Novinky od Canonu: bezzrcadlovka EOS R3 a trojice objektivů RF

Canon představil několik novinek. Tou hlavní je bezpochyby nová bezzrcadlovka EOS R3, která cílí především na sportovní a zpravodajské fotografy. Disponuje novým snímačem BSI CMOS a obrazovým procesorem DIGIC X. Umí pořídit až 30sn/s. Významné jsou ale i tři nové RF objektivy. Pro fotografy přírody a sportu Canon přinesl objektivy RF 400 mm F2,8L IS USM, RF 600 mm F4L IS USM. Třetím novým objektivem je RF 100 mm F2,8L MACRO IS USM.

Nový Canon EOS R3

EOS R3 je hybridní přístroj zaměřený zejména na potřeby sportovních a zpravodajských fotografů. EOS R3 disponuje novým 35mm vrs­tveným snímačem typu BSI CMOS a obrazovým procesorem DIGIC X. Sériové snímání dosahuje rychlostí 30 sn./s. Dále tato nová bezzrcadlov­ka nabízí automatické ostření a nastavování expozice na sledovaný objekt, detekcí očí, hlavy a těla a zcela novou funkci automatického ostření ovládaného směrem pohledu. Přístroj je tak ideální pro akční fotografy, kteří chtějí pořizovat kvalitní statické snímky i videonahrávky.

Fotoaparát EOS R3 má také integrovaný grip a tělo je utěsněné proti vodě a prachu. Nový model bude plně kompatibilní i s mobilní aplikací Canon Mobile File Transfer.

Nové objektivy

RF 400 mm F2,8L IS USM a RF 600 mm F4L IS USM

Tyto dlouhé teleobjektivy vychází z modelů EF 400 mm f/2,8L IS III USMEF 600 mm f/4L III USM, které byly oblíbené u sportovních a wildlife fotografů. Optika a mechanika těchto objektivů je víceméně totožná s verzemi EF, pouze byla přenesena na bajonet RF.

Objektivy RF 400 mm F2,8L IS USM a RF 600 mm F4L IS USM umožňují ovládat clonu v krocích po 1/8 pro natáčení videa a nabídnou taky vylepšenou optickou stabilizaci obrazu až o 5,5 EV. Objektivy podporují i zdvojený pohon AF, který zrychlí automatické ostření při použití s budoucími těly. Možné je také tří rychlostní ruční ostření a trvalý ruční režim, který umožňuje dolaďovat zaostření bez přepínání režimů.

Optická konstrukce díky použití fluoritových prvků a prvků ze skla s velmi nízkým rozptylem spolu s potahem čoček ASC a Super Spectra zamezuje zkreslení a odleskům.


400 mm

600 mm

Ceny:

? lze pořídít v ? českých e-shopech za cenu ? – ?
(Zdroj: Heureka.cz)

? lze pořídít v ? českých e-shopech za cenu ? – ?
(Zdroj: Heureka.cz)

RF 100 mm F2,8L MACRO IS USM

RF 100 mm F2,8L MACRO IS USM je univerzální objektiv, který kromě makrofo­tografie využijete i na zátiší a portréty. Zvětšovací poměr u tohoto objektivu je 1,4:1.

Oproti verzi EF 100 mm f/2,8L Macro IS USM byl přidán nový přizpůsobitelný ovládací prstenec pro nastavení sférické aberace. Fotograf jím může měnit vzhled zadního i předního bokehu i dosáhnout měkké kresby fotografovaného objektu.

Objektiv RF 100 mm F2,8L MACRO IS USM je rovněž vybavený optickou stabilizací obrazu o 5 EV a umožňuje kombinovanou stabilizaci až o 8 EV s těly EOS R5 nebo EOS R6, což velmi oceníte při focení z ruky. Bezproblémové ostření zajišťuje systém Dual Nano USM AF.

Cena:

? lze pořídít v ? českých e-shopech za cenu ? – ?
(Zdroj: Heureka.cz)
   

Líbil se vám článek?

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru
 • Jakub Súkeník
  Jakub Súkeník
  Admin
  15.04.2021 21:03

  Jen doplním, že okem kontrolované ostření není u Canonu až taková novinka :)
  https://www.fotoaparat.cz/clanek/2056/canon-eye-control-focus-eos-3-eos-50/

 • Andrej Macenauer
  Andrej Macenauer
  16.04.2021 11:02

  Důležitá zpráva je, že Canon má také CMOS sensor typu BSI. u R5 je jiný typ s Dual Pixel, ale ne BSI. BSI má Sony. Výhodou je, že hned za Bayerovou maskou je vrstva světlocitlivých pixelů a až za ní jsou "dráty" elektroniky. Tyhle má výhodu pro rychlost odečtu dat. Větší plocha pro světlocitlivé pixely je vždy klíčová pro obrazové parametry sensoru. Zdá se , že BSI je trend.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (2)

Tisknout článek

Tip na článek

Širokoúhlá astrofotografie – 4. díl: Fotografujeme meteority (perseidy)
Širokoúhlá astrofotografie – 4. díl: Fotografujeme meteority (perseidy)

12. srpna v druhé po­lo­vině noci je te­o­re­tický vr­chol me­te­o­ri­tic­kého roje per­seid. Pro fo­to­gra­fo­vání po­tře­bu­jeme místo s mi­ni­mál­ním svě­tel­ným zne­čiš­tě­ním, Mě­síc pod ho­ri­zon­tem a pře­de­vším jas­nou ob­lohu. Na­sta­vení ex­po­zice je po­dobné jako pro fo­to­gra­fo­vání Mléčné dráhy. Po­kud váš fo­to­a­pa­rát ne­umí sní­mat ča­sosběry, ne­za­po­meňte na ka­be­lo­vou spoušť tzv. in­ter­va­lo­metr. Více v článku.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram