Sony představuje novou řadu kamer Cinema Line

Nová řada kamer Sony Cinema Line představuje rozšířené portfolio kamer pro tvůrce obsahu, kterým nabídne technologii vytvořenou pro digitální kinematografickou produkci. Přináší kýženou kinematografickou kvalitu, ale také zlepšenou ovladatelnost a spolehlivost, která splňuje požadavky tvůrců. Nová série bude přesahovat charakteristiky základní filmové kamery a profesionálních videokamer.

V roce 2000 uvedla společnost Sony na trh model HDW-F900. HDW-F900 zahájila éru digitální kinematografie jako první 24p digitální filmová kamera na světě. VENICE a další produkty následovaly jako odpověď na bezpočet rozhovorů s kameramany a tvůrci obrazového obsahu.

Stávající produkty z portfolia Sony se stanou součástí řady Cinema Line, včetně modelů VENICE a FX9. Model VENICE se stal volbou pro digitální produkci filmů a FX9 má dobré výsledky při tvorbě dokumentárních snímků. Dalším krokem je nový model, který zaujme vizuální tvůrce. Sony představí a začne dovážet novinku z této řady, model FX6, na konci roku 2020.

Každá z kamer Cinema Line se bude vyvíjet podle zpětné vazby uživatelů: aktualizace FX9 verze 3 bude k dispozici v roce 2021 a nabídne rozšířeníS700PTP, které umožní dálkové ovládání kamer Sony, režim Center Scan pro 16mm objektivy Super a podporu objektivů B4 s adaptérem, stejně jako další funkce. Zároveň s tím dostane kamera VENICE v listopadu 2020 několik nových funkcí ve verzi V6.0, které zlepší její ovládání při vysílání a při natáčení naživo.

„U Cinema Line čerpáme z DNA jak filmového průmyslu, tak i z trhu digitálního zobrazování pro profesionální spotřebitele a kombinujeme tyto elementy tak, abychom vyvinuli nové kreativní nástroje. Tato řada produktů umožní tvůrcům posouvat dále kreativní hranice,“ uvedl Claus Pfeifer, ředitel Connected Content Acquisition, Media Solutions společnosti Sony Professional Europe.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Podzimní aktualizace Zoner Photo Studio X: Více lokálních úprav, nová Luma křivka a varianty souborů
Podzimní aktualizace Zoner Photo Studio X: Více lokálních úprav, nová Luma křivka a varianty souborů

Pro­gram pro správu a úpravu fo­tek Zo­ner Photo Stu­dio X se v pod­zimní ak­tu­a­li­zaci za­mě­řuje zejména na mo­dul Vy­vo­lat a při­náší lo­kální úpravy ba­rev, no­vou Luma křivku a více va­ri­ant úprav u jedné fotky.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram