Test Hewlett-Packard R927

Fotoaparát HP R927 (8,2 Mpx) pokračuje v řadě malých kovových fotoaparátů od Hewlett-Packard. Celá tato řada se může pochlubit množstvím funkcí a v neposlední řadě zajímavým designem. Společně s fotoaparátem HP R927, jsem měl po dobu testu k dispozici i dokovací stanici a fototiskárnu HP photosmart A717 s Li-Ion akumolátorem a dálkovým ovládáním.

Úvod

HP R927

Kovově šedý, 8,2 Mpx digitál HP R927, byl k testu zapůjčen zastoupením firmy Hewlett-Packard. Základní balení, kromě fotoaparátu obsahuje: USB kabel, nabíječku + nabíjecí baterii Photosmart R07, dokovací stanice HP 6220, CD s programem Photosmart Premier, český návod k použití na CD, instalační příručka, poutko na zápěstí a záruční list. Návod je přehledný, jednoduchý, poskytuje dost informací o použití a možnostech fotoaparátu. V době testování se pohybovala cena fotoaparátu pod hranicí 8000,– Kč, s dokovací stanicí o cca 1200,–Kč více. Tiskárna HP A717 byla na trhu za cca 8190,–Kč (bez akumulátoru).

Konstrukce

HP R927 HP R927
HP R927 HP R927
HP R927 HP R927
HP R927 - zadní stěna

Tělo – Tělo HP R927 je z kovu ocelové barvy. Povrchová úprava je kvalitní, během testu se neobjevil žádný vryp, či jiné poškození. Výrobce se u HP R927 důsledně držel zavedeného designu této řady. Jsou použity podobné ovládací prvky, soustředěné do stejných zón, jako u předchůdců HP R927, jen tlačítka BLESK, MAKRO, TISK a PLAYBACK /FOTO, která byla u historických modelů nad displejem se, díky velikosti displeje, přestěhovala na horní stěnu fotoaparátu. Vše je orientováno na ovládání pravou rukou. Na horní stěně ještě najdeme tl. POWER, spoušť fotoaparátu a spoušť videokamery. Na zadní stěně jsou vpravo od velkého displeje s uhlopříčkou 7,62 cm umístěny dva sdružené ovladače. Křížový ovladač s potvrzením a nad ním ovladač ve tvaru velkého řeckého písmena gama. Na spodní stěně je, kromě stativového závitu z umělé hmoty, sdružený prostor pro akumulátor a SD paměťovou kartu, krytý dvířky s velice křehkým zavíráním z umělé hmoty a tzv. „B“ konektor pro spolupráci s dokovací stanicí . Jsou zde též vylisované „nožičky“, umožňující opřít fotoaparát o rovnou plochu. Přední stěně vévodí kompaktní optika, zpuštěný blesk, přisvětlení a otvor mikrofonu. Nesmím zapomenout na elegantní otvor v pravém horním rohu, určený pro poutko na zápěstí. Při práci s HP R927 jsem byl jeho konstrukcí celkem potěšen, často se mně však stalo, že jsem při manipulaci s akumulátorem a kartou, nebo jen zcela náhodně zmáčknul tl. Spoušť, nebo tl. Power a tak jsem exponoval, zapínal a vypínal HP R927 zcela nekontrolovaně. Patrně je to určitá daň miniaturizaci. Fotoaparát HP R927 je vyroben jako fotografický zápisník. Odpovídají tomu i rozměry (š x v x h): 96mm x 62mm x 25,6mm a hmotnost: 200g.

HP R927 HP R927 - Spoušť fotoaparátu a videokamery
HP R927 - Tl. horní stěny HP R927 - Zavírání prostoru akumulátoru a SD karty
HP R927 - Akumulátor a SD karta HP R927 - objektiv

Objektiv a CCD čidlo – Do těla fotoaparátu HP R927 je pevně zabudován kompaktní 3× zoom objektiv HP Precision zoom (vyráběný patrně firmou FUJI) 7,5 mm – 22,5 mm (35 mm – 105 mm v přepočtu na 35 mm kinofilm) se světelností 2,8 – 5,0 a regulací clony do hodnoty 8,5. Optický zoom doplňuje 8× digitální zoom. Za objektivem je umístěný 1/8“ CCD snímač s 8,2 Mpx. Jeho citlivost se nastavuje automaticky, nebo manuálně v rozmezí 100 – 400 ISO. Závěrka pracuje v rozsahu 1/2000 – 16 sec. Fotoaparát disponuje 32 MB vnitřní paměti a slotem pro použití SD karet až do velikosti 2 GB.

Zaostřování – Automatické zaostřování za objektivem TTL auto fokus s porovnáním kontrastu. Režimy Normální od 50 cm – nekonečno, Makro od 12cm – 1 m.

LCD displej – 3” TFT LCD, s 230 400 pixelů (960×240) zobrazuje 100% scény a má pozorovací úhel 170 st.. Jeho svítivost lze regulovat v menu. I v přímém osvětlení je čitelný. Přehrávané snímky lze na tomto displeji velmi dobře vyhodnotit z hlediska ostrosti, kontrastu i barevnosti.

HP R927

Líbil se vám článek?

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru
  • Taffey
    Taffey
    20.04.2007 08:26

    Jenom 8,2 mega? Tak to bych nikdy nechtěl.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (1)

Tisknout článek

Tip na článek

Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl
Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl

De­vátý díl ob­lí­bené „Školy světla od Mi­s­tra Jana Po­hrib­ného“ se vě­nuje umě­lému světlu. Do­zvíte se, jak pra­co­vat s umě­lým svět­lem, jaké jsou jeho druhy a jak je uplat­nit a kom­bi­no­vat. Vy­svět­líme si tyto typy osvět­lení: *Hlavní světlo *Do­plň­kové světlo *Pro­tisvětlo *Světlo na po­zadí *Am­bi­entní světlo *Efek­tové světlo.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace