Podzimní Setkání fotografů 2017 - od Antarktidy po Sikkim

Kupa přednášek, workshopů, ale hlavně spousta příjemných lidí s foťákem v ruce, tak by se dalo shrnout podzimní Setkání fotografů, které pořádal FotoInstitut a FotoAparát.cz. Předvedli se i generální partneři akce, takže si návštěvníci mohli vyzkoušet špičkové produkty od Nikonu, Canonu či Megapixelu. Canon také na místě čistil foťáky nebo tisknul fotografie. Navštívit jste mohli stánek FOMEI, Zoner Software i Zoner Press či koupit se slevou Digitální FOTOmagazín.

Není divu, že se na akci sešlo přes 300 návštěvníků, když přednášela jména jako Daniel Řeřicha  se svou minimalistickou černobílou fotografií, Václav Šilha s dechberoucími fotkami a zajímavými příběhy z focení Antarktidy nebo Andrej Macenauer s krajinkami z celého světa. Nechyběla ani specifická moderní témata jako Astrofotografie od Richarda Černohorského, populární UrbEx od Tomáše Lébra, jak no focení v ZOO od čerstvého vítěze Czech Nature Photo Romana Šimka či přednáška o dronech od Aleše Jungmana. V sálech potom přednášeli i partneři jako Megapixel, Nikon, Canon, Zoner nebo EIZO, takže se každý mohl dozvědět vše o jejich nových produktech. 

Setkání fotografů - podzim 2017 (c) Jakub Súkeník
Setkání fotografů - podzim 2017 (c) Jakub Súkeník Setkání fotografů - podzim 2017 (c) Jan Pánek

Přednášky či poradní místo bylo přístupné v ceně vstupenky – stejně tak se mohli účastníci pobavit s odborníky Megapixelu, Nikonu nebo Canonu. Byli velmi ochotní, a pokud jste měli vytipovaný některý objektiv a měli ho vystavený, dali vám jej k vyzkoušení na vašem fotoaparátu. Vystavené byly i takové kousky jako Nikon D5 či D850 a obdobně tomu bylo i naproti u Canonu, kde nechyběla třeba aktuální novinka Canon EOS 6D Mark II

Všichni se mohli zúčastnit několika soutěží. Kromě typicky vědomostních přišli organizátoři i s focením reklamního snímku. Výherci si odnesli hodnotné ceny jako třeba tiskárnu, foťák, fotoknihy nebo kupon na tisk fotografie na plátno. Canon professional services připravili přímo na akci čištění čipu či tisk fotografií s profesionální úpravou – 15 minut s odborníkem a návštěvníci si odnesli krásné A4 i A3 fotografie.

Ani to však nebylo vše. Druhou hlavní část akce tvořily workshopy, kde se účastníci museli registrovat a složit vstupní poplatek. Skupinky byly omezené, aby měl každý dostatek prostoru se ptát v případě technických kurzů. V těch praktických se předvádělo speciální svícení v ateliéru, ukázalo se jak na externí blesky či předvedla komunikace s modelkou. Výběr byl široký od aktu po různé druhy portrétního svícení jak v interiéru, tak v exteriéru. Horkou novinkou byl třeba sportovní portrét.

Setkání fotografů - podzim 2017 (c) Jakub Súkeník

A na workshopech vyučovali zkušení lektoři FotoInstitutu nebo profesionálové z branže. Návštěvníci se tak mohli zaregistrovat na kurzy profesionála Ka­mila Vargy vyučujícího akt či portrét metodou High Key nebo Tondy Lavrenčíka, který se zábleskovou technikou FOMEI fotil kreativní portréty, externí portréty dokonce i sportovní portréty. S umělým osvětlením pracoval také Aleš Radikovský, který o svícení učil obecně. Velký prostor byl věnován rovněž populárním kurzům s programy na úpravu fotek jako Adobe Photoshop, Zoner Photo Studio nebo Adobe Lightroom.

Setkání fotografů - podzim 2017 (c) Jan Pánek

Celkově bylo Setkání fotografů přínosnou akcí, větší koncentraci fotografů a odborníků budete jinde v Česku hledat velmi dlouho. Navíc si všichni mohli vyzkoušet nejmodernější fotografické vybavení. Nejlepší na všem byl ale osobní kontakt se spoustou výborných fotografů, protože setkání jsou mnohem více inspirativní naživo, než když o nich jen čtete. Proto se všichni zase těšíme na další Setkání fotografů, které se uskuteční příští rok na jaře!


   

Líbil se vám článek?

Komentáře

Zobrazit diskusi ke článku ve fóru
 • Karel Návrat
  Karel Návrat
  29.11.2017 17:41

  Článek je splaskni o ničem.
  Proč se nekoná tato akce v Ostravě.

 • Dana Kovaľová
  Dana Kovaľová
  30.11.2017 05:14

  Student žurnalistiky by podle mě měl být schopný opravit po sobě před zveřejněním překlepy, psát bez mluvnických prohřešků - a pokud možno alespoň trochu poutavě bez toporných a místy úsměvných formulací ("přednášela jména", "dali vám ho vyzkoušet na vlastním těle"...)

 • E.B.E
  E.B.E
  30.11.2017 16:41

  Článek je spíš reklama.Přijďte všichni. A ano. Text plný chyb i úsměvného slovního spojení. Třeba mě ještě nikdy můj Pentax nepřednášel. Většinou leží tiše pod stolem. A ano...taky bych zašel a taky mě mrzí, když nic podobnýho není v mém okolí. Co naplat. Velkoměsto

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (3)

Tisknout článek

Nejčtenější články:

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace