• Test objektivu Samyang XP 85mm F1.2

  Samyang XP 85/1.2 je supersvětelný portréťák pro bajonet Canon EF. Ostří se pouze manuálně, ale objektiv má potvrzovací čip a umí z těla ovládat clonu. Řada "XP" znamená nejvyšší řadu objektivů výrobce - je to solidní alternativa k Canonu 85/1.2, nebo ne? Srovnání je součástí testu. Cenový rozdíl je cca dvojnásobný... 

   0
 • Recenze: Nikon 8-15mm f/3.5-4.5E rybí oko

  Na trhu je několik extrémně širokoúhlých objektivů, mezi objektivy pro Nikon se hranice zastavila na 11 mm. Jenže před třemi týdny se vše změnilo. Nikon představil zoomovací rybí oko s ohnisky 8-15 mm. Díky tomu se fotografové dostanou na 180° úhel záběru, který objektiv vykreslí do kruhu.

   1
 • Recenze: Nikon 105mm f/1.4E

  Poslední dobou chrlí různé společnosti jeden portrétní objektiv za druhým. Může se zdát, že Nikon celkem zaostává, jelikož nedávno představil jediný – Nikon 105mm f/1.4E. A právě ten podrobně otestujeme v tomto článku.

   0
 • Test objektivu Tamron 70-200mm 1:2.8 Di VC USD G2

  Tamron 70-200mm F2.8 G2 není zdaleka první 70-200 objektiv výrobce, ale přináší mnoho zlepšení a tvoří tak velmi lákavou nabídku - nová optika, výkonná stabilizace (údajně 5EV) a utěsnění proti vodě a prachu, navíc elektronicky ovládaná clona i pro Nikon. Jaký je nejnovější světelný profi telezoom od Tamronu?

   0
 • Recenze Tamron 28-300mm f/3,5-6,3 Di VC PZD

  I když s nimi nemusíte souhlasit, mnoho fotografů chce, aby se jim překrývala ohniska všech objektivů. Zkrátka jsou rádi, když mají k dispozici správný počet milimetrů. Často to ale znamená tahat s sebou spoustu objektivů a stejně některý bude chybět. Řešením může být třeba Tamron 28-300 mm, který pokryje většinu důležitých úhlů záběru.

   1
 • Test Nikonu 28-300mm f/3.5-5.6G ED VR

  Je to spása i prokletí, velké množství různých objektivů na digitální zrcadlovky ale mnoho fotografů bere jako pozitivum. Na druhou stranu kompakty či ultrazoomy mají jeden objektiv, který má velký rozsah ohnisek, často rozumnou světelnost, a dokonce i dobré makro schopnosti. Až takto univerzální objektiv ve světě DSLR zkrátka neexistuje, přece jsou na scéně „skla“ aspoň s tím vysokým zoomem. Nikon 28-300mm f/3.5-5.6 je jedním z nich a fotografovi opravdu ulehčí život tím, že umožní vytouženou scénu oproti jiným objektivům více přiblížit.

   0
 • Recenze Nikon 24-70mm f/2.8E

  Nikon 24-70mm f/2.8 již patří mezi profesionální univerzální objektivy a nabídne vše potřebné – dobrou světelnost, kvalitní optickou stabilizaci obrazu, oblíbený rozsah ohnisek a hlavně logo Nikon, které zaručuje i tu nejvyšší kvalitu. V podstatě nabídne ve své kategorii to nejlepší. Nic ale není tak jednoduché a i tento objektiv má svá „ale“ a není nutně jednoznačnou volbou.

   7
 • Test objektivu Sigma 24-105mm F4 Dg Os HSM ART

  Hledání ideálního univerzálního zoomovacího objektivu pro full frame zrcadlovku není lehký úkol. Mezi adepty se řadí i Sigma 24-105 s konstantní světelností f/4. Je sice o několik tisíc dražší než setové objektivy, ale zároveň se snaží konkurovat klidně i o deset tisíc korun dražším objektivům, než stojí ona sama. Jak obstojí v testu?

   0
 • Objektivy Sony FE 100mm F2.8 STF GM a FE 85mm F1.8 naživo

  O těchto novinkách pro bezzrcadlovky Sony jsme na našich stránkách již psali. nyní jsme měli možnost si s nimi zafotografovat na tiskové konferenci ve Velké Británii naživo a přinášíme vám první zkušenosti i fotky v plném rozlišení. Připomeňme, že 100/2.8 GM je objektiv s apodizačním filtrem pro extra jemný bokeh a 85/1.8 bude plnit roli levnějšího portréťáku. Oba jsou velmi zajímavé, jak se dozvíte v článku...

   0
 • Test objektivu Tamron 24-70mm f/2,8 SP Di VC USD

  Tamron 24-70 f2.8 je objektiv vyšší třídy, který v podstatě konkuruje objektivům Nikkor, Canon nebo Sony se stejnými ohnisky i světelností, avšak s dvojnásobnou cenovkou oproti Tamronu. Přitom Tamron nezvolil kompromisní řešení. Na objektiv byly použity kvalitní materiály, nechybí optická stabilizace nebo zakomponoval asférické, LD nebo XR členy. Co to znamená (a mnohem více) se dozvíte v naší recenzi.

   0

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace