Canon EOS M a Nikon 1 V2 podruhé

Jak si vede Canon EOS M spolu s fotoaparátem Nikon 1 V2 v obrazové kvalitě, když se jejich čipy a jistě i zpracování obrazu tolik liší? Ve druhé části se podíváme na obrazové výstupy z obou fotoaparátů.

Setkani fotografu

Před několika dny jsme vám na na našem webu přinesli srovnání technického vybavení fotoaparátů Canon EOS M a Nikon 1 V2. Ve druhé části srovnání fotoaparátů pokračuje, tentokrát tím, co nás také velmi zajímá. Obrazovou kvalitou.

Fotografie I

 Model: Canon EOS M, F8.0; 1/180 s; ISO: 100,Ohnisková vzdálenost: 55.00 mm Model: NIKON 1 V2, F5.6; 1/500 s; ISO: 160,Ohnisková vzdálenost: 30.00 mm

Samozřejmě, že žádný fotoaparát s výměnným objektivem nemůže mít z principu funkce makro bez makroobjektivu. Přesto je reálná možnost focení z blízka na delší ohnisko u obou aparátů zajímavá. A ještě zajímavější je výsledek. Oba dokáží velmi dobře rozmáznout popředí/pozadí. A to i pro relativně vysoká clonová čísla. Takže v první chvíli si s výsledky jistě vystačíte.

Poznámka: není-li řečeno jinak, jsou fotoaparáty v továrním nastavení ovšem s maximální kvalitou uloženého jpg. Výsledné výřezy vznikly konverzí snímků do formátu tiff, provedením veškerých úprav a následnou konverzí do jpg při kvalitě 99% v ZPS.

Náhled na celkovou scénu Výřez, Model: Canon EOS M, F5.6; 1/90 s; ISO: 100,Ohnisková vzdálenost: 18.00 mm

Náhled na celkovou scénu Výřez, Model: NIKON 1 V2, F3.5; 1/400 s; ISO: 160,Ohnisková vzdálenost: 10.00 mm

Oba objektivy si ve spolupráci s továrním nastavením s aberací neporadí dokonale. Mírně lépe ji potlačuje V2.

Líbil se vám článek?

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru
 • m k 7
  m k 7
  20.01.2013 09:58

  "V2 však prakticky neobsahuje (barevný) šum, který u Mka najdeme. "
  Důvd bych hledal v nevypnutelné redukci šumu.

 • jiří weiser
  jiří weiser
  02.02.2013 12:03

  Zdravím...můj dojem je,že Canon má lepší kontrast i ostrost a Nikon zobrazí více detailů na fotkách v noci....a teď babo raď.(osobně se vždy přikláním k foťákům s větším čipem)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (2)

Tisknout článek

FotoMaraton Sumava

Tip na článek

Rozhovor: Praktické tipy na fotografování
Rozhovor: Praktické tipy na fotografování

V tomto článku si před­sta­víme trošku ne­tra­diční fo­to­gra­fické rady, pro­tože To­máš Gá­lik ze Zo­ner Photo Stu­dia po­radí, jak nej­lépe na­sta­vit fo­ťák a fo­tit, aby se fotky co nej­jed­no­du­šeji upra­vo­valy v po­čí­tači a aby vý­sledky byly co nej­lepší.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram
FotoMaraton Sumava

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace