Sony představuje nový adaptér pro objektivy typu A-Mount - model LA-EA5

Nový adaptér přináší pokročilé funkce automatického ostření při použití objektivů typu A-mount s nejnovějšími těly E-mount. Společnost Sony představuje nový LA-EA5, adaptér pro 35mm fullframové objektivy typu A-mount (model LA-EA5), který umožňuje snadné použití objektivů s bajonetem A-mount v kombinaci s těly fotoaparátů typu E-mount.

Použitím nového adaptéru LA-EA5 pro objektivy A-mount získávají uživatelé nově přístup k funkcím automatického ostření a vysokorychlostního snímání, kterými disponují nejnovější těla fotoaparátů Sony E-mount, také při použití objektivů A-mount SSM (Super Sonic wave Motor) a SAM (Smooth Autofocus Motor), stejně jako při použití objektivů typu A-mount, které nemají vlastní ostřicí motor.

Adaptér umožňuje při použití objektivů SSM/SAM a objektivů, které nemají integrovaný motor ostření, jako je například Sonnar T* 135mm F1.8 ZA nebo Planar T* 85mm F1.4 ZA, s těly Alpha 7R IV nebo Alpha 6600 vysokorychlos­tní sériové snímání se sledováním AF/AE rychlostí až 11 sn. / s. Podporuje AF s detekcí fáze ohniskové roviny, pokrytí velké plochy AF s fázovou detekcí, funkci Real-time Eye AF pro lidi i pro zvířata, Real-time Tracking a sledování AF/AE (automatická expozice).

Model LA-EA5 je kombinací kompaktní konstrukce s vlastním pohonem clony a pohonnou jednotkou AF. Průměr nového adaptéru odpovídá průměru objektivu typu A-mount. Lícuje s okraji objímky, čímž zajišťuje pohodlné ovládání při použití s těly fotoaparátu typu E-mount. Model LA-EA5 umožňuje snadné ovládání při použití s fullframovými těly typu E-mount, a to i pokud je k tělu fotoaparátu připojen vertikální grip.

Cena a dostupnost

LA-EA5 bude v prodeji od října 2020 s doporučenou maloobchodní cenou 7.590 Kč.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl
Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl

De­vátý díl ob­lí­bené „Školy světla od Mi­s­tra Jana Po­hrib­ného“ se vě­nuje umě­lému světlu. Do­zvíte se, jak pra­co­vat s umě­lým svět­lem, jaké jsou jeho druhy a jak je uplat­nit a kom­bi­no­vat. Vy­svět­líme si tyto typy osvět­lení: *Hlavní světlo *Do­plň­kové světlo *Pro­tisvětlo *Světlo na po­zadí *Am­bi­entní světlo *Efek­tové světlo.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace