FOTOVIDEO ŘÍJEN 2023

S novým měsícem, již tradičně, přinášíme malou ochutnávku magazínu FotoVideo pro řijen 2023. V tomto čísle Vás čekají nové rozhovory, fotoudálosti a spustu dalšího.

Hned v úvodu najdete novou šestistránkovou rubriku mistrovských fotografií Václava Chocholy, následují zajímavé informace z letošního setkání v Arles, nechybí hodně zajímavé rozhovory s osobnostmi a fotografy, jejichž akčnost a kreativitu máme rádi. Vedle toho přinášíme spoustu nových poznatků a zajímavostí z optické a digitální techniky a nezapomínáme samozřejmě na pro nás už typický na analog. Ten se mnohým z nás vryl pod kůži tak, že se prolíná celým naším životem. Pro milovníky stříbrného plátna nabízíme mimořádně recenzi jednoho skvělého filmu a také návod, jak si vytvářet rodinné i třeba spolkové kroniky. Samozřejmě nechybí ani pozvání na jednu z nejvýznamnějších akcí podzimu, kterou je FotoŠkoda FEST. Vyhodnocení desátého tématu Kaple, kostely a křížové cesty vám nemůže ujít v seniorské a ani juniorské kategorii. Blahopřejeme a klobouk dolů před všemi, kteří se umístili v první dvacítce a získali další body do celkového pořadí. V závěru naší říjnové expanze je vedle rad, jak fotit architekturu i zajímavá pomůcka pro tento žánr! Víte, jak vypadá fotografův Saturnův prstenec či Saturnovo oko? V technické části s námi vybírejte třeba objektiv Tamron, dostupný monitor EIZO nebo zajímavé bračny Manfrotto.

To je ve stručnosti obsah tohoto akčního, říjnového vydání tak trochu v kostce, a vy si z něj určitě vyberete, či ho „přelouskáte“ celé, což už je už jen a jen na vás. Dovolujeme si vám k tomu popřát pohodu a stále dobrou náladu.

POZOR! Je zahájen 24. ročník soutěže Fotograf roku!

První soutěžní téma: Příroda

Téma pro každého, kdo rád chodí na procházky a výlety s fotoaparátem. Zachyťte zajímavá místa, neobvyklé seskupení stromů, či vzácnou květinu. Prostě cokoliv Vám přijde v přírodě krásné. Není omezeno konkrétními fotografickými postupy (krajinná fotografie, detail a podobně). Zjednodušeně řečeno vyfoťte to, co se Vám líbí a jak se Vám chce. Vkládejte vaše soutěžní fotografie nejpozději do 31. října 2023!


     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Jak vybrat objektiv: f/4 nebo f/2,8
Jak vybrat objektiv:  f/4 nebo f/2,8

Mezi se­to­vými zo­o­mo­vými ob­jek­tivy pro za­čí­na­jící fo­to­grafy a pro­fe­si­o­nál­ními ob­jek­tivy se svě­tel­ností f/2,8 v ce­lém roz­sahu leží zo­o­mové ob­jek­tivy ob­jek­tivy se svě­tel­ností f/4 rov­něž v ce­lém roz­sahu. Jsou lehčí a lev­nější. Není to pří­liš velký kom­pro­mis?

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram