• S Antonínem Kratochvílem o portrétní fotografii

  Od studentských let jej životem doprovází reportážní fotografie. Ale od reportážní fotografie je jenom krůček k fotografii portrétní. Portréty fotografuje reportážním sklem 28mm a jak jinak než reportážním stylem. Portrétovaný je zakomponován do prostředí, které odpovídá jeho životu, povaze, práci nebo zálibám. Ty nejlepší portréty prý vznikají na konci fotografování- portrétovaný se unaví, uvolní a ukáže svou pravou tvář. To je ten rozhodující moment. Je tomu tak prý téměř vždycky. A jak tedy na focení portrétů podle Antonína Kratochvíla?

   0
 • Vítězné fotografie soutěže "Emoce v lidské tváři" (12.8.-12.10.)

  Soutěž "Emoce v lidské tváři" probíhala na Galerii FotoAparát.cz od srpna do října 2016. Partnerem soutěže byla společnost Fomei. Podívejte se na galerii vítězných fotografií a přečtěte si rozhovor s vítězi v dnešním článku.

  Vítězům zasíláme ceny od partnera soutěže, společnosti Fomei.

   0
 • Fotografie týdne za 3. kvartál 2016 z naší FotoGalerie

  Tradičně se formnou článku vracíme k Fotografiím týdne za uplynulé čtvrtletí - třetí kvartál 2016. Všem, jejichž fotografie se staly Fotem týdne na naší Galerii, gratulujeme! Zeptali jsme se autorů, zda nám ke svým fotografiím řeknou několik slov.

  Galerii fotek a informace ze zákulisí jednotlivých snímků naleznete v článku.

   0
 • Jan Šibík - Street fotografie

  Jan Šibík, jeden z nejznámějších reportážních fotografů u nás. Street foto je pro něho tréninkem a skvělí fotografové trénují každý den. Pohotovost a nenápadnost jsou prý nejdůležitějšími faktory při focení street foto. Jak se dostat k lidem na ulici co nejblíže a udělat skvělé fotky? Jací lidé Jana Šibíka na ulici nejvíce zaujmou? Proč začal fotit mobilem? Jak řeší konflikty s lidmi na ulici, kteří nechtějí aby je fotografoval? O tom všem už v rozhovoru.

   

   0
 • Antonín Kratochvíl - Dnešní mladí fotografové

  Antonín Kratochvíl patří mezi sto nejvýznamnějších osobností ve světové fotografii. Dlouhá léta žil a působil v USA. Převážně se věnuje dokumentární fotografii, kterou také vyučuje na střední a vyšší odborné škole umělecké tvorby v Praze. Jelikož se často setkává s mladými fotografy, zná jejich slabiny i silné stránky. A když znáte svou slabinu, můžete být o to silnější. Stačí vědět, co vám chybí a můžete to doplnit. Co tedy dnešním mladým fotografů schází a na co by měli zaměřit svou pozornost? O tom už v přínosném, jasném a stručném rozhovoru s Antonínem.


   4
 • Sára Saudková - AKT: díl 2.

  Jsme lidské bytosti, proto nás přirozeně přitahuje pohled na jiné lidské bytosti, říká Sára. Podle Sáry je vše jednoduché a jasné, diví se tomu, že se lidé stále něčemu diví. Akt prý není žádné laciné zboží. Fotografování aktů přirovnává k velmi zvláštní psychoterapii, kdy k ní přicházejí lidé plní obav a nejistoty, a odcházejí s neuvěřitelnou lehkostí, zbaveni pochybností o sobě samých. Její zásadou je nenutit a nenudit. Komu se líbí lidé, má k aktu velice blízko. V Praze prý chybí galerie, která by dávala možnost talentovaným fotografům ukázat jejich díla. Více už ale v druhé části rozhovoru se Sárou...

   

   0
 • Sára Saudková - AKT

  Sára Saudková věci pojmenovává pravými jmény. Každý z nás má prý v sobě své temné proudy, které můžeme živit uměním, jímž se obklopujeme, například akty. Má ráda fotografie s příběhem, když snímek naznačuje co předcházelo a co bude následovat, jako políčko z hraného filmu. Akt prý může být i pouhé gesto, nebo svůdný pohled krásné ženy na snímku. Akt je pokušení, které má dráždit všechny smysly, jako jídlo, jež vám nese číšník na podnose. Evropská unie nemá směrnice na estetický zážitek, což je podle Sáry dobře. Co je tedy ještě akt a co už pornografie? Povídání se Sárou o aktu a lidském těle vydalo na dlouhý rozhovor, z nějž první část můžete nyní začít číst... 

   2
 • Fotografie Týdne za 2. kvartál 2016 z naší FotoGalerie

  Opět se vracíme k Fotografiím týdne za uplynulé čtvrtletí - druhý kvartál roku 2016. Všem, jejichž fotografie se staly Fotem týdne na naší Galerii, gratulujeme! Zeptali jsme se autorů, zda nám ke svým fotografiím chtějí říci pár slov.

  Galerii fotek a informace ze zákulisí jednotlivých snímků naleznete v článku.

   0
 • Antonín Lavrenčík - Portrétní fotografie

  Antonín Lavrenčík je portrétní fotograf, který popírá domněnku současné doby a to tu, že fotografováním se dá jen těžko uživit. On si to nemyslí... Jeho portréty jsou velmi přirozené a mají prostě atmosféru. Rád kombinuje zábleskové světlo s denním, a dokáže z těchto dvou zdrojů světla namíchat dokonalý koktejl. Nemá rád workshopy, na kterých se jenom prázdně tlachá. A tak svou vlastní výuku provádí přesně tím způsobem, jak by si to on sám jako žák představoval. U výkladu vám vše názorně předvede, a něčemu se opravdu naučíte. Je do své práce nadšený a zapálený a to je ta správná cesta...

   

   0
 • Vítězné fotografie soutěže "Jarní kouzlení"

  Soutěž "Jarní kouzlení" probíhala na Galerii našeho webu od dubna do června. Podívejte se na galerii vítězných fotografií a přečtěte si rozhovor s vítězi v dnešním článku.

  Ceny do soutěže věnoval generální partner, firma Lowepro.

   1

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace