Fujifilm S8000fd
Fujifilmu ještě nedávno chyběl v nabídce fotoaparát se stabilizací. Dnes je to již minulostí, prootže model S8000fd ji již má. Jako bonus Fujifilm "přidal" zoom 27 - 486 mm, tedy 18ti násobné zvětšení. V následujícím uživatelském testu zjistíte, jaké snímky s ním můžete udělat.
Detaily.
![]() |
![]() |
Hloubka ostrosti. Makro..
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Snímky za extrémních podmínek.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
„Standardní šumovky“.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
A na závěr jedna barevná „kýčofka“ se siluetami smrků…
Závěr
Fujifilm FinePix S8000FD je fotoaparátem pro náročné. Z technického hlediska jde o „nadupaný“ stroj. Poprvé má Fujifilm použitou stabilizaci (čipu), rozsah zoomu odpovídá současným nejmodernějším trendům (18×). Velmi oblíbená funkce FD – detekce tváře – je k dispozici také a funguje velmi dobře. Excelentní je rychlost snímání v extra rychlé sekvenci. Na reálných snímcích najdeme na kontrastních přechodech aberaci, což je u daného rozsahu objektivu vlastnost (bohužel). Mírná vinětace na nejkratším ohnisku je vyvážena jeho 27mm (35mm ekv.) Reálné sférické zkreslení obrazu je i na nejkratším ohnisku dobré. Vzhledem k velikosti čipu je i množství šumu ve snímcích dobré. Hodnotu ISO3200 a ISO6400 berme spíše jako možnost a použijme ji pouze ve velmi ojedinělém případě.
Aparát zvládne fotit vše – od makra po „zvířátka“. Jeho možnosti to opravdu dovolují. Stroj nemá jedinou nepříjemnou vlastnost, kterou nelze vzhledem k parametrům očekávat.
Komu je aparát určen
Cílová skupina je jasná – po malém kapesním kompaktu a před zrcadlovkou… A navíc „vše v jednom“. Právě vy vyzkoušejte i tento model.
| Klady | Zápory |
| rozsah zoomu 27 mm – 486 mm | při manuálním ostření nelze měnit manuální expozici |
| stabilizace čipu | |
| výběr sekvencí snímání | |
| výběr mezi SD a xD kartami |
Děkuji firmě Fujifilm za zapůjčení fotoaparátu k redakčnímu testu.
- Předchozí strana
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- Další strana































Komentáře
Zobrazit diskusi ke článku ve fóruRecenze je pěkná.
Ale mám otázku k snímku se středním detailem kostelní věže (náhled 1/28s f=5,6/84,20 mm) - nepřipadá vám, že polštářové zkreslení je nadměrné? Nebo je to v této kategorii zoomů s velkým rozsahem přiměřené? PL
Na jiných snímcích podobné zkreslení nevidím. Kouknu na věž samotnou.
Závěr: stavitelé věže ji neudělali dokonale svisle, a navíc okapy to jen umocňují.
Pro porovnání:
http://a.img-dpreview.com/reviews/fujifilms8000fd/samples/distortion/fuji_s8000_dist_tele18x.JPG
versus
http://a.img-dpreview.com/reviews/panasonicFZ18/samples/distortion/pana_fz18_tele18x.jpg
Podle me prerostle kompakty uz moc neleti.
Fotak bez poradneho skla proste kreslit nemuze a funkci neceho co strcim do kapsy to taky nespluje.
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.