Nový Panasonic LUMIX S 50mm F1.8

Nový objektiv Panasonic LUMIX S-S50 je součástí řady 4 objektivů LUMIX se světelností F1.8, které jsou určeny pro řadu LUMIX S. Vyznačuje se vysokou světelností a pevnou ohniskovou vzdáleností.

LUMIX S 50mm F1.8 je vhodný pro fotografování různých žánrů – od portrétu po krajinu. Vyniká také výkonem při záznamu videa díky mechanismu, který potlačuje změnu úhlu záběru při změně zaostření (tzv. focus breathing), což je problém výměnných objektivů určených primárně pro fotografii, ale používaných pro záznam videa. Spolu s mikrokrokovým ovládáním clony pro plynulou změnu expozice zajišťuje objektiv LUMIX S 50 mm F1.8 kvalitní vi­deozáznam.

Díky kompaktním rozměrům a váhou přibližně 300 g se objektiv LUMIX S 50 mm F1.8 hodí na jakékoli natáčení i na cesty. Utěsněná konstrukce, odolná proti prachu nebo stříkající vodě, vydrží použití i při teplotě 10 stupňů Celsia pod nulou.

Konstrukce

LUMIX S 50mm F1.8 se skládá z devíti čoček v osmi skupinách, včetně tří asférických čoček, jedné ED (Extra-Low Dispersion) čočky a jedné UHR (Ultra-High Refractive Index) čočky. Použití tří asférických čoček je zárukou dobrého prokreslení a docílení kvalitního bokeh efektu. Kruhová clona s 9 lamelami vytváří krásné oblé tvary v rozostřených oblastech pozadí na snímcích pořízených s otevřenou clonou.

Další připravované objektivy F1.8 pro řadu S

Ve vývoji je taky nový 24mm a 35mm objektiv se světelností F1,8, který dále rozšíří řadu objektivů pro řadu LUMIX S.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Aktuální FotoSoutěže Galerie FotoAparát.cz
Aktuální FotoSoutěže Galerie FotoAparát.cz

Každý mě­síc se mů­žete zú­čast­nit ně­ko­lika sou­těží v naší ga­le­rii. Každá má při­tom trošku jiná pra­vi­dla, sou­těž Okem Pro­fe­si­o­nála hod­notí zku­šený fo­to­graf, o ví­tě­zích dvou­mě­síční sou­těže roz­ho­du­jete sami svým bo­do­vým hod­no­ce­ním a Téma dne si ur­ču­jete sami a má uni­kátně pouze slovní hod­no­cení.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram