Nové filmové objektivy Samyang

Nové modely přichází s kvalitou obrazu a vysokou světelností typickými pro řadu VDSLR a mají navíc ochranu proti nepříznivým vlivům počasí, 9 lamelovou clonu nebo také ohniskové vzdálenosti vyznačené po obou stranách pro profesionálnější využití. Objektivy jsou dostupné v 7 bajonetech (včetně Sony FE a Canon RF) s pokrytím full frame.

Společnost Samyang Optics oznámila příchod řady objektivů VDSLR MK2, aktualizované původní řady filmových objektivů, obohacené o nové funkční prvky. Řadu MK2 tvoří 4 nejvíce využívané ohniskové vzdálenosti: 24mm T1.5, 35mm T1.5, 50mm T1.5 a 85mm T1.5.

Vaše první sada filmových objektivů

V roce 2014 uvedením průkopnické řady filmových objektivů VDSLR byl Samyang první na trhu v této oblasti. Díky kvalitě obrazu pomohla tato řada prvních filmových objektivů nezávislým filmařům a režisérům nízkorozpočtových projektů rozšířit sféru jejich tvůrčí práce. Během posledních 6 let Samyang využil zkušeností na trhu a nyní přináší aktualizovanou řadu VDSLR MK2 s užitečnými funkcemi.

Samyang VDSLR 24mm T1.5 MK2

Nejoblíbenější ohniskové vzdálenosti – k dispozici v 7 bajonetech

Nová řada VDSLR MK2 přichází se 4 ohniskovými vzdálenostmi: 24mm, 35mm, 50mm a 85mm. Nově se připravuje na první čtvrtletí objektiv 14mm T3.1. Všechny 4 objektivy jsou k dispozici a plně kompatibilní se 7 bajonety pro fotoaparáty: Canon EF, Sony E, Canon RF, Nikon F, Canon M, Fuji X a MFT. Jsou vhodné pro digitální zrcadlovky i bezzrcadlovky a jsou připravené podpořit všechny typy filmařů.

Clonový kroužek s plynulým dlouhým chodem nastavení clony bez cvakání

Kompaktní velikost objektivů VDSLR z nich činí ideální pomocníky pro ruční natáčení nebo natáčení pomocí gimbalu. VDSLR 50mm T1.5 MK2 je pouze 7,47cm dlouhý a váží 525,8 gramů, ale zároveň je plně vybaven ostřícím kroužkem a clonovým kroužkem s de-click funkcí clony pro plynulou a tichou změnou clony bez cvakání. Možnost zaostření nad 130° umožňuje filmařům přesně nasměrovat zaostření na objekty, čímž dosahují profesionálnějšího dojmu z natočeného záběru než s objektivy s automatickým ostřením.

Samyang VDSLR 35mm T1.5 MK2

Pokrytí snímače Full Frame

I přes kompaktní velikost, objektivy VDSLR MK2 pokrývají snímače full frame (36 × 24 mm) a jsou připraveny pro tvorbu profesionálních videí. Všechny 4 objektivy obsahují asférické optické členy pro redukci sférických a optických aberací. Model 50mm je také vybaven hybridním asférickým optickým členem, aby mohla být zachována kompaktní velikost bez kompromisů z hlediska vlastností.

Vysoká světelnost T1.5 pro situace se špatným osvětlením

Řada objektivů Samyang VDSLR MK2 je opatřena vysokou světelností T1.5 u všech 4 modelů, což filmařům šetří práci v situacích se špatným osvětlením. Také mělká hloubka ostrosti rozostří pozadí a podtrhne objekt, čímž dodá příběhu hloubku.

Samyang VDSLR 50mm T1.5 MK2

Bokeh a efekt paprskového světla

Nová řada VDSLR MK2 byla zmodernizována o 9 lamelovou clonu. Plynulý a okrouhlý bokeh přidává trojrozměrnou kvalitu a příjemný efekt rozostřenosti. 18 paprskový efekt starburst lze vytvořit pomocí nízkých clonových čísel.

Ochrana proti nepříznivým vlivům počasí

Na žádost mnoha uživatelů je řada MK2 nyní vybavena ochranou proti povětrnostním vlivům. Ta chrání tu nezranitelnější mezeru mezi objektivem a bajonetem na fotoaparátu před vniknutím prachu, vlhkosti a sněhu. Díky tomu je možné s tímto objektivem pořizovat snímky i v horších podmínkách.

Samyang VDSLR 85mm T1.5 MK2

Modernizovaná konstrukce s bočními stupnicemi

Modely Samyang VDSLR MK2 mají nový matně černý povrch. Objektivy jsou lehké, ale robustní. Stupnice vzdáleností i ohniskové délky lze načítat na obou stranách. Tyto vlastnosti umožňují asistentům a pomocným kameramanům pracovat více intuitivně. 

Cena a dostupnost 

Nové objektivy budou k dodání na konci září 2020.

Maloobchodní cena objektivů:

  • Samyang VDSLR 24mm T1.5 MK2: 16.390,– Kč / 639 € 
  • Samyang VDSLR 35mm T1.5 MK2: 13.890,– Kč / 539 € 
  • Samyang VDSLR 50mm T1.5 MK2: 13.890,– Kč / 539 € 
  • Samyang VDSLR 85mm T1.5 MK2: 10.090,– Kč / 389 € 

Další model VDSLR 14mm T3.1 MK2 bude uveden v prvním čtvrtletí 2021.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Full-frame formát
Full-frame formát

Full-frame fo­to­a­pa­ráty jsou v sou­čas­nosti do­stup­nější, než kdy dříve a téměř všichni vý­robci ně­jaké ve svém port­fo­liu mají. Má dnes smysl po­u­ží­vat něco ji­ného, nebo je zkrátka full-frame krá­lem fo­to­tech­niky a pře­mýš­let nad men­šími či vět­šími sen­zory už ztra­tilo pro vět­šinu fo­to­grafů cenu? A proč se tomu vlastně říká „full-frame“? Zjis­títe v článku.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram