Články označené - Nikon

 • Nikon představuje objektiv NIKKOR Z 17–28 MM f/2,8

  Společnost Nikon uvádí svůj doposud nejlehčí širokoúhlý objektiv se zoomem pro fotoaparáty mirrorless formátu FX: NIKKOR Z 17–28 mm f/2,8. Tento extrémně širokoúhlý objektiv se zoomem, který byl vytvořen s cílem rozšíření tvůrčích možností fotografů a videografů – a také s cílem poskytnutí lehčího vybavení – je nepostradatelným objektivem pro cestování, akce a tvůrčí vyprávění příběhů.

   1
 • Test Nikon Z30 - první dojmy

  Nikon Z30 je s cenou 20990Kč za tělo nejlevnější bezzrcadlovka řady Z. Sensor s rozlišením 20,9 Mpix je stejný jako u Nikonu Z50 a Nikonu Zfc. Nikon Z30 nemá elektronický hledáček. Cílí hlavně na bloggery se zaměřením na video. Tećhnologie: video v rozlišení 4K/30p, kvalitní autofocus s vyhledáváním objektů nebo sekvenšní snímání rychlostí 11fps. Zajímavý je i focus stacking pro skládanou makrofotografii. Setový objektiv 16-50mm f/3,5-6,3 VR je plastový, ale má údajně lepší kresbu než podobné objektivy konkurence. Další v článku.

   3
 • Test novinky Nikon Z9 - první dojmy

  Nikon uvádí na trh novou profesionální bezzrcadlovku Nikon Z9. Je to první bezzrcadlovka s výhradně elektronickou závěrkou, rozlišení má 45,7Mpix, zvládá 20 snímků za sekundu v RAW. Váží 1,34kg. Silnou stránkou je autofokus včetně 3D tracking z Nikon D6. Speciální pozornost byla věnována ochraně sensoru proti prachu. První kusy se očekávají v prosinci 2021 za cenu 152.990 Kč.

   4
 • 5 tipů profesionála, jak na outdoorové fotky

  Sportováním venku letos trávíme i díky epidemiologické situaci více času než kdy jindy. Při objevování krás okolí jistě máte chuť zachytit kouzlo okamžiku prostřednictvím objektivu. Jak ale fotit outdoorové snímky, aby byly co nejpovedenější? Hned pětici tipů dal dohromady dobrodruh a fotograf Ray Demski. Jeho rady mohou pomoci jak začínajícím, tak pokročilým nadšencům do fotografování.

   0
 • 5 tipů na městskou sportovní fotografii

  Sportovní fotografie má se sportem mnoho společného. Cesta za snímkem vyžaduje trénink, občas se i nedaří, ale je třeba vytrvat a dostaví se výsledky! Aby vaše cesta za povedenými snímky byla jednodušší, Dan Vojtěch vám v několika bodech poradí, jak focení sportu ve městě uchopit. Ve svých snímcích nechává vyniknout pohyb rozmazáním a zmrazením nejdůležitějšího momentu. Používá i záblesková světla a spojuje několik záběrů, aby ukázal fáze pohybu.

   3
 • Test fotoaparátu Nikon Z5

  Nikon Z5 je nejlevnější fulframe bezzrcadlovka firmy Nikon. Je to další z modelů řady s bajonetem Nikon Z, který těží z možností nového systému. Čistě elektronický fotoaparát a vlastně i videokamera v jednom. Jaký je?

   4
 • Recenze zrcadlovky Nikon D780

  Nikon D780 se zdá jako revoluční přístroj, který kombinuje vlastnosti zrcadlovek i bezzrcadlovek, a hodlá nahradit populární Nikon D750 v pozici praktického univerzála. Podařilo se mu to?

   0
 • Test fotoaparátu Nikon Z50

  Bezzrcadlovka Nikon s bajonetem Z a čipem velikosti DX. To je Nikon Z50. Fotí, natáčí až 4K videa a pomůže vše sdílet. Jaký je? Připravili jsme pro vás podrobný test fotoaparátu Nikon Z50.

   2
 • Novinka Nikon D6 - FF jednooká zrcadlovka

  Společnost Nikon dnes představuje svou novou vlajkovou digitální jednookou zrcadlovku: Nikon D6. Fotoaparát s velikostí senzoru formátu kinofilmu - tzv. full frame - je nástupcem úspěšného modelu Nikon D5 a je určen především profesionálům, ať už fotografují zpravodajské události či mezinárodní sportovní akce. 

 • Poslední měsíc fotosoutěže NIKON KALENDÁŘ 2020

  Fotografická soutěž s charitativním posláním, to je NIKON KALENDÁŘ - moje srdeční záležitost. Všem milovníkům fotografie zbývá již jen pouhý měsíc na přihlášení svých snímků do letošního ročníku této soutěže, jemuž bylo tentokrát přiřčeno téma s názvem "Život je série drobných zázraků". Konec soutěže je 15. 9. 2019

   0