Sony Alpha 7C a objektiv FE 28-60mm F4-5.6

Společnost Sony dnes představila několik přírůstků do své řady foto a video produktů - fullframový fotoaparát Alpha 7C, zoomový objektiv FE 28-60mm F4-5.6 a blesk HVL-F28RM

Alpha 7C představuje nejmenší a nejlehčí fullfra­mové tělo na světě s pokročilým autofokusem, videem ve vysokém rozlišení 4K a dalšími schopnostmi. Ve spojení s nejmenším a nejlehčím objek­tivem se zoomem FE 28–60 mm F4–5.6 na světě přináší tato všestranná kombinace unikátní zážitek, maximalizuje kompaktnost a všestrannost, aniž by obětovala cokoliv z výkonu fullframového fotoaparátu. Blesk HVL-F28RM umožňuje uživatelům rozšířit fotografické možnosti díky vynikající kompaktnosti a inteligentnímu ovládání intenzity světla spojeným s detekcí obličeje ve fotoaparátu.

Nová Alpha 7C: Výkon fullframového fotoaparátu v kompaktním provedení

Nový model Alpha 7C kombinuje fullframovou kvalitu obrazu Sony, pokročilé funkce automatického ostření a všestranné funkce snímání videa v neuvěřitelně lehkém a kompaktním designu. Nový fotoaparát je vybaven 35mm plnoformátovým snímačem CMOS Exmor R ™ s 24,2 MP (přibližně efektivní) se zadním osvitem a obrazovým procesorem BIONZ X ™, které zajišťují vysokou citlivost a rozlišení, široký dynamický rozsah 15 kroků nebo také vysokorychlostní zpracování obrazových dat.

S rozměry pouhých 124,0 mm x 71,1 mm x 59,7 mm a hmotností pouhých 509 g se Alpha 7C podobá velikostí i hmotností fotoaparátům s APS-C. Alpha 7C má parametry nejmenšího a nejlehčího kompaktního modelu na světě díky vylepšenému 5osému stabilizačnímu systému v těle, přepracovaným závěrkám a využití monokokové konstrukce, která se často používá u karoserií automobilů a letadel. Navzdory kompaktním rozměrům těla Alpha 7C dosahuje stabilizace 5 krokům EV. Umožňuje tak fotit snímky, aniž by bylo nutné použít stativ. Vysokokapacitní baterie NP-FZ100 navíc poskytuje dostatek energie k zachycení 740 snímků při použití LCD displeje nebo 680 snímků při použití hledáčku.

Kvalitní snímky

Nový Alpha 7C od společnosti Sony kombinuje vysoké rozlišení s nízkou hladinou šumu. Uživateli tak nabízí kvalitní obraz pro každodenní nahrávání videa a fotografování, například při fotografování přírody, portrétů, sportů, pouličních fotografií a dalších. Horní hodnota standardní citlivosti ISO je 51 200, ale rozsah lze rozšířit až na ISO 50–204 800 pro fotografování při slabém osvětlení s nízkým šumem. Alpha 7C také podporuje 16bitové zpracování a 14bitový výstup RAW pro přirozenou gradaci.

Pokročilé automatické ostření

Díky funkci Real-time Tracking, která využívá umělou inteligenci, dokáže Alpha 7C při namáčknutí spouště do poloviny automaticky udržovat přesné zaostření. Kromě toho se dá “Tracking On + AF-On” nově přiřadit programovatelnému tlačítku, takže je lze nyní aktivovat současně při stisknutí tlačítka AF-ON. Fotografovaný objekt je navíc možné zaostřit pouhým dotykem na displeji po aktivaci funkce „Touch Tracking“ v menu, která je k dispozici pro fotografie i videa. Mezi funkce automatického ostření modelu Alpha 7C patří také funkce Real-time Eye AF, která funguje pro lidi i zvířata, která pomáhá dosáhnout rychlého a přesného zaostření. Funkce Real-time Tracking (při nastavení „Priorita obličeje / očí v AF“ ) při fotografování lidí detekuje oči a obličej fotografovaného a uzamkne v reálném čase zaostření.

Alpha 7C poskytuje rychlé a spolehlivé automatické ostření s velkým pokrytím snímače, které se při zaostření na fotografovaný objekt okamžitě zamkne, aniž by došlo k rozostření, a to díky systému 693 AF bodů fázové detekce, které pokrývají přibližně 93 % snímku, v kombinaci s dalšími 425 body detekce kontrastu, který zajistí spolehlivé zaostření.

Alpha 7C dále nabídne sériové snímání rychlostí až 10 sn. / s s AF / AE (automatická expozice), při němž využívá nově vyvinutou jednotku závěrky a vylepšený systém zpracování obrazu. Umožňuje také sériové snímání rychlostí až 8 sn. / s v režimu živého náhledu s minimálním zpožděním zobrazení v hledáčku / na displeji. Tím usnadňuje dosažení stabilní kompozice také v případě, že se fotografovaný objekt intenzivně pohybuje. Alpha 7C umožňuje pořídit až 223 snímků ve formátu JPEG (Fine L), 115 komprimovaných snímků RAW nebo 45 nekomprimovaných snímků RAW v jedné nepřetržité sérii a dosahuje vysoce precizní a spolehlivé přesnosti automatického ostření při zhoršených světelných podmínkách až do EV-4. Tyto funkce usnadňují snímání rychle se pohybujících objektů s absolutní přesností.

Rozšířené možnosti videa

Fullframová funkce full-pixel readout bez nutnosti slučování pixelů umožňuje zaznamenat více než dvojnásobné množ­ství dat potřebných pro 4K video (QFHD: 3840 × 2160). Následně dojde k jejich převzorkování, díky čemuž vzniknou kvalitní 4K záběry. Alpha 7C navíc podporuje profily HDR (HLG) a S-Log / S-Gamut, Slow & Quick motion, vysokorychlostní nahrávání ve Full HD rychlostí 120 sn. / s a další pokročilé funkce pro kvalitní videozáznamy.

Alpha 7C navíc disponuje funkcí Real-time Eye AF také pro natáčení videa. Tato funkce automaticky s vysokou přesností a spolehlivostí sleduje oko, takže se uživatel může plně soustředit na obsah, nikoli na ostření. Uživatelé si také mohou přizpůsobit rychlost přeostření AF pomocí sedmi možností nastavení a citlivost pro změnu zaostření na objekt s pěti možnostmi nastavení. Pro snímání filmů je k dispozici také funkce Touch Tracking.

Alpha 7C je vybavena výklopným LCD displejem s bočním otevíráním a nastavitelným úhlem, který usnadňuje nahrávání selfie, pořizování záběrů z nadhledu, záběrů u země nebo z jakéhokoli jiného úhlu, z něhož uživatel potřebuje snímat. Umístění tlačítka MOVIE v horní části fotoaparátu usnadňuje ovládání při nahrávání v režimu selfie. Model Alpha 7C navíc nahrává zvuk ve vysoké kvalitě tak, aby ladil s obrazovým záznamem. Patice Multi Interface (MI) fotoaparátu byla vybavena digitálním zvukovým rozhraním, které umožňuje připojení mikrofonu ECM-B1M „Shotgun“ nebo adaptéru XLR-K3M XLR pro vstup digitálního zvuku přímo přes patici MI pro čistší a jasnější zvukový záznam. Stejně jako u ostatního příslušenství pro patici MI nejsou potřeba žádné kabely ani baterie. K dispozici je také konektor pro sluchátka a mikrofon pro přesné sledování zaznamenávaného zvuku. Metadata připojená k videozáznamům pořízeným na fotoaparátu vertikálně umožňují, aby byly záznamy po přenosu do smartphonu také přehrávány a editovány v režimu na výšku (portrét).

Navrženo pro spolehlivost

Alpha 7C byla navržena s ohledem na uživatele. Velký dotykový LCD displej typu 3.0 s přibližně 921 tis. body poskytuje optimální viditelnost i za jasných venkovních podmínek a plně podporuje dotykové ovládání. Alpha 7C je navíc vybavena vysoce kvalitním režimem zobrazení pro jemnější a přirozenější detaily, který doplňuje hledáček XGA OLED Tru-Finder ™ EVF s 2,35miliony bodů (přibližně). Alpha 7C nabízí funkce, které zjednodušují ovládání v průběhu fotografování i po jeho ukončení, například možnost naprogramovat tlačítko Fn a další. Fotoaparát je také odolný proti prachu a vlhkosti, takže splňuje potřeby pro fotografování v náročných podmínkách.

Pro zjednodušení pracovního postupu a pro pohodlné sdílení nabízí funkce bezdrátové komunikace kompatibilní s Wi-Fi možnost přímého přenosu obrázků a filmů do smartphonu nebo tabletu, jejich prohlížení a ukládání. Kromě běžného pásma 2,4 GHz umožňuje podpora standardu 11ac přenos prostřednictvím pásma 5 GHz (IEEE 802.11a / b / g / n / ac), takže si uživatelé mohou zvolit stabilní a vysokorychlostní přenos s nízkou mírou rušení. K dispozici je také konektor USB Type-C®, který podporuje SuperSpeed USB 5 Gb / s (USB 3.2). To umožňuje rychlý přenos snímků během vzdáleného fotografování z počítače a napájení z externích mobilních baterií.

Nový FE 28–60mm F4–5.6: Nejmenší a nejlehčí fullfra­mový zoomový objektiv na světě s vysokou kvalitou obrazu

Nový objektiv FE 28–60 mm F4–5.6 je nejmenším a nejlehčím stan­dardním zoomovým objektivem na světě. Optimální uspořádání 3 asférických členů objektivu účinně potlačuje aberace v celém rozsahu zoomu a dosahuje vysokého rozlišení od rohu k rohu. Minimální zaostřovací vzdálenost 30 cm (28mm) až 45 cm (60mm) umožňuje fotografování zblízka. Objektiv se proto ideálně hodí pro každodenní použití nebo vlogování pomocí gimbalu či gripu.

S hmotností 167 g, průměrem 66,6 mm x 45 mm v kombinaci s optimální mechanickou a optickou konstrukcí, která je výsuvná, dosahuje FE 28–60 mm F4–5.6 bezkonkurenční kompaktnosti a nízké hmotnosti. Díky tomu ho mohou uživatelé snadno nosit neustále s sebou. Je vhodný od každodenního fotografování až po fotografování přírodních scenérií, portrétů a cestování. V kombinaci s fotoaparátem Alpha 7C se jedná o nejmenší a nejlehčí sestavu fullframového fotoaparátu a objektivu na světě. I přes své kompaktní rozměry a nízkou hmotnost je FE 28–60 mm F4–5.6 odolný proti prachu a vlhkosti a umožňuje použití různých filtrů s průměrem 40,5 mm.

Objektiv FE 28–60 mm F4–5,6 zajišťujerychlé a přesné automatické ostření díky lineárnímu motoru a umožňuje využití funkcí Real-time Tracking a Real-time Eye AF. Kromě pokročilých funkcí automatického zaostřování Sony disponuje FE 28–60 mm F4–5.6 také konstrukcí umožňující vnitřní ostření, takže při zaostřování a záběrech zblízka zůstává jeho délka beze změny. Díky tomu mohou uživatelé snadno zachytit širokou škálu obsahu od běžného natáčení po pohodlné vlogování.

Nový HVL-F28RM: Kompaktní blesk s kontrolou intenzity světla podporuje funkci detekce obličeje

HVL-F28RM je kompaktní blesk pro bezzrcadlové fotoaparáty Sony, který byl navržen tak, aby s nimi tvořil kompaktní a dobře ovladatelný systém, který nabízí spolehlivý a stabilní výkon charakteristický pro výrobky společnosti Sony. Ve srovnání s HVL-F32MHVL-F28RM o 12 % menší objem a o 7% nižší hmotnost..

HVL-F28RM přináší konzistentní světelný výstup GN28, optimalizovanou distribuci světla a konzistentní výkon blesku, který nenarušuje pracovní proces uživatele. Tento nový blesk je také vybaven nově představeným ovládáním blesku od Sony, které spolupracuje s technologií detekce obličeje. Při použití s kompatibilním fotoaparátem automaticky zohledňuje rovnováhu mezi světlem dopadajícím na tvář fotografovaného objektu a okolním světlem a automaticky přizpůsobí přesné vyvážení bílé. Pomáhá tak zajistit, aby byl obličej fotografovaného objektu zachycen v přirozených, realistických barvách. Kromě toho je možné ovládat kompenzaci blesku, poměr světla a další detailní parametry blesku přímo na kompatibilním fotoaparátu. Pro­gramovatelné tlačítko fotoaparátu lze nastavit tak, aby se jeho stiskem na displeji zobrazily parametry blesku, takže můžete upravit nastavení blesku, zatímco se díváte hledáčkem a držíte fotoaparát. Parametry blesku se zobrazují v jazyce, který si zvolíte pro displej fotoaparátu.

Nově vyvinutá kovová patice s robustním postranním rámem, jejíž součástí jsou také elektrické kontakty jednotky, nabízí lepší odolnost proti fyzickému poškození a pádu ze všech stran. Patice Multi Interface je vyrobena z kovu, aby se zvýšila její odolnost. Konstrukce HVL-F28RM je také odolná proti prachu a vodě. Při nasazení a upevnění blesku HVL-F28RM na fotoaparáty Alpha 7C, Alpha 7S III, Alpha 7R IV a Alpha 9 II je odolnost proti prachu a vodě vyšší, takže blesk odolá i v náročných venkovních podmínkách.

HVL-F28RM nabídne také jednoduché intuitivní ovládání s minimalistickými ovládacími prvky, včetně tlačítka výstupní úrovně osvětlení +/- pro nastavení intenzity světla, testovacího tlačítka a páčky pro uzamčení. Blesk poskytuje dostatek světla pro nasvícení odraženým bleskem. Úhel blesku je možné nastavit podle potřeby v úhlech 0, 20, 40, 60, 80 a 120 stupňů pomocí aretace pro snadné nastavení. Nový blesk je dále vybaven vestavěnou bezdrátovou radiově řízenou spouští, která spolehlivě odpálí blesk při připojení ke kompatibilnímu fotoaparátu a spárování se vzdálenou jednotkou. HVL-F28RM je možné používat jako vysílač, který může ovládat až 15 zábleskových jednotek a /nebo přijímačů v 5 skupinách do vzdálenosti až 35 metrů (114 stop) pro výjimečné ovládání osvětlení a univerzálnost. HVL-F28RM napájí dvě alkalické nebo NiMH baterie typu AA (LR6). Dvě nové alkalické baterie zajistí dostatek energie až pro 110 sériových záblesků (1/1 manuální blesk s alkalickými bateriemi)

Ceny a dostupnost

Nový kompaktní fullframový fotoaparát Alpha 7C bude v prodeji od října 2020 za přibližnou maloobchodní cenu 56 990 Kč za tělo.

Objektiv FE 28–60mm F4–5.6 s proměnnou ohniskovou vzdáleností bude v prodeji od začátku ledna 2021 s přibližnou maloobchodní cenou 13 600 Kč.

Nová sada skládající se z kompaktního fullframového fotoaparátu Alpha 7C a zoomového objektivu FE 28–60mm F4–5.6 bude v nabídce od konce října s přibližnou maloobchodní cenou 64 990 Kč.

Blesk HVL-F28RM bude v prodeji letos v zimě za přibližnou cenu 7 600 Kč.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Obsah článku

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Nový profesionální teleobjektiv M.Zuiko Digital ED 150-400mm F4.5 TC1.25x IS PRO a nový firmware k E-M1X
Nový profesionální teleobjektiv M.Zuiko Digital ED 150-400mm F4.5 TC1.25x IS PRO a nový firmware k E-M1X

Olym­pus před­sta­vil nový su­per te­le­ob­jek­tiv M.Zu­iko Di­gi­tal ED 150–400mm F4.5 TC1.25× IS PRO vhodný zejména pro fo­to­grafy wil­d­life a sportů. Tento ob­jek­tiv je vy­ba­ven ve­sta­vě­ným 1,25× te­le­kon­ver­to­rem a 5osým sta­bi­li­zá­to­rem ob­razu. K dis­po­zici bude i s vo­li­tel­ným te­le­kon­ver­to­rem M.Zu­iko Di­gi­tal 2× MC-20. Zá­ro­veň <a href=„https:/­/www.olym­pu­sob­chod.cz/“ tar­get=„_blank“>Olym­pus uvádí i nový fir­m­ware k fo­to­a­pa­rátu E-M1X s re­ži­mem na sle­do­vání a za­ost­řo­vání ptáků a vý­stu­pem RAW vi­dea.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram