Novinka Nikon D6 - FF jednooká zrcadlovka

  • 12.02.2020
  • PR

Společnost Nikon dnes představuje svou novou vlajkovou digitální jednookou zrcadlovku: Nikon D6. Fotoaparát s velikostí senzoru formátu kinofilmu - tzv. full frame - je nástupcem úspěšného modelu Nikon D5 a je určen především profesionálům, ať už fotografují zpravodajské události či mezinárodní sportovní akce. 

Tisková zpráva. Společnost Nikon dnes představuje svou novou vlajkovou digitální jednookou zrcadlovku: Nikon D6. Fotoaparát s velikostí senzoru formátu kinofilmu – tzv. full frame - je nástupcem úspěšného modelu Nikon D5 a je určen především profesionálům, ať už fotografují zpravodajské události či mezinárodní sportovní akce. Taky jeho cena je zhruba 174.990 Kč za tělo.

Nový Nikon D6 má rychlé připojení fotoaparátu pro přenos snímků v reálném čase. Má nový obvod pro automatické zaostřování – 105 volitelných zaostřovacích polí s křížovými snímači má 1,6× vyšší hustotou než u modelu D5. Nabízí také novou úroveň zachycování objektů i širší možnost výběru vzorků u skupinové volby zaostřovacích polí, podporuje optimalizaci automatického zaostřování podle konkrétní situace.

Funkce připojení fotoaparátu nabízí nejvyšší přenosové rychlosti v oboru a monitory s vysokým rozlišením nyní mají lepší viditelnost. Co se týká těla, je stejně robustní jako oblíbený model D5.

Hlavní vlastnosti

Automatické zaostřování se 105 poli. 105 volitelných zaostřovacích polí s křížovými snímači s citlivostí od hodnoty jasu –4,5 EV u středního zaostřovacího pole a –4 EV u všech ostatních zaostřovacích polí. Skupinová volba zaostřovacích polí umožňuje používat více uživatelských funkcí a nabízí nesrovnatelné možnosti sledování objektu. Má vylepšený systém detekce motivu.

Fotoaparát D6 umožňuje nastavit výchozí bod zaostřování a nastavit prioritu zaostření na oči objektu v režimech automatické volby zaostřovacích polí nebo 3D sledování objektu.

Přesnost a rychlost. Snímací frekvence s plně automatickým zaostřováním a expozicí je 14 sn./s, při bezhlučném fotografování v živém náhledu se dostanete až na 10,5 snímku za sekundu.

Kvalita obrazu. Objektivy s bajonetem Nikon F. Obrazový snímač CMOS ve formátu kinofilmu s 20,8 milionu pixelů. Systém zpracování obrazu EXPEED 6. RGB snímač 180K (180 000 pixelů). Široký rozsah citlivostí ISO 100–102 400, rozšířitelný až na ISO 3 280 000 jedním směrem a na ISO 50 směrem druhým.

Rychlé připojení ve fotoaparátu. Wi-Fi, Bluetooth a vestavěná GPS. Fotoaparát podporuje připojení ke kabelovým sítím LAN standardu 1000BASE-T a nabízí o cca 15 % rychlejší komunikaci než uznávaný model D5.

Optický hledáček s prvky OLED se zvětšením 0,72×. Slouží ke kontrole celého snímku bez prodlev. V hledáčku je zobrazen indikátor náklonu do stran i nahoru/dolů.

Přenos dat. Více způsobů prohlížení, vybírání a přenosu snímků na 3,2" dotykovém monitoru. Přenos snímků do počítače – přes kabelovou síť LAN nebo přes připojení Wi-Fi fotoaparátu.

Sloty pro paměťovou kartu. Ve dvou slotech pro paměťové karty lze používat karty XQD a CFexpress – nejrychlejší karty dostupné na současném trhu. 

Ergonomická vylepšení. Monitory s vyšším rozlišením nabízejí lepší viditelnost a čitelnost. Hlavní porty jsou snadno přístupné i při fotografování s připojeným bezdrátovým síťovým rozhraním.

Odolnost a bezpečnost. Robustní tělo snese jakékoli prostředí a fotoaparát D6 je kompatibilní s osvědčenými zámky Kensington.

     

Líbil se vám článek?

Tisknout článek

Tip na článek

Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl
Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl

De­vátý díl ob­lí­bené „Školy světla od Mi­s­tra Jana Po­hrib­ného“ se vě­nuje umě­lému světlu. Do­zvíte se, jak pra­co­vat s umě­lým svět­lem, jaké jsou jeho druhy a jak je uplat­nit a kom­bi­no­vat. Vy­svět­líme si tyto typy osvět­lení: *Hlavní světlo *Do­plň­kové světlo *Pro­tisvětlo *Světlo na po­zadí *Am­bi­entní světlo *Efek­tové světlo.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace