FOTOVIDEO LISTOPAD 2022

Barevnost listopadového FotoVideo podtrhujeme už v úvodu úžasnými fotkami a krásným vyprávěním Františka Ortmanna, výrazné osobnosti současné české fotografie. V krátkém závěsu za ním najdete neopakovatelné rady a postřehy Tomáše Třeštíka a Tomáše Lébra. Po dvoustranách recenzí nových knih Šimona Pikouse a Jaroslava Kučery následuje excelentní FotoEsej Kevina V Tona. Přečtěte, prohlížejte, ale nezastavujte se!

V medailonu Vladimíra Birguse vzpomíná Václav Podestát na řadu jeho významných fotografických cyklů, které opravdu stojí za shlédnutí. Hned na následujících stranách najdete krásný rozhovor Borise Stojanova o tom, jak se před deseti lety seznámil s Pavlem Sukem a Lenkou Damborskou a samozřejmě s jejich naprosto originální tvorbou.

Následují praktické rady, krásné recenze a testy a novinky a přesná dávka vašich nejlepších fotografií z tématu Makropříroda. Jistě vás upoutají zkušenosti Petra Šálka, Jaroslava Hory, Filipa Hrebendy, Borise Stojanova a Petra Březiny, které jsou vážně a doslova k nezaplacení.

Druhé soutěžní téma nového 23. ročníku soutěže Fotograf roku se jmenuje:

MAKRO a má uzávěrku 30. listopadu 2022 – pospěšte si a vyhrajte!

Původně vědecká a lékařská disciplína, která byla přijata i v „běžné“ fotografii jako uznávaná forma. Technicky relativně náročná na vybavení – je třeba vlastnit makroobjektiv, nebo alespoň makro předsádku. Profesionálně pojaté makro se v dnešní neobejde bez sáněk, blesků a skládání z mnoha záběrů. Ovšem i „obyčejné“ makro má své místo ve fotografii. U makrofotografie je velmi důležité světlo a vhodné pozadí, které při rozostření neobsahuje rušivé oblasti. 

Namátkou vybíráme z obsahu listopadového FotoVideo:

  • FRANTIŠEK ORTMANN – BARVY LETNÍ LETNÉ - „Ta snová atmosféra v okamžiku zhasnutí v šapitó či sále.“
  • ANI ČERNÁ, ANI BÍLÁ – OTTO VÁVRA, FOTOGRAF - Recenze další knihy z úžasně fotogenického Liberecka
  • JAROSLAV KUČERA – KLID PŘED BOUŘÍ - Nová kniha s 280 fotografiemi, kterou můžete mít!
  • LAOWA PŘEDSTAVUJE – DESÍTKA „ŠUŠU“ ČI PALAČINKA? - Laowa 10 mm f/4 Cookie v rukou Borise Stojanova.
  • JAROSLAV HORA – JAK SE FOTÍ MADEIRA? - Ve druhém dílu naší rubriky Jak se fotí najdete odpověď. 
  • PROFESIONÁLNÍ OBRAZOVÝ SYSTÉM V TELEFONU? - To jsou nejnovější vlajkové smartphony řady Xiaomi 12T. 

Vybírejte si z velké várky dárků (budou Vánoce!) k celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo!

Vyberete si skvělou knihu Fotografujeme digitální bezzrcadlovkou, nový lehký batoh Manfrotto, nebo hodnotný poukaz na čištění čipu, dámskou kabelku, příručku k domácímu tisku, fotografickou knihu plnou esejů, další batoh, kartu, poukázku na workshop! Nebo třeba některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro? Co takhle celoroční předplatné sofrware ZONER nebo poukaz na zdarma stahování na Ulož.to? Vybírejte a neváhejte. Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/…/predplatne/

Věříme, že vás listopadové vydání časopisu FotoVideo potěší!

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Full-frame formát
Full-frame formát

Full-frame fo­to­a­pa­ráty jsou v sou­čas­nosti do­stup­nější, než kdy dříve a téměř všichni vý­robci ně­jaké ve svém port­fo­liu mají. Má dnes smysl po­u­ží­vat něco ji­ného, nebo je zkrátka full-frame krá­lem fo­to­tech­niky a pře­mýš­let nad men­šími či vět­šími sen­zory už ztra­tilo pro vět­šinu fo­to­grafů cenu? A proč se tomu vlastně říká „full-frame“? Zjis­títe v článku.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram