Sony představuje novou řadu kamer Cinema Line

Nová řada kamer Sony Cinema Line představuje rozšířené portfolio kamer pro tvůrce obsahu, kterým nabídne technologii vytvořenou pro digitální kinematografickou produkci. Přináší kýženou kinematografickou kvalitu, ale také zlepšenou ovladatelnost a spolehlivost, která splňuje požadavky tvůrců. Nová série bude přesahovat charakteristiky základní filmové kamery a profesionálních videokamer.

V roce 2000 uvedla společnost Sony na trh model HDW-F900. HDW-F900 zahájila éru digitální kinematografie jako první 24p digitální filmová kamera na světě. VENICE a další produkty následovaly jako odpověď na bezpočet rozhovorů s kameramany a tvůrci obrazového obsahu.

Stávající produkty z portfolia Sony se stanou součástí řady Cinema Line, včetně modelů VENICE a FX9. Model VENICE se stal volbou pro digitální produkci filmů a FX9 má dobré výsledky při tvorbě dokumentárních snímků. Dalším krokem je nový model, který zaujme vizuální tvůrce. Sony představí a začne dovážet novinku z této řady, model FX6, na konci roku 2020.

Každá z kamer Cinema Line se bude vyvíjet podle zpětné vazby uživatelů: aktualizace FX9 verze 3 bude k dispozici v roce 2021 a nabídne rozšířeníS700PTP, které umožní dálkové ovládání kamer Sony, režim Center Scan pro 16mm objektivy Super a podporu objektivů B4 s adaptérem, stejně jako další funkce. Zároveň s tím dostane kamera VENICE v listopadu 2020 několik nových funkcí ve verzi V6.0, které zlepší její ovládání při vysílání a při natáčení naživo.

„U Cinema Line čerpáme z DNA jak filmového průmyslu, tak i z trhu digitálního zobrazování pro profesionální spotřebitele a kombinujeme tyto elementy tak, abychom vyvinuli nové kreativní nástroje. Tato řada produktů umožní tvůrcům posouvat dále kreativní hranice,“ uvedl Claus Pfeifer, ředitel Connected Content Acquisition, Media Solutions společnosti Sony Professional Europe.

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Tip na článek

Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl
Posviťte si na to aneb co zmůže i jedna lampa. Škola světla Jana Pohribného MQEP 9. díl

De­vátý díl ob­lí­bené „Školy světla od Mi­s­tra Jana Po­hrib­ného“ se vě­nuje umě­lému světlu. Do­zvíte se, jak pra­co­vat s umě­lým svět­lem, jaké jsou jeho druhy a jak je uplat­nit a kom­bi­no­vat. Vy­svět­líme si tyto typy osvět­lení: *Hlavní světlo *Do­plň­kové světlo *Pro­tisvětlo *Světlo na po­zadí *Am­bi­entní světlo *Efek­tové světlo.

Doporučujeme

Nejčtenější články

Nejčtenější fototesty

FotoAparát.cz - Instagram

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace