Leica - první vodotěsný kompakt X-U Typ 113

Leica uvádí svůj první vodotěsný fotoaparát: kompakt Leica X-U Typ 113. Jako ostatní modely řady X má APS-C snímač, k němu pak pevný objektiv Summilux 23mm F1.7, který odpovídá 35mm na kinofilmu. Potopíte se s ním až do 15m.

Stativy Leofoto

Leica pokračuje v řadě poměrně překvapivých novinek a ukazuje, že to s digitálními fotoaparáty myslí vážně i mimo řadu M a S.

Novinka Leica X-U Typ 113 je vodotěsný kompakt s APS-C senzorem s 16MPx a pevným objektivem odpovídajícím 35mm (reálně 23mm) s přídom­kem ASPH a vysokou světelností F1.7.

Vodotěsná je až do 15m.

Disponuje bleskem, který je posunut až dopředu na obrubu objektivu, aby bylo jeho světlo využito co nejlépe a nedocházelo ke stínění. Díky tomu je dokonale v optické ose. Směrné číslo je 5 (při ISO 100)

S fotoaparátem natočíte i Full HD 30p video, což neohromí, ale ani neurazí, důležitá bude reálná kvalita záznamu. 

Samozřejmostí je odolná kovová konstrukce a zpracování na úrovni. Povrch je potažen protiskluzovou gumovou vrstvou. Ovládání je typicky „Leicovské“ pomocí přímých voličů časů i hodnot clony.

Podle výrobce je design fotoaparátu vytvořen ve spolupráci s firmou Audi.

Neobvyklou, ale šikovnou funkcí je „podvodní režim“ (Underwater mode, UW), který po stisknutí tlačítka nastaví vyvážení bílé na režim „pod vodou“ a softwarově eliminuje optické zkreslení, které voda způsobuje.

Evropská cena bude 2400 britských liber. Za 35, respektive 50 liber lze přikoupit plovací řemínek na ruku či na krk.

Dle dobré tradice výrobce je přístroj dostupný ihned.

     

Líbil se vám článek?

Pokračovat v sérii

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky
Doporučujeme: Nejlepší širokáče pro zrcadlovky

Ši­ro­ko­úhlé ob­jek­tivy ne­boli ši­ro­káče jsou mezi fo­to­grafy ob­lí­bené, ale ne vždy je snadné se mezi nimi vy­znat. Proto při­ná­šíme pře­hled nej­lep­ších ši­ro­ko­úh­lých ob­jek­tivů pro Ni­kon a Ca­non.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

Články v sérii:

Další články ze série
FotoAparát.cz - Instagram
Setkani fotografu

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace