Firma Nikon v létě představila jeden z nejrychleji exponujících kompaktních aparátů vůbec. Je jím Nikon Coolpix S640. Podívejme se společně v následujícím redakčním testu i na jeho výstup.

Blesk

Dosah 0,5m-8m (W, ISOAuto) / 0,5m-4 m (T, ISOAuto). V případě redukce červených očí při současné detekci obličeje aparát při zpracování dat oči retušuje.

Nastavení a funkce fotoaparátu

Více technických detailů o S640 najdete na stránkách Nikon. Případně v anglické verzi manuálu. Jak je uvedeno výše, je aparát expozičně plně automatický. Měnit lze pouze nastavení citlivosti, režim blesku, lze použít korekci expozice, je dostupné vyvážení bílé. Základní režimy: Auto, Inteligentní portrét, Sledování objektu (funguje prakticky dokonale), Video a Motivové programy. Jedním z nich je Automatický výběr motivového programu. Režim úsměv zajistí expozici v okamžiku, kdy se osoba usmála. Indikace mrknutí „oznámí“, že při snímání došlo k mrknutí očí. Kompletní výčet a popis funkcí ponechám na manuálu.

Video

Fotoaparát natáčí video ve formátu AVI při rozlišení VGA či QVGA (30fps), lze použít 2× digitální zoom. Maximálně lze nahrát 25 minut resp. 2GB dat. HD video nenajdeme.

Prohlížení snímků

Prohlížení snímků je rychlé. Z možných úprav najdeme D-Lighting (tedy aplikaci prokreslení snímků až na již uložený snímek), „vylepšit“ jej – upraví se kontrast a sytost snímku, či změkčit pleť (je-li na snímku obličej). Ke snímkům je možné přidat komentář.

Líbil se vám článek?

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru
 • Karel Luffer
  Karel Luffer
  08.11.2009 08:15

  výborný objektiv, výborný výstup + rychlost, vubec bych se mu nebránil, velmi dobrá mašinka i pro náročnější,

 • M.Š. 2
  M.Š. 2
  02.07.2010 13:19

  Včera jsme jej koupili jako druhý foťák do kapsy (moje drahá polovička říká do kabelky). Normálně fotíme s Nikon D300, nechci oba fotoaparáty v žádném případě srovnávat, protože to nejde. Ale jako druhý foťák na momentky a fotky v dobrém světle myslím, že bude dobrý. Překvapila mě příjemně rychlost náběhu a zklamala pomalost ukládání snímků. Nedalo by se ukládání fotek zrychlit rychlejší SD kartou, třeba San Disk Extreme III ? Nebo to pomalost ukládání daná možnostmi fotoaparátu, který neumí rychleji ukádat a koupě rychlé karty je zbytečná? Prosím o odpověď. Díky. Až s ním něco nafotím napíšu více.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (2)

Tisknout článek

Tip na článek

Aktuální FotoSoutěže Galerie FotoAparát.cz
Aktuální FotoSoutěže Galerie FotoAparát.cz

Každý mě­síc se mů­žete zú­čast­nit ně­ko­lika sou­těží v naší ga­le­rii. Každá má při­tom trošku jiná pra­vi­dla, sou­těž Okem Pro­fe­si­o­nála hod­notí zku­šený fo­to­graf, o ví­tě­zích dvou­mě­síční sou­těže roz­ho­du­jete sami svým bo­do­vým hod­no­ce­ním a Téma dne si ur­ču­jete sami a má uni­kátně pouze slovní hod­no­cení.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram