Leica uvádí bezzrcadlovku CL a 18mm F2.8 "palačinku"

Leica uvedla novou APS-C bezzrcadlovku CL s elektronickým hledáčkem, 24MPx senzorem, snímáním až 10sn./s a 4K videem. K ní přibyl i "palačinkový" objektiv 18mm F2.8, který je dlouhý jen 20cm.

Leica CL se přidává po bok série TL, liší se zejména ovládáním, které je tradičn(ějš)í, tedy spoléhá na klasické voliče místo dotykového displeje a také přítomností elektronického hledáčku.

Design je sice Leicovsky tradicionalistický, uvnitř je to ale moderní bezzrcadlovka se vším všudy. Nechybí tedy 24MPx APS-C senzor, rychlé snímání 10sn./s či 4K video. Komponovat lze přes 2.36 milion-bodový hledáček nebo dotykový displej.

Hlavními ovladači jsou však dva rollery a čtyřsměrný volič, jako to známe z většiny moderních pokročilých přístrojů. Předchozí bezzrcadlovky Leica této řady se přitom ovládaly výhradně dotykově.

Závěrka přístroje dosahuje velmi krátkých časů, mechanicky až 1/8000s a elektronicky pak dokonce 1/25000s.

Natáčet můžete dnes moderní 4K/30p video.

Ke kompaktnímu fotoaparátu se bude hodit i kompaktní objektiv – Leica rozšířila portfolio o 18mm F2.8 „palačinku“, tedy extrémně krátký objektiv. Ten nový je dle výrobce dokonce nejkompaktnějším širokoúhlým objektivem pro APS-C.

Leica tedy má v nabídce moderní, konkurenceschopný přístroj, kterému nic zásadního nechybí – naopak, nabídne kromě dobré výbavy i nekompromisní kvalitu zpracování, je totiž tradičně vyráběný v Německu s velkým podílem ruční práce. Hlavním materiálem je tentokrát hořčíková slitina.

Kvůli mechanické konstrukci, odolnosti a utěsnění (a také možná trochu z tradice?) přeci jedna věc chybí, a to jsou konektory. Pokud chcete dostat fotky z foťáku ven, prostě vyndejte kartu. S filmem jste to museli dělat taky tak, no ne?

Asi ale už tušíte, kde bude háček – cena. Leica si za kvalitu (a image) nechá vždy zaplatit víc, než konkurence, takže si na Leicu CL připravte $2795 za tělo a za set s novou palačinkou $3795.

Za to byste u konkurence měli třeba fullframe, ale zase by to nebyla Leica, že?

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Nejčtenější články:

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace