Články autora - Jakub Kapanik

 • Jak nafotit přitažlivé flatlay fotografie?

  V poslední době jsou čím dál populárnější tzv. flatlay fotografie – snímky focené seshora. Jak naaranžovat předměty při tvorbě produktové koláže? O své tipy, jak nafotit přitažlivé flatlay fotografie, se podělila česká fotografka Lina Németh

   0
 • Nejlepší fotografie soutěže "Zimní abstrakce" (20.12. 2019 - 20. 2. 2020)

  V naší galerii na Fotoaparát.cz probíhá pravidelně dvouměsíční soutěž. Tentokrát jste se v období od 20. 12. 2019 do 20. 2. 2020 mohli zúčastnit soutěže téma „Zimní abstrakce“. Všichni naši čtenáři jste pak měli možnost snímky patřičně ohodnotit a vybrat 10 nejpovedenějších fotografií. Jejich autorů jsme se zeptali na pár otázek. Odpovědi na ně i výherní fotografie si můžete  prohlédnout níže.

   4
 • Recenze: Apple iPhone 11 Pro - první iPhone se třemi objektivy

  iPhone 11 Pro je nástupcem předchozího modelu iPhone Xs. Oba modely se od sebe vzhledově příliš neliší. Určitě si ale všimnete trojité fotosoustavy na zadní straně telefonu, což také značí, že iPhone nejvíce inovoval právě fotoaparáty. Tři objektivy nasadil Apple u iPhonu úplně poprvé. Mezi další změny patří například nový a výkonnější procesor Apple A13 Bionic nebo svítivější displej. Přinášíme podrobný test. 

   0
 • FotoSoutěže v Galerii FotoAparát.cz - únor 2020

  Každý měsíc se můžete zúčastnit několika soutěží v naší galerii. Každá má přitom trošku jiná pravidla, soutěž Okem Profesionála hodnotí zkušený fotograf, dvouměsíční soutěž zase všichni z naší fotogalerie, Téma dne si určujete sami a má unikátně pouze slovní hodnocení. Jako výzvu nabízíme téma "Nízká hladina světla", kde inspiraci můžete čerpat ze seriálu "Škola světla Jana Pohribného".

   7
 • Finalisté Sony World Photography Awards 2020

  Světová fotografická organizace s potěšením představuje finalisty a fotografy zařazené do užšího výběru v profesionální soutěži Sony World Photography Awards 2020. Přinášíme také podrobnosti o nových fotografických projektech příjemců grantu Sony Professional Grant 2019. Práce finalistů skupiny profesionálních soutěžících i příjemců grantů se letos v dubnu představí v rámci výstavy Sony World Photography Awards 2020 v galerii Somerset House.

   2
 • Výstava: Martin Stranka - "Dechem"

  Světově oceňovaný český fotograf Martin Stranka se po čtrnácti letech působení převážně v zahraničních galeriích pomyslně navrací se svou tvorbou zpět do Čech. Poprvé v proslulé Výstavní síni Mánes v centru Prahy nabídne jedinečnou možnost navštívit jeho fotografickou výstavu Dechem. Naleznete zde kompletní soubor jeho výtvarných velkoformátových fotografií a poprvé vůbec také sérii uměleckých portrétů významných osobností nejen českého kulturního dění. Martin Stranka zvolil navíc jedinečný koncept výstavy tím, že bude osobně přítomný po celou dobu výstavy.

   0
 • Letní škola fotografování 2019

  V Domě fotografů na Šumavě se každé léto konají fotografické tábory. Během letošního července proběhly tři turnusy pro děti základních škol, středoškoláci se mohou těšit v srpnu, jsou už rozděleni na dvě úrovně - začátečníci a pokročilí. Jakub, účastník druhého červencového běhu, nám napsal, jak celý týden probíhal.

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace