Samyang uvádí AF objektiv 35/1.4 pro Sony E

Samyang uvádí již čtvrtý AF objektiv ve svém portfoliu (ostatní jsou manuální). Stejně jako tři předchozí je určen pro bezzrcadlovky Sony s bajonetem E/FE. Je urřený primárně pro fullframe, ale samozřejmě funguje i na APS-C.

Nový Samyang FE 35mm f/1.4 je autofokusový objektiv pro bezzrcadlovky, momentálně výhradně pro systém Sony FE (zda Samyang začne nabízet své nové AF objektivy i pro další mirorless bajonety není potvrzeno).

Objektiv se bude snažit zaujmout kombinací sympatické ceny a dobré optické kvality. A že Samyang umí vyrobit kvalitní objektivy již víme.

Optická konstrukce sestává z 11 členů v 9 skupinách, včetně dvou asférických a dvou HR (s vysokým indexem lomu).

Clona je devítilamelová.

O ostření se bude starat vestavěný ultrazvukový motorek (Linear Super Sonic Motor).

Poměrně zajímavá (na 35/1.4 objektiv) je cena. Ta je uváděna jako €650. To dělá Samyang ještě levnějším, než je např. Sigma 35mm f/1.4 Art. Ta byla dosud nejlevnějším AF objektivem o daném ohnisku a světelnosti. Srovnání však není zcela vypovídající, protože Sigma je objektiv pro zrcadlovky a Samyang pro bezzrcadlovky…

Více informací a obrázků je možné shlédnout na stránkách Samyangu: https://www.samyanglensglobal.com/…ct/detail.do?…

     

Líbil se vám článek?

Komentáře

Tento článek nemá žádné komentáře

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Komentáře k článku (0)

Tisknout článek

Nejčtenější články:

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace