Květnové FotoVideo: Mistři reportáže i povídání s Petrem Janem Juračkou

Již brzy vyjde květnový díl časopisu FotoVideo. Tentokrát bude dokonce tlustší o osm stran, avšak k dostání za stálou cenu. Nebude stačit ani obvyklých 100 stran, protože pro Vás je připraven například dvojrozhovor se skvělými fotoreportéry Michalem Růžičkou a Janem Zátorským, vyprávění neskutečného Petra Jana Juračky, rozhovor se špičkovým fotoreportéra Reuters a Slovenské tlačové agentury, Radovanem Stoklasou a mnoho dalšího. Můžete i vkládat fotografie do soutěže Fotograf roku na aktuální téma: Zlatá hodinka.

ROZHOVOR: Michal Růžička a Jan Zátorský

Obrovskou radost nám udělali dva skvělí fotoreportéři ověnčení spoustou fotografických ocenění, se kterými se nám poštěstilo udělat (v té době ještě z karantény na dálku…) neobvyklý dvojrozhovor. Michal Růžička a Jan Zátorský patří k naší naprosté novinářské špičce, a přestože ten rozhovor měl onu zvláštní lockdownovou atmosféru, tak se určitě stane jedním ze zlatých materiálů naší časopisecké historie.

DOBRODRUŽSTVÍ: PETR JAN JURAČKA NA ISLANDU

Dalším lákadlem tohoto květnového vydání je nepochybně vyprávění Petra Jana Juračky. Ten si vyrazil povídat s několika drony a dalším fotografickým vybavením s aktuálně velmi žhavým vulkánem na Islandu. Fotografie této nádherné přírodní události jsou sice vidět na sociálních sítích, ale vytištěné na papíře jste je už viděli? A dokonce s neuvěřitelně vtipným textovým doprovodem Petra Jana Juračky? To určitě ne! A na závěr článku ještě jako přídavek najdete jeho skvěle nastříhané video, které si můžete přes QR kód přehrát ve vašem smartphonu.

SOUTĚŽ FOTOGRAF ROKU: Zlatá hodinka

Vkládejte své fotografie! Zaměříme se na hru světel a stínů a ikonickou zlatou hodinu – poslední hodinu denního svitu, kdy slunce svým měkkým světlem krásně maluje a stíny se stávají plastickými. Foťte a vkládejte své příspěvky na toto téma do soutěže Fotograf roku průběžně a kdykoli a nejpozději do 30. 5. 2021 na http://fotografroku.ifotovideo.cz

ROZHOVOR: Ještě jeden skvělý fotoreportér!

Další rozhovor květnového FotoVideo se bude týkat velikonočních snímků špičkového fotoreportéra Re­utersSlovenské tlačové agentury, Radovana Stoklasy. Máte se na co těšit! 

FOTOGRAF ROKU: Speciální kategorie Ve vlaku

Všimli jste si speciální kategorie Foto­grafa roku? Foťte ve vlaku, vkládejte své snímky na web fotografro­ku.ifotovideo­.cz. Vyhrát můžete kilometrickou banku na 2000 kilometrů a cestovat s Českými drahami, kam se vám zachce! Více naleznete na stranách 102 a 103.

Dále v květnovém čísle najdete například:

PRAXE: SVÍCENÍ A FOTOGRAFICKÝ PROJEKT

Stanislav Petera – Jak se fotila Studená válka? Standa má obrovské fotografické projekty a my představujeme jeden z nich.

PRAXE: DALŠÍ VELKÁ VIDEOPORADNA

Akustika a záznam zvuku při tvorbě videa, dvě velmi důležité věci a rady pro videonadšence.

TECHNIKA: Hasselblad 907X 50C

Podívejte se s námi, co umí tato lahůdka, kterou měli někteří členové redakce FotoVideo v rukou.

POZOR, máme nový dárek k vašemu předplatnému, vyberte si ho! Je to stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech na pár kliknutí!

celoročnímu předplatnému časopisu Foto­Video prostě dárky odjakživa patří. Udělejte si radost (a také vašim blízkým?) na dalších dvanáct měsíců! S naším předplatným opravdu ušetříte. Vybírejte dle chuti, ale rychle, dárků je dost, ale některé jen v omezeném množství! Předplaťte si nás natrvalo, nebo si vyzkoušejte, zda nás chcete odebírat po jednom či dvou či třech či šesti či dvanácti výtiscích. Jak se vám to bude líbit. Ale s delší dobou předplatného výrazně klesá jeho cena a dárek je ZDARMA k novému, celoročnímu předplatnému.

Vybírejte si odměny zde.

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Aktuální FotoSoutěže Galerie FotoAparát.cz
Aktuální FotoSoutěže Galerie FotoAparát.cz

Každý mě­síc se mů­žete zú­čast­nit ně­ko­lika sou­těží v naší <a href=„https:/­/www.fo­to­a­pa­rat.cz/fo­to­ga­le­rie/“ tar­get=„_blank“>ga­le­rii. Každá má při­tom trošku jiná pra­vi­dla, sou­těž Okem Pro­fe­si­o­nála hod­notí zku­šený fo­to­graf, o ví­tě­zích dvou­mě­síční sou­těže roz­ho­du­jete sami svým bo­do­vým hod­no­ce­ním a Téma dne si ur­ču­jete sami a má uni­kátně pouze slovní hod­no­cení. Jako výzvu na­bí­zíme další díl se­ri­álu Škola světla Jana Po­hrib­ného“, ten­to­krát na téma „Ně­ko­lik umě­lých svě­tel / dě­lená ex­po­zice“. Nově každý mě­síc při­pra­vu­jeme i fo­to­sou­těže na In­stagramu Fo­to­A­pa­rát.cz a Fo­to­In­sti­tut.cz.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram