. Tentokrát přinášíme na osmi stranách to nejlepší z oblíbeného tématu Krajina. Pro změnu hned v úvodu tohoto vydání si můžete prohlédnout oceněné snímky výjimečné soutěže Fujifilm Photo Awards, dále na straně 24 výsledky 11. ročníku soutěže PHOTOCONTEST, tedy soutěže těch nejmladších fotografů, kterou už tradičně organizuje Gymnázium Oty Pavla, samozřejmě nechybí již výše zmiňované krásné fotografie vítěze #FOTOLOKACE a aby toho nebylo málo, zveme vás od strany 40 do soutěže CEWE Photo Award 2023! Takže máte co studovat, porovnávat a také o čem přemýšlet.

A samozřejmě nechybí rozhovory! překrásné bylo setkání s Alžbětou Jungrovou, která byla sice v plné práci s přípravou své velké výstavy na Karlově náměstí v Praze, ale její odpovědi na otázky byly nádherně živé a my věříme, že se vám budou líbit spolu s její aktuální fotografickou tvorbou. Čtěte a prohlížejte si od strany 16.

Stalo se už tradicí, že se spolu s vybranými lektory v každém našem vydání podíváme do míst, která milují a rádi fotí, a navíc tam dokáží pozvat i další fotografy a ulehčit jim hledání vhodných lokací. Tentokrát jsme se vypravil na pobřeží Baltu se dvěma perfekcionisty, Jiřím Šebkem a Tomášem Vocelkou. Přečtěte si jejich odpovědi na naše otázky.

No, a tak bychom mohli pokračovat o dalším rozhovoru s první dámou českého Canonu, nebo o skvělé Analogové škole Petra Březiny a VideoPoradně téhož autora. V tomto vydání vás čeká celkem asi 25 slušně „nadupaných“ článků ke kterým vám přejeme klid a pohodu. Dubnové vydání jsme totiž připravovali opět jen a jen pro vás. A kdyby se vám chtělo, zkuste si nás předplatit, připravili jsme vám další nové dárky k předplatnému!

Vybíráme pro vás z obsahu dubnového FotoVideo mimo jiné a například:

Doporučujeme vám další soutěžní téma 23. ročníku soutěže Fotograf roku:

STREET … a běžte do ulic! Uzávěrka: 30. duben 2023

Relativně mladý žánr, který se vyvinul z dokumentární fotografie. Stále si udržuje dokumentaristický tón, ovšem je používán i silně umělecky. Mnoho variant street fotografie je k dispozici – odpouličního fotografování při procházce, přes dokument konkrétní akce, po například pásmo, které mapuje konkrétní téma. Nahlédněte pro inspiraci do soutěžní galerie tohoto tématu zde.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Doporučujeme: Nejlepší fotomobily
Doporučujeme: Nejlepší fotomobily

Jak vy­brat skvěle fo­tící smart­phone? Které mo­dely te­le­fonů jsou ide­ální? Pro­jděte si náš ak­tu­a­li­zo­vaný pře­hled nej­lep­ších fo­to­te­le­fonů.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram