Články označené - Canon

 • Jak velké rozlišení fotoaparátu potřebujeme?

  Vystřídal jsem během dvou měsíců Canon EOS 5DSR, Canon EOS 5D Mark II, Canon EOS R6, Sony A7 Mark III a Sony A7 R Mark IV. Fotografoval jsem reportáže, krajiny, noční snímky a připojoval jsem těla za velký dalekohled. Rozlišení sensoru 20Mpix stačí fotografům cestovatelům. Nemůžete počítat s ořezy ve fotografiích. Když chcete vyfotografovat planetární mlhovinu M57 v Lyře, pak se však 61Mpix na Sony A7 R Mark IV hodí.

   1
 • Nová vlajková loď Canon EOS R3 - fotoaparát pro profesionály

  Na trh dnes přichází fullframe bezzrcadlovka Canon EOS R3. Umí fotografovat rychlostí až 30 snímků za sekundu a s rychlostí ostření 0,03 sekundy je EOS R3 dosud nejrychlejší fotoaparát z řady EOS R. Díky ultrakrátkým expozičním časům při použití elektronické závěrky, a to až 1/64000s, pomáhá sportovním nebo i wildllife fotografům či novinářům zachytit velmi rychle se pohybující objekty.  Má už vestavěný grip a zdvojená tlačítka, která umožní fotit intuitivně, jak horizontálně tak vertikálně. Cena bude okolo 159 990 Kč.


   0
 • Canon představil objektiv RF 14-35 mm F4L IS USM

  Canon uvádí objektiv RF 14-35 mm F4L IS USM se zatím nejkratší ohniskovou vzdálenost ze všech objektivů řady RF. Novinka je poslední ze série nových lehkých a kompaktních objektivů RF se světelností f/4. Objektiv RF 14-35 mm F4L IS USM disponuje například tichým automatickým ostřením a optickou stabilizací obrazu o 5,5 EV (s těly Canon EOS R5EOS R6 až 7 EV). Je ideální pro fotografování krajiny a architektury, ale také tvorbu vlogů, kde autor potřebuje stabilní široký úhel záběru.

   0
 • Test Canon RF 28-70mm f/2L USM

  Objektiv Canon RF 28-70mm f/2L USM jsem testoval s fotoaparátem Canon EOS R6 jako hlavní objektiv na fotoexpedici na Madeiře. Hlavním lákadlem byla jeho obrazová kvalita při světelnosti f/2. Zaplatíte vahou 1430g v batohu. Hodně speciální objektiv určený pro profesionální fotografy, který určitě zaujme. Více v testu.

   2
 • Doporučujeme: Nejlepší bezzrcadlovky

  Bezzrcadlovky nabídnou obrazovou kvalitu na stejné úrovni jako DSLR, umožní vyměňovat objektivy, jsou ale přitom menší a lehčí. Proč tedy (ne)chtít bezzrcadlovku a hlavně kterou? Článek jsme ro vás aktualizovali.

 • Nové informace o bezzrcadlovce Canon EOS R3

  Canon už před nějakou dobou oznámil příchod nové bezzrcadlovky EOS R3. Má se jednat o hybridní přístroj, který bude určen zejména pro sportovní a zpravodajské fotografy. Nové informace o bezzrcadlovce EOS R3 říkají, že tento fotoaparát bude disponovat i automatickým ostřením (AF) se sledováním pro motoristické sporty včetně automobilových a motocyklových závodů. Mimo to bude nahrávat převzorkované video 4K. Již v dubnu jsme se dozvěděli, že EOS R3 dostane nový 35mm vrs­tvený BSI CMOS snímač a obrazový procesor DIGIC X. Umět bude až 30 sn./s ve formátu RAW nebo vybírat ostřící bod pohybem oka.

   0
 • Test Canon EOS R6

  Bezzrcadlovku Canon EOS R6 jsem testoval s objektivy Canon RF 24-70mm f/2,8 L, Canon RF 28-70mm f/2,0 a s objektivy pro zrcadlovky Canon EF 24-70mm f/2,8 L II a Sigma 14mm f/1,8. Canon EOS R6 je „rychlík“, výborně ostří i tam, kde je málo světla. Vyzkoušel jsem inteligentní režim ostření na obličej. Nasadil jsem ho i za dalekohled typu refraktor APM 980mm f/7 a vyzkoušel na mlhovině M42 v Orionu. Více v testu.

   7
 • Novinky od Canonu: bezzrcadlovka EOS R3 a trojice objektivů RF

  Canon představil několik novinek. Tou hlavní je bezpochyby nová bezzrcadlovka EOS R3, která cílí především na sportovní a zpravodajské fotografy. Disponuje novým snímačem BSI CMOS a obrazovým procesorem DIGIC X. Umí pořídit až 30sn/s. Významné jsou ale i tři nové RF objektivy. Pro fotografy přírody a sportu Canon přinesl objektivy RF 400 mm F2,8L IS USM, RF 600 mm F4L IS USM. Třetím novým objektivem je RF 100 mm F2,8L MACRO IS USM.

   2
 • Test objektivu Canon RF 24-70mm f/2,8 L IS USM

  Uživatelský test Canon RF 24-70mm f/2,8 L IS USM, který jsem srovnal s objektivem Canon EF 24-70mm f/2,8L II USM. Opticky jsou rozdíly minimální s výjimkou kresby v protisvětle. Zásadní výhodou je stabilizace u Canon RF 24-70mm f/2,8 L IS USM zejména při použití na bezzrcadlovce Canon EOS R6, na které jsem oba objektivy testoval. Zásadní výhody objektivu Canon RF 24-70mm f/2,8 L IS USM jsou pro natáčení videa. Vice v recenzi dále.

   0
 • Aktualizace firmware pro Canon EOS R5, EOS R6 a EOS-1D X Mark III

  Canon oznámil vydání aktualizace firmwaru pro bezzrcadlové fotoaparáty EOS R5 (firmware v1.3) a EOS R6 (firmware v1.3) a zrcadlovku EOS-1D X Mark III (firmware v1.4). Uživatelé se dočkají řady vylepšení. Například zlepšení videa, možnost uložení nastavení fotoaparátu na paměťovou kartu, možnost vypnout LCD displej při fotografování nebo také podpory plného manuálního ovládání objektivů RF, kdy uživatel může ručně ostřit v režimu Servo AF.

   0