Canon G7 X Mark II: pro profíky i do rodiny (recenze)

Canon G7 X Mark II je pokročilý kompaktní fotoaparát, který je vhodný jako druhý přístroj k zrcadlovce, ale klidně také jako jediný fotoaparát do rodiny. Má velký 1" senzor a světelný objektiv s praktickým rozsahem ohnisek 24-100mm. Nechybí samozřejmě všechny režimy P, Av, Tv, M a podporuje i RAW. A pokud máte větší kapsy, vejde se i tam.

Recenze pokročilého kompaktu Canon G7 X Mark II:

Canon G7 X II patří do stále oblíbenější kategorie kompaktů s 1" čipem. Tato velikost senzoru (13,2×8,8mm) je přesně na pomezí tradičních malých čipů kompaktů a velkých čipů zrcadlovek.

Výhoda je jasná – dobré fotky z přístroje, který se vejde do kapsy.

Velkou zásluhu na tom má objektiv s rozumně zvoleným rozsahem ohnisek 24–100mm (v přepočtu na kinofilm) a výbornou světelností F1.8–2.8.

Kdo ocení takový fotoaparát? Za prvé jsou to pokročilí fotografové či přímo profíci, kteří potřebují druhý fotoaparát k zrcadlovce. Ti ocení možnosti manuálního nastavení (kompletní sada expozičních režimů, snímání do RAW…). Druhou skupinou budou naopak amatérští fotografové, kteří prostě potřebují slušný fotopřístroj do rodiny, na dovolenou, či do práce, ale nechtějí, aby jim utrhl kapsu (cenou i váhou).

Canon (i další výrobci, třeba Sony nebo Panasonic) se v této třídě fotoaparátů tedy snaží zavděčit oběma skupinám. Ovládání musí být jednoduché a pohodlné, cena rozumná, ale zároveň musí do malého těla zakomponovat všechna možná nastavení i funkce, známé z větších přístrojů.

Jak se to v případě tohoto konkrétního modelu povedlo si přečtěte v recenzi karla Omese:

Test fotoaparátu Canon G7 X Mark II


(pokračování článku v odkazu)

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Doporučujeme: Nejlepší bezzrcadlovky
Doporučujeme: Nejlepší bezzrcadlovky

Bezzrcadlovky nabídnou obrazovou kvalitu na stejné úrovni jako DSLR, umožní vyměňovat objektivy, jsou ale přitom menší a lehčí. Proč tedy (ne)chtít bezzrcadlovku a hlavně kterou?

Doporučujeme

Nejčtenější články:

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace