Nikon oznámil vývoj nové bezzrcadlovky Z9

Nikon oznámil vývoj první vlajkové lodě s bajonetem Nikon Z: Nikon Z 9. Bude se jednat o plnoformátový bezzrcadlový fotoaparát (formát FX) a vydání je plánováno na letošní rok 2021. Tento nový fotoaparát bude disponovat novým senzorem (podle spekulací o rozlišení 46Mpx), novým výkonným procesorem a schopností natáčet 8K video.

Fotoaparát Z 9 by měl disponovat těmi nejlepšími techno­logiemi, které má společnost Nikon k dispozici. Při­nese tak zatím nejlepší výkon v oblasti statických snímků i vide­a v historii spo­lečnosti Nikon a bude splňovat nejvyšší potřeby profesionálů v široké škále žánrů.

Využívat bude nově vyvinutý skládaný snímač CMOS formátu FX a nový procesor pro zpracování obrazu. V reakci na rostoucí nároky na rozlišení videa zahrne i podporu pro nahrávání videa v rozlišení 8K.

Fotoaparát Nikon Z 9 by měl představovat ztělesnění maximálního výkonu, který převýší předchozí digitální zrcadlovky a zrcadlové fotoaparáty. Bude také přímým konkurentem stávajících profesionálních fu­ll-frame bezzrcadlovek, jako je Sony Alpha 1 nebo Canon R5.

? lze pořídít v ? českých e-shopech za cenu ? – ?
(Zdroj: Heureka.cz)

Recenzi fotoaparátu Sony A1 naleznete zde.

? lze pořídít v ? českých e-shopech za cenu ? – ?
(Zdroj: Heureka.cz)

Uživatelský test Canon R5 naleznete zde.

Informace týkající se vydání tohoto produktu budou oznámeny později.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Fotografování polárních září
Fotografování polárních září

Fo­to­gra­fo­vání Au­rora bo­re­a­lis ne­boli po­lární záře na Is­landu. Is­land leží upro­střed au­ro­rár­ního ob­louku naší pla­nety, takže má velmi dobrou prav­dě­po­dob­nost vi­di­tel­nosti po­lární záře i při re­la­tivně sla­bých vý­ro­nech slu­neč­ního vě­tru. Sedm let starý člá­nek o fo­to­gra­fo­vání po­lár­ních září jsem ak­tu­a­li­zo­val o nové fo­to­gra­fie a nové po­znatky, jak fo­to­gra­fo­vat po­lární záře. 

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram