Sigma uvede objektivy Art i pro bajonet Sony E (bezzrcadlovky)

Objektivy řady Art netřeba moc představovat - formou novinek i recenzí vám je pravidelně představeujeme zde na FotoAparát.cz. Dosud měly jednu společnou charakteristiku - byly určeny výhradně pro SLR bajonety. Nyní ale výrobce oznámil, že uvede i mutace pro bajonet Sony E, což je bezzrcadlový bajonet.

Devět SLR objektivů Sigma řady Art teď budou moci bez adaptéru používat i majitelé bezzrcadloévek Sony (primárně fullframe řad A7/A9).

Mutace spočívá v prodloužení zadní části objektivu do podoby jakéhosi „vestavěného adaptéru“. Jinak zůstává stejný design i optická konstrukce. Objektivy budou normálně podporovat AF včetně kontinuálního. Rovněž budou komunikovat se systémem stabilizace a systémem softwarových korekcí ve fotoaparátu.

Širokáč Sigma 14mm F1.4 ve verzi pro bezzrcadlovky, povšimněte si prodlouženého „zadku“

Půjde o tyto objektivy:

 • 14mm F1.8 DG HSM  Art
 • 20mm F1.4 DG HSM  Art
 • 24mm F1.4 DG HSM  Art
 • 35mm F1.4 DG HSM  Art
 • 50mm F1.4 DG HSM  Art
 • 70mm F2.8 DG Macro  Art
 • Sigma 85mm F1.4 DG HSM  Art
 • Sigma 105mm F1.4 DG HSM  Art
 • Sigma 135mm F1.8 DG HSM  Art

Povšimněte si, že minimálně v první vlně půjde pouze o objektivy pevné. O zoomech zatím nemáme zprávy.

Zatím jde o informaci na úrovni ohlášení budoucí dostupnosti – za jak dlouho to bude zatím nevíme. Sigma už ukázala i hotové objektivy, tak nejspíš ne příliš dlouho…

   

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

David Weinhauer - fotograf aktů
David Weinhauer - fotograf aktů

Da­vid Weinhauer je br­něn­ský fo­to­graf aktů, známý pře­de­vším svou in­stagra­mo­vou sé­rií por­trétů „Sprosté kafe“. Něj­čas­těji fotí s ama­tér­skými kli­ent­kami. Ně­které z nich chtějí fotky pro sebe, ji­ným po­má­hají v psy­cho­te­ra­pii. Na­jdou se i ta­kové, které za fo­cení ne­chtějí za­pla­tit a vy­u­ží­vají k tomu různé tak­tiky.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace