Podvodní pouzdra

Asi každý z nás občas zatouží vyzkoušet něco nového. Když projdete Galerii FotoAparátu.cz, tak naleznete jednu kategorii fotografií, která zatím nemá mnoho zástupců. Je jí podvodní fotografie. Jedním z důvodů je nutnost pořídit si nebo zapůjčit speciální vybavení. V článku se pokusím přiblížit výhody a nevýhody pevných podvodních pouzder pro Nikon D70 a Nikon Coolpix 5900, která nám k testu zapůjčila firma podvodnipouzdra.cz.

Fotografie

Fotografie jsou upravené tak, aby se mně osobně líbily. U každé fotografie najdete v závorce označení aparátu a tím i pouzdra s nímž byla fotografie pořízena. Jak se zmiňuji výše, vinětace u fotografií pořízených D70 je způsobená chybným otočením portu.

Dna našich rybníků a nádrží

Na dně (N 5900)

Naše umělé nádrže čistotou vody, vhodné pro focení, skutečně nevynikají. Dobře dopadnou záběry velmi blízkých předmětů, škeblí, kořenů… Některé fotografie ale naopak mohou díky tomu vypadat jako z jiného světa. Posuďte sami.

Na dně (D70) Na dně (D70)
Ve 22 metrech... (D70) Na dně (D70)
Na dně (D70) Civilizace (D70)
Na dně (D70) Na dně (D70)
Na dně (N 5900) Pulci na dně (N 5900)
Kořeny života (N 5900) 22 metrů (N 5900)

Děti

Děti (N 5900)

Jeden z velmi zajímavých okamžiků použití pouzder je při plaveckém výcviku nejmenších dětí. Je celkem obvyklý již u dětí od šesti týdnů. Jsou to neopakovatelné fotografie do domácích alb. Vždyť děti tak rostou!

Co to je? (D70) A mám to! (D70)
Z bazénu (D70) Děti (N 5900)
Děti (N 5900) Děti (N 5900)

Líbil se vám článek?

Pokračovat v sérii

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru
 • Ivo Stankuš
  Ivo Stankuš
  11.07.2005 11:12

  Dik za clanek, ale jen bych dodal ze profesionalni podpovdni pouzdra treba od Ikelite, Sea&Sea, atd na fotaky typu D-70 bych zakoupil v pripade kdy se podvodnimu fotografovani budu venovat opravdu dost intenzivne - cena takoveho pouzdra, prislusneho portu a stejne nutneho blesku (nebo radsi dvou) vyjde hrave na 70 tisic a vic. Na foceni "na dovolené kdekoliv u vody" bych asi zauvazal spis nad koupi obycejneho kompaktu s pouzdrem i kdybych ten D 70 uz vlastnil. Jinak neni problem sehnat pouzdro na temer jakykoliv fotak i stary a treba Ikelite dela pouzdra na individualni zakazku - ovsem za adekvatni cenu :)

 • Petr Koritina
  Petr Koritina
  Autor
  11.07.2005 12:09

  Přesně tohle z článku imho vyplývá. A sám to časem udělám. Pouzdra Ewa-Marine jsou totiž také velmi zajímavá (na dovolenou někde u vody).

 • Jiří L.
  Jiří L.
  12.07.2005 21:04

  Hmm.. hmm... Aspoň se vám nemohlo pod vodou stát, že to "neudržíte"! Problém s rotřeseným foťákem se tady nejspíš (do jisté míry) eliminuje... ;-)

 • Petr Koritina
  Petr Koritina
  Autor
  13.07.2005 09:52

  Ad roztřesení: to je zajímavější. Z fotek u Ikelite usuzuji, že lze udržet delší časy. Evidentně je to "odporem" prostředí a výborným obouručním držením. U malých pouzder to tak zásadní nebude.

 • Jirka Mlčoch
  Jirka Mlčoch
  19.08.2005 00:27

  moc pekny clanek, u ktereho jsem si dobre pocetl

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (5)

Tisknout článek

Tip na článek

Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky
Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky

Ši­ro­ko­úhlé ob­jek­tivy ne­boli ši­ro­káče jsou mezi fo­to­grafy ob­lí­bené, ale ne vždy je snadné se mezi nimi vy­znat. Proto při­ná­šíme pře­hled nej­lep­ších ši­ro­ko­úh­lých ob­jek­tivů pro Ni­kon a Ca­non.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

Články v sérii:

Další články ze série
FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace