FotoVideo únor 22

Je tu nové, již druhé vydání roku 22. Vedle pravidelných rubrik tu najdete větší množství praktických rad a inspirativních informací. Potěšilo nás, že zde najdeme portréty Soňi Šeré, kterou známe z naší galerie, v tištěné podobě. Dokonce již na titulce! Dozvíte se, jaké je nové téma Fotografa roku a jiné.

Únorové vydání nabízí výběr žánrů, které lze určitě i v tomto tak trochu světlo postrádajícím měsíci fotit. Ze statistik je jasné, že času pro exteriérové focení je méně (samozřejmě v případě, pokud zůstáváme v českých a slovenských krajích) díky tradičnímu nedostatku jasného denního světla. Vždyť dle statistiků dlouhodobá průměrná doba slunečního svitu se v tomto měsíci pohybuje okolo 65 hodin.

Technika pokročila a je stále světelnější a světelnější a stačí si vybrat správné oblečení a vyrazit. Existují samozřejmě extrémy, do kterých se jen tak nikdo nepustí. O jednom takovém focení a natáčení dronem v podání Josefa Krajňáka při teplotách kolem minus 50 stupňů si můžete přečíst právě v tomto vydání.

© Will Saunders / Red Bull Illume

© Will Saunders / Red Bull Illume

Milovníky dokonale extrémních sportů jistě zaujmou vítězné fotografie světové Red Bull Illume Image Quest 2021, mezi nimiž na jedné z nejvyšších příček sídlí fotografie vynikajícího českého fotografa Jana Kasla. Hlavní cenu za rok 2021 získal Will Saunders. Celkově se v této soutěži sešlo až neuvěřitelné množství vynikajících fotografií a videí.

© Jan Kasl / Red Bull Illume

© Jan Kasl / Red Bull Illume

Mezi čerstvě vonícími stránkami únorového FotoVideo si nezapomeňte prohlédnout rockové fotografie a por­tréty Soňi Šeré, jejíž fotografie známe z naší galerie. Potěšilo nás, že jeden je dokonce na titulce. Soňo, gratulujeme! Mít fotografie v tiš­těné podobě je dnes již vzácnější.

Prohlédněte si některé z vybraných videí, která jsou v článcích nabízena formou QR kódu. Získáte tak další zajímavé informace!

Téma 22. ročníku soutěže Fotograf roku

MÉ ZÁTIŠÍ – má uzávěrku 27. 02. 2022

Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

Obsah únorového vydání:

  • SOUTĚŽ: RED BULL ILLUME IMAGE QUEST 2021

Výsledky šestého pokračování této soutěže vyhlášeny

  • INSPIRACE / VÝSTAVA: JOSEF SUDEK /OTTO ROTHMAYER

„Oba muže spojovalo výtvarné nadání…“

  • PRAXE: FOTOGRAFIE? TO CHCE TISKNOUT

Potřebné rady od fotografa Josefa Arnošta

  • VELKÝ TEST: LIBOR VEICENBACHER

Nikon Z9 z ptačí perspektivy

  • TECHNIKA: BORIS STOJANOV – LAOWA PŘEDSTAVUJE

Jak se fotí s 85 mm f/5.6 2× Ultra Macro APO

  • FOTOGRAF ROKU: SLEDUJTE SOUTĚŽNÍ KATEGORII SKENUJ A VYHRAJ SILVERFAST

Vyhrajte některou z cen v celkové hodnotě téměř 100.000 Kč!

Vyberte si dárek k předplatnému FotoVideo:

S předplatným časopisu FotoVideo získáte další nové dárky. Chcete fotografickou knihu, batoh, kartu, poukázku? Vyberte si některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro, knihu, nebo předplatné software ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání před­platného FotoVideo je stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 80 % jeho normální, prodejní ceny. To se vyplatí! 

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (7)

Tisknout článek

Tip na článek

Fotografování polárních září
Fotografování polárních září

Fo­to­gra­fo­vání Au­rora bo­re­a­lis ne­boli po­lární záře na Is­landu. Is­land leží upro­střed au­ro­rár­ního ob­louku naší pla­nety, takže má velmi dobrou prav­dě­po­dob­nost vi­di­tel­nosti po­lární záře i při re­la­tivně sla­bých vý­ro­nech slu­neč­ního vě­tru. Sedm let starý člá­nek o fo­to­gra­fo­vání po­lár­ních září jsem ak­tu­a­li­zo­val o nové fo­to­gra­fie a nové po­znatky, jak fo­to­gra­fo­vat po­lární záře. 

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram