Nikon představuje objektiv NIKKOR Z 17–28 MM f/2,8

Společnost Nikon uvádí svůj doposud nejlehčí širokoúhlý objektiv se zoomem pro fotoaparáty mirrorless formátu FX: NIKKOR Z 17–28 mm f/2,8. Tento extrémně širokoúhlý objektiv se zoomem, který byl vytvořen s cílem rozšíření tvůrčích možností fotografů a videografů – a také s cílem poskytnutí lehčího vybavení – je nepostradatelným objektivem pro cestování, akce a tvůrčí vyprávění příběhů.

Objektiv NIKKOR Z 17–28 mm f/2,8 je ideálním objektivem pro zprostředkování různých vizuálních příběhů z unikátních úhlů od působivých pohledů až po snímky zblízka s objektem zaplňujícím celé obrazové pole. Od krajin po městská panoramata. Od rozsáhlých obloh po pouliční scény. Od architektury po interiéry. Rozsah ohniskových vzdáleností 17–28 mm umožňuje pořizovat detailní všezahrnující širokoúhlé snímky – nebo si hrát s velikostí zobrazení objektů a zvýrazněním perspektivy. Videografové mohou vtáhnout diváky do scény prostřednictvím širokoúhlých úvodních záběrů nebo vytvořit pocit prostoru při snímání ve stísněných prostředích.

Souhrn klíčových vlastností: NIKKOR Z 17–28 mm f/2,8

 • Lehký extrémně širokoúhlý objektiv se zoomem 17–28 mm: vynikající ostrost a menší zkreslení obrazu i při fotografování extrémně širokoúhlou ohniskovou vzdáleností 17 mm.
 • Malá nejkratší zaostřitelná vzdálenost: nejkratší zaostřitelná vzdálenost pouhých 0,19 m umožňující dosáhnout ostrých a brilantních výsledků při fotografování blízkých objektů.
 • Vysoká pevná světelnost f/2,8: zachování konzistentních expozic v celém rozsahu zoomu. Vynikající pomůcka při fotografování za dostupného osvětlení – nebo při tvůrčí práci s časy závěrky a hloubkou ostrosti.
 • Skvělá reprodukce neostrých míst obrazu (bokeh): bajonet Nikon Z s velkým průměrem, světelnost f/2,8 a 9lamelová clona s kruhovým otvorem umožňující společně dosáhnout velkých měkkých sférických struktur bodových zdrojů světla, které jsou ještě výraznější při fotografování z blízkých vzdáleností.
 • Vynikající rovněž pro video: pořízená stopáž prostá rušivých zvuků zaostřování. Konstrukce objektivu dramaticky potlačuje změny ohniskové vzdálenosti při zaostřování, proto mohou uživatelé plynule přeostřovat při zachování stabilního záběru.
 • Spolehlivé zaostřování: plynulé, tiché a přesné automatické zaostřování.
   
 • Snadné ovládání: přizpůsobitelný tichý příkazový kroužek a široký zoomový kroužek, který je snadno ovladatelný při pohledu do hledáčku.
 • Ideální pro cestování: nízká hmotnost – pouhých 450 g (přibližně) – a utěsnění objektivu proti vnikání prachu a vodních kapek.

Zurab Kiknadze, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká:
„Pokud cestujete, fotografujete akce nebo jen máte rádi fotografické příběhy, objektiv NIKKOR Z 17–28 mm f/2,8 přiblíží do vašeho dosahu působivé kompozice a dramatické perspektivy. Tento extrémně širokoúhlý objektiv se zoomem je vytvořen tak, abyste ho mohli ponechat trvale na fotoaparátu při hledání nových inspirací na libovolných místech nebo při opakovaných návštěvách známých míst pro jejich zachycení z nových širokých úhlů“. 

 • Předpokládaná cena tohoto objektivu je 34 990 Kč vč. DPH.
 • Zahájení prodeje je plánováno na 27.11.2022

   

Líbil se vám článek?

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (1)

Tisknout článek

Tip na článek

Jak vybrat objektiv: f/4 nebo f/2,8
Jak vybrat objektiv: f/4 nebo f/2,8

Mezi se­to­vými zo­o­mo­vými ob­jek­tivy pro za­čí­na­jící fo­to­grafy a pro­fe­si­o­nál­ními ob­jek­tivy se svě­tel­ností f/2,8 v ce­lém roz­sahu leží zo­o­mové ob­jek­tivy ob­jek­tivy se svě­tel­ností f/4 rov­něž v ce­lém roz­sahu. Jsou lehčí a lev­nější. Není to pří­liš velký kom­pro­mis?

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram