Fujifilm S200EXR převzal výhody ultrazumů řady S a současně technologie kapesní F200EXR. Jen reálné snímky ukáží, jak se toto spojení povedlo.

Nastavení a funkce fotoaparátu

Režimy
Scénické režimy

Kompletní přehled expozičních režimů najdete na výše uvedených stránkách. Lze použít veškeré standardní režimy.

EXR režim EXR režim

Zásadní je však plně automatický režim EXR, u něhož lze vybrat ze čtyř druhů. Cílem tohoto režimu je „vyrobit“ dobrou fotografii za jakýchkoliv podmínek. A je třeba konstatovat, že se to daří. Aparát si sám zvolí, jakou použije citlivost, jak moc prosvětlí stíny a dokonce zvolí i rozlišení fotografie. Výčet režimů EXR: Plně automatický, Priorita rozlišení, Nízký šum a vysoké ISO, Velký dynamický rozsah. Je celkem jedno, jak „to funguje“, jediné, co je třeba vědět, je, že výsledná fotografie může mít menší rozlišení, než je maximum fotoaparátu. I zde jsou výsledky ovšem za všech podmínek velmi dobré, minimálně tak dobré, jako byly u F200EXR. Používání režimu EXR Auto lze doporučit za složitějších podmínek, začátečníkovi, atp.

Více informací najdete v (anglickém) manuálu fotoaparátu. Pro kompletní výčet všech funkcí doporučuji prostudovat výše uvedené odkazy, protože jejich popis je nad rámec tohoto testu. Opět musím zopakovat, že množství podstatných, méně podstatných, nebo jen zajímavých funkcí a „funkciček“ je v poslední době v tomto segmentu fotoaparátů tolik, že není v možnostech recenzí je řádně všechny nějak popsat, posoudit, „oznámkovat“ a předat údaje uživateli.

Video

Video Video

Video je nejslabší, až přímo slabá stránka tohoto modelu. Maximální rozlišení pro natáčení videa s mono zvukem je totiž pouze VGA.

Prohlížení snímků

Při prohlížení jsou k dispozici standardní funkce (viz. doprovodné snímky). Fotoaparát nedisponuje HDMI rozhraním, takže nelze na HD televizorech přehrávat snímky ve vyšším rozlišení.

Líbil se vám článek?

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru
  • Jindřich Dvořák
    Jindřich Dvořák
    23.04.2010 09:16

    Možná to chtělo se trochu víc rozepsat, na druhé straně - člověk si utvoří názor podle fotografií. Chromatická vada je na některých snímcích docela značná (zkušenost), ale většinou stačí změnit ohnisko nebo úhel záběru a naprosto zmizí. Horší je to s mydlením detailů v jpg (což se možná dá řešit změnou nastavení, ale zatím jsem na to nepřišel), na druhé straně na výtiscích do A4 je to docela v pohodě a pokud ne, lze fotit do RAW. Rychlost sériového snímámí je tak tak dostatečná, možnosti nastavení neuvěřitelně široké, zámek expozice výborný. Není problém s fotkami 800 ISO, což je proti ostatním kompaktům obrovská výhoda. A ta ergonomie, prostě bezkonkurenční... Zrcadlovka to jistě není, ale za 2/3 až polovinu ceny základního kitu si člověk užije hodně zábavy. Pořídil jsem si, zatím nelituju.

  • Jiří Novotný 1
    Jiří Novotný 1
    17.05.2010 11:08

    Vlastnil jsem kdysi Fuji S7000 a od té doby nedám na ultrazoomy a kompakty od Fuji dopustit.
    Díky poměrně vekému chipu EXR se S200EXR kvalitou fotek přibližuje k nejlacinějším zrcadlovkám. Prodejci budou muset vyladit cenu, protože nejlacinější kit Sony A230 je za 8 900 Kč. Díky za recenci.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (2)

Tisknout článek

Tip na článek

Jak funguje režim vysokého rozlišení
Jak funguje režim vysokého rozlišení

40 mo­delů fo­to­a­pa­rátů dnes ge­ne­ruje fo­to­gra­fie s vy­so­kým roz­li­še­ním (high re­so­lu­tion mode) ty­picky 4× vět­ším, než je roz­li­šení vlast­ního sen­soru. Pa­na­so­nic Lu­mix 5S II tak zvýší množ­ství pi­xelů z 24Mpix na 96Mpix. Re­žim vy­so­kého roz­li­šení u Pa­na­so­nic Lu­mix 5S II jsem vy­zkou­šel na Šu­mavě při fo­to­gra­fo­vání hor­ského po­toka dlou­hými časy, kra­jiny krát­kým te­le­ob­jek­ti­vem a rysa os­t­ro­vida krát­kou ex­po­zicí.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram